Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyatápot illetve...

Milyen kutyatápot illetve milyen csonterősítőt javasoltok egy 10 hetes németjuhász kölyöknek?

Figyelt kérdés
3 hete vettem neki elösször tápot, 3 kg-os Pedigree Juniort ami ma fogyott el. Viszont az orvosa azt javasolta h ne adjak neki ilyeneket mivel ezek sz*rok, a legjobb (szerinte) a házikoszt vagy 1000ft/kg érték feletti kölyöktápok. Mely termékeket érdemes venni ill. csonterősítőből melyek a jobbak? Mit gondoltok?
2010. nov. 25. 11:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél neki nagytestű kölyöknek való prémium tápot (Royal Canine, Hills, Acana, Orijen, Happy Dog, stb).


Ezek mellé nem kell csonterősítő sem, mert minden meg van bennük amire a kutyának szüksége van.

2010. nov. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Három hete vettél először tápot?

Mikor hoztad el, mennyi idős korában?

2010. nov. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Acana, Happy Dog pl. Csonterősítő nem kell. Fogváltáskor, 4 hónapos kora körül viszont érdemes zöldkagylós készítményt elkezdeni kiegészítés képen.
2010. nov. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nálam az alábbi tápok váltak be (nem egy kutyánál, jelenleg 14 kutya van az udvaron): Bento Kronen, Profine, Pro Plan (szerintem ez a legjobb), Acana, Belcando. A legjobb ha kis kiszerelésű tápot veszel, 10 hetes kiskutyának Puppy tápot kell venni. Ez összetételében és méretében is megfelel neki. Kis kiszerelésű tápnál megtapasztalod, hogy a kutyád melyiket szereti a legjobban, és melyiktől fejlődik a legjobban. És ha megtaláltad, akkor kell csak beszerzni egy egész zsákkal. Érdemes lett volna megkérdezni a tenyésztőt, hogy mit evett a kutya. Ha van rá lehetőséged, érdemes kiegészíteni a táplálékát baromfihússal. Főtt, darabolt csirkefarhát, csirkemellnyesedék, eseteleg csirkenyak.


Csonterősítőre nincs szükség jó minőségű táp mellett. Nézz meg több webáruházat, ahol tápot árulnak, mert olcsóbban hozzájutsz, mintha kilónként vennéd meg valami kutyásboltban.

2010. nov. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%

Kölyök kutyának száraz tápot az ad, aki lusta főzni.

Egy ilyen pici kutyának, aki még nemrég szopott, az emésztéséhez lágy kaja kell.

Csecsemő korotokban gondolom titeket sem konzerv káposztával tömködtek a c vitamin miatt... :-/

2010. nov. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos tanácsokat!

Oncogito, 7 hetesen hoztam el, s egyáltalán nem vagyok lusta főzni, nem tudom h miből gondolod h csak tápon él!(csak száraztápon fel sem lehetne nevelni!)

Minden nap kap főtt ételt is!

2010. nov. 25. 17:55
 7/14 anonim ***** válasza:

Végre valami, amiben nagyon nem értek veled egyet :) Lehet a tápot áztatni is ha csak az gond, hogy kemény.


Viszont szerintem kölyöknek (pláne egy németjuhásznak akinél nagy esély van a dp-re) kizárólag száraztáp. Ugyanis képtelenség annyira pontosan és gondosan összeállítani az étrendjét, hogy mindent megkapjon, amire a szervezetének szüksége van a fejlődéshez.


Én azt gondolom, hogy felnőtt kutyának már jó dolog főzni, de egy kölyök esetében felelőtlenség.

2010. nov. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Fött ételt ugy értem h ami itthon megmarad kaja (leves, hús, főzelék...stb ami éppen van) azt kapja, mellette táp, illetve csonterősítő (amire írtátok h nem kell külön mivel benne van a jobb minőségű tápokban).

Egyébként az állatorvos azt ajavasolta h a legjobb a házikoszt:) hm?

2010. nov. 25. 18:10
 9/14 anonim ***** válasza:

Viszont akkor valóban kellenek táplálék kiegészítők. Keress valamilyen zöldkagylókivonatos készítményt, többféle is létezik, az nagyon jót tesz az izületeknek.


Az én állatorvosom meg azt mondja, hogy válasszak ki egy fajta tápot, és maradjak annál (nem tőle veszem, tehát nem azért).


A házi koszt amúgy nagyon jó, ha kifejezetten a kutya igényei szerint van elkészítve, és nem emberi étel maradéka. De fejlődő szervezetnek mindenképpen a táp a legjobb, amiben minden benne van. És az nem a pedigree.

2010. nov. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nah jó, nem veszek neki több pedigree-t:) Megpróbálok egy párat azokközzül amiket javasoltatok. Egyébként mit értesz az alatt h a "kutya igényei szerint elkészítve"?
2010. nov. 25. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!