Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyája legyen a mamámnak?

Milyen kutyája legyen a mamámnak?

Figyelt kérdés

A mamám tőlem kérdezte, hogy milyen kutyát vegyen magának. Tanácstalan vagyok...

Olyan kutyát szeretne, amelyik közepes vagy nagytestű (inkább közepes, mert az kevesebbet eszik, és a mai munkabérek, és nyugdíjak mellett ez fontos...). Az a másik nagyon fontos dolog, hogy jó házőrző legyen, mert sajnos a környékén nem ritkák a betörések...

Emellett könnyen lehessen tanítani, és ne kelljen neki keménykezű gazda. A mamám nem éppen olyan típus. Ezért nem tudok dönteni.

Amúgy kinti kutya lenne.


Ötletek?


2010. nov. 28. 21:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%

én a tacsit ajánlom mert igaz hogy kis fajta de remek házörző!!keveset eszik könnyen tanul,ha a közelemben laktok egyet kaptok is ajándékba:)Most lehet őket választani az anyjuktól.

21/N

2010. nov. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 gfero ***** válasza:
100%
németjuhászt a legokosabb kutya szerintem és nagyon jó házőrző
2010. nov. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem szeretnétek egy ideggyenge,szaporított,,fajtatiszta"kutyát(tenyésztőtől 80.000-től kezdődik egy egészséges,,,jó"kutya),ilyen célra a legjobb választás a menhely.Nemcsak egy szerencsétlen kutya életét mentitek meg,de a legtöbb fajta vagy annak keveréke megtalálható és ha elmondjátok az igényeiteket biztos,hogy jópár olyan kutyus lesz,ami megfelel mamádnak.A keverékek ráadásul szívósabbak és kevésbé hajlamosak a betegségekre-nem valószínű,hogy a mama a nyugdíját a(szaporított)kutya kórházi kezeléseire szeretné költeni.Ne haragudj,hogy nem fajtatiszta kutyát ajánlottam-de a lehetőségeket figyelembe véve ez lenne a legjobb megoldás számotokra.
2010. nov. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Imádom a németjuhász kutyákat.
2010. nov. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

én is a német juhászt ajánlom, de viszont, a házőrzés olyan dolog, hogy a mai világban nincs az a kutya amitől ne tudnának bemenni, ha akarnának.

Beetetik, elkábítják, mérgezett húst dobnak be neki.

A kutya ma már nem akadály:(


22L

2010. nov. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Azért német juhászt ajánlgatni nem biztos, hogy jó ötlet, mert sokat kell vele foglalkozni, és nevelni.

A keverék kutyák is jók, mert kisebb lesz az esélye, hogy 1-2 év múlva kiderül, hogy ilyen-olyan betegsége van a túltenyésztás miatt, plusz drága is a fajtatiszta.

Egyébként én is a tacskót ajánlanám, kis testű, fel nem fogja lökni a mamádat, és nagyszerű jelzőkutya, igaz, hogy betörőket nem állítja meg, de ezzel az elmélettel az a gond, ha be akarnak törni, akkor megmérgezik, megölik a kutyát, és teljesen mindegy, hogy mekkora testű.

2010. nov. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Egy fiatal nagy testű kutya nem biztos hogy jó választás abból a szempontból, hogy felboríthatja a mamát.

Persze egy nyugodt idősebb nagy testű szóba jöhet.

Attól függ, hogy kölyköt fiatalt vagy idősebbet akar.

Azért arra gondoljatok, ha netán valami történne ( ne adj Isten ) a mamával, akkor mi lesz a kutya sorsa?

El tudjátok helyezni? Lesz aki befogja fogadni?

A sintér telepeken menhelyeken télleg szét lehet nézni. Utóbbinál nem biztos hogy kaptok kutyát. De gyepiről egészen biztos.

2010. nov. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2010. nov. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
hát ez nehéz kérdés... legyen jó házőrző, ne kelljen hozzá kemény kezű gazda, de lehessen kint tartani és ne legyen nagy? ha arról van szó, még egy kaukázusi se tudná megakadályozni a betörést (ami mondjuk még talán ellenne kizárólag a kertben, de kemény kézzel kell vele bánni), mert lelövik, vagy megmérgezik. Egy német juhászt szerintem szívtelenség kizárni a kertbe (amihez amúgy szintén nem való tutyimutyi gazda, és nagyon sokat kell vele foglalkozni), egy tacskót meg pláne... Ha főleg arra kéne a mamádnak a kutya, hogy őrizze a házat, akkor már inkább egy riasztó hasznosabb lenne. Ha társat szeretne, akkor lehet tacskó vagy valamiféle ölebke, azok is tudnak ám ugatni, mint a veszedelem, de ők meg csak kerti tartásra nem valók.
2010. nov. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

hoppá, mit találtam! :) [link] Meg kéne nézni, ha Pest közeliek vagytok, hogy mégis miféle.

(előző voltam)

2010. nov. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!