Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyával,...

Mit csináljak a kutyával, hogy ne csinálja ezt? SOS!

Figyelt kérdés

Ha forgalmas utakon megyek a kutyával sétálni és egy autó túl közel megy el mellettünk akkor a kutya megbolondul. Elkezd ugatni és kis híján kiránt az útra.Most fél éves. És nemrég költöztünk ki falura és azóta csinálja ezt.Amúgy ha az erdőbe megyünk sétálni akkor elengedjük és így semmi baja sincs a kocsikkal. És a forgalmas út mellett muszáj elmennünk ha sétálni akarunk. De ha még nőni fog akkor már tényleg ki fog rántani az útra.


Előre is köszönöm a válaszokat:)És lehetőleg értelmes válaszokat írjatok ne pedig szidjatok,hogy ne engedjen el!!!


2010. nov. 26. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne eljárnod egy kutyasuliba, persze csak ha van rá lehetőséged. Ha nem, akkor gyakoroljatok sokat. Ha az autókhoz közel kell mennetek, vedd át a jobboldaladra, hogy a kutya és az autók közé kerülj, és próbáld megnyugtatni. Ha esetleg látod, hogy autó közelít, állj meg az út mellett, és ültesd le, beszélj hozzá. Ha nyugodtan marad, dícsérd meg, és menjetek tovább.


Jó lenne tudni, hogy miért csinálja. Agresszió vagy félelem miatt.

2010. nov. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha a kutya megránt, rántsd vissza (míg elbírod). Esetleg ültesd le és várj pár másodpercig. Ha várni fog az elején legalább 1-3 másodpercet, azonnal dícsérd meg, majd adj egy feloldó parancsszót és majd csak azután engedd, hogy feláljon, ne hamarabb. Ha hamarabb feláll, mint ahogy megengednéd neki, akkor ne dicsérd meg, ültesd vissza le. És fokozatosan több időre várjon, üljön.
2010. nov. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem megijed, de mivel meg van kötve ezért nem tud elmenekülni és hát- legjobb védejezés a támadás... Ha el van engedve akkor persze tudja hogy el tud menekülni ha megijedne.
2010. nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már csináltam vele azt a leültetős módszert és ahol ezt gyakoroltuk ott már nem is csinálja.Mondjuk igaz hogy ott vastagabb a járda,de ahol nagyon vékony ott nem tud nyugton maradni.Még talán a kutyaiskola jöhet szóba.
2010. nov. 26. 19:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Kutyasuli mindenképp javasolt. Én leülnék egy forgalmas út szélén, és csak nézném és nézném a kocsikat. Természetesen kutyástul:)
2010. nov. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én inkább arra saccolok, hogy védeni próbálja a gazdit az ismeretlentől. :) Ha sokat jártok arra idővel hozzá fog szokni. Bár nem tudom mennyit látott autót és mennyit sétált forgalmas utcán kiskorában. Az ugyanis nagyon fontos, hogy később ne ijedjen meg bizonyos dolgoktól, vagy ne érezze szokatlannak. :)

Én a németjuhit már rögtön vittem sétálni, ahogy az orvos azt mondta lehet. Voltak dolgok amire az elején nem tetszéssel reagált, konkrétan leült és nem akart jönni (pl sok kutya ugatott), de aztán idővel megszokta, hogy ez van. Mostmár neki van a legnagyobb szája. :D Szerencsére nem egy ijedős kutya, amit nem ismer, azt megszaglássza, utána el van intézve. :D

Szerintem sétáljatok sokat ilyen helyen és fogd nagyon erősen a pórázt, legyél mindig felkészülve arra, hogy ránthat. Nem tudom milyen fajta, de ha esetleg nagyon nem bírsz vele, akkor kérj meg olyat, akinek van hozzá ereje, hogy segítsen neked. :)

2010. nov. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én inkább azt mondom hogy megijed, mert kisebb korában is ha megijedt elkezdett ugatni. Egyszer megijedt egy csokis papírtól amit fújt a szél. Az nagyon vicces volt:)
2010. nov. 27. 09:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Aranyos lehetett. :D:D Hát ha fél is az autóktól, akkor is meg kéne szoktatni vele. :) Egyébként próbáld meg azt, hogy ne foglalkozz az autókkal és ne gondolj bele, hogy megint rántani fog (de azért készülj fel rá), tehát ne stresszeld magad (és a kutyát) előre, csinálj úgy, mintha mi sem történt volna, maradj nyugodt, és menjetek el onnan (ez akkor beválik ha valóban fél) aztán dicsérd meg ha ő is nyugodt tudott maradni. :)

Utolsó voltam :D

2010. nov. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!