Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyája legyen a mamámnak?

Milyen kutyája legyen a mamámnak?

Figyelt kérdés

A mamám tőlem kérdezte, hogy milyen kutyát vegyen magának. Tanácstalan vagyok...

Olyan kutyát szeretne, amelyik közepes vagy nagytestű (inkább közepes, mert az kevesebbet eszik, és a mai munkabérek, és nyugdíjak mellett ez fontos...). Az a másik nagyon fontos dolog, hogy jó házőrző legyen, mert sajnos a környékén nem ritkák a betörések...

Emellett könnyen lehessen tanítani, és ne kelljen neki keménykezű gazda. A mamám nem éppen olyan típus. Ezért nem tudok dönteni.

Amúgy kinti kutya lenne.


Ötletek?


2010. nov. 28. 21:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
ez a kan kutya amit linkelt az elozo tokeletes lenne kerti elethez van szokva csodas jelzokutya es kozepes meretu jobb is ien idobe mar egy felnott kutya mind 1 kolyok ien idobe hogy rakd ki azt a szegeny picit a hoba?:( plusz megmentetek egy eletet..
2010. nov. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
59%

Ha már a kutya etetése is problémát okoz, akkor honnan lenne mamádnak pénze egy fajtatiszta kutyusra?

Szerintem is a legjobb megoldás erre a menhely. Ott nagyon sok középtestű keverék van. És gondolom mamádnak nincs különösebb igénye arra, hogy fajtatiszta legyen. Én biztos, hogy menhelyről választanék ha csak házőrzőnek és társnak kell a kutya. Nézzetek egy német juhász keveréket. Azok okosak és nagyon jó házőrzők.


Egyébként a közép snaci szerintem jó választás lenne., ha fajtatisztát szeretne kennelből.

2010. nov. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
az első válaszoló voltam.nekem tacskóm van és kint van a kertben és remek házörző!!!!senkit nem enged be nem úgy mint a vizsla kutyánk.
2010. nov. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Házőrzésre rakasson a mamád riasztót, olcsóbb, mint eltartani egy kutyát.
2010. nov. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem csak házőrzés miatt kellene neki kutya. :)

Nem kizárólag kinti kutya lenne, be is mehetne a házba. Csak azért írtam oda, hogy ne olyan fajtákat ajánljatok, amiknek nagyon rövid a szőre, és nem bírna kint maradni.


Köszönöm a válaszokat, menhelyi kutyusa lesz. :)

2010. nov. 29. 13:44
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem öreg kutya legyen ugya az energia nem annyira hiperaktiv.Ahol mi lakunk ismerek 1 középiskolás 17-20 év közöti fiút akinek nagymamája meghalt és a hol lakot fiú mamája ott van 1 kan németjuhász tacsko keverék, németjuhász tuladonságai vanak a mérete meg tacskoi németjuhász foltjai.labrador,retrieverek, menhelyen van meg fajtamentőknél jó kutyák
2010. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én is csak a menhelyit tudnám ajánlani.

És az a kutyus, aki be lett linkelve, nagyon szép! :-)

2010. nov. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Itt mindenki menhelyi kutyáról beszél.

Menhelyről nem biztos hogy kiadnak egy kutyát idős embernek.

Ami ide be lett linkelve az az Illatos úti gyepmesteri telepen van. Viszont az NEM menhely hanem SINTÉR TELEP.

A menhelyeken nem altatnak, ám a sintér telepen igen.


Kérdező, ha pont azt a kutyát akarod ami a linkben van, akkor érdemes elötte telefonálni, de bármelyik sintér telepre mentek, mert nem biztos hogy a kiszemelt bent van, vagy él e még....

2010. nov. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!