Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszerekkel fegyelmezi...

Milyen módszerekkel fegyelmezitek a kutyáitokat? Előfordul, hogy odacsaptok neki?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 10:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%

Volt egy rövid időszak (pár nap), amikor tiltószót kondícionáltunk, akkor előfordult. Kifejezetten azzal a céllal, hogy megtanulja, hogy ha a tiltószóra nem hagyja abba a nem kívánt viselkedést, akkor jön a pofon. Azóta tökéletesen működik a tiltószó is, nem kell hozzá semmi más.


Ha a parkban valamit csinál, akkor rámozdulok, nyugodt, határozott, lassú lépéssekkel, széttárt kézzel (néha morogva) nagyon szigorú pfával megyek felé. Ezzel el tudom kergetni. Ha nagyon kell egy hirtelen reakció, akkor egy taps is elég.


Ha olyasmi történik, ami tényleg teljességgel megbocsáthatatlan elfogadhatatlan viselkedés (hála istennek, ez egyre ritkább) akkor belekapaszkodok a bőrébe, felemelem, és odébb teszem. Ha nem látom, hogy ez felzaklatta, akkor még párszor ugyanígy. Ez nem fáj, viszont nagyon jól jelzi "hogy haver, azt csinálok veled amit akarok". Lány vagyok, és egy 26 kg-os kutyát emelgetek :)


Egyébként ideális esetben már egy odanézéssel is tudok neki olyan hitelesen dühöt megjeleníteni, hogy abbahagyja amit csinált éppen. A cél ez lenne, hogy minden esetben ennyi elég legyen. Csak azon múlik, hogy te elhiszed-e amit csinálsz. Hisztizel, kiabálsz, vagy komolyan fenyegetően tudsz fellépni.


Egy átlagos érzékenységű kutyának az esetek 80%-ában bőven elég, egy komolyabb rákiáltás, főleg ha azt hitelesen tudod előadni.

2010. nov. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Már az elején tisztázva volt minden kutyánkkal, ki a falkavezér, így drasztikus rendszabályozásra nincs szükség. Ami két visszatartó szó a Nem! és a Helló! Persze nem ijedt-kislány stílusban, hanem egy meghatározott hangnemben. Még régebben olvastam valahol, hogy figyelmeztetésnek veszi a kutya, ha hangosan olyan fújtató-morgó hangot hallatsz, amit anno kiskorában az anyja is kiadott, mikor megrendszabályozta. Általában az is beválik.
2010. nov. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Csakkitti! Megkérdezhetem, mennyi idős vagy? Már régóta agyalok rajta. Úgy tippelem, nem vagy tini, de ha mégis, akkor meg nagyon tapasztalt lehetsz, sok jó választ adsz!
2010. nov. 30. 12:14
 4/18 A kérdező kommentje:
A 2. komment is hasznos volt.
2010. nov. 30. 12:14
 5/18 anonim ***** válasza:

Én egy 4 éves pulit-foxi keveréket örököltem és az elején gyakorlatilag nem tudtam máshogy nevelni, és leküldtem neki pár poffot vagy a hátára csaptam a láncos pórázzal.

Nagyon makacs és önfejű még most is.

De általában már az is elég, ha erősen szólok rá (10 éves).

2010. nov. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

25 vagyok. Mindig volt kutyám, de amit tudok, azt a mostani problméás kutyámnak köszönhetem. Miatta elvégeztem egy kiképzésvezetői tanfolyamot,meg pár kutyasulis tanfolyamot is.


Szerintem nem mondtam hülyeséget most sem, de asszem a nevem miatt kapásból lepontoznak egy csomóan :)

2010. nov. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ezt a pórázos verés-dolgot bizony én is elkövettem, és tudom, hogy ez hiba, mert a póráznak, mindig örült, mert pozitív dologgal kötötte össze(séta) , és most félek, hogy nem ilyen képzettel társítja. Ezzel árthatunk a kutya-és a mi viszonyunknak.

Ezt soha többé nem fogom, azért is kértem a tanácsokat.

2010. nov. 30. 12:32
 8/18 A kérdező kommentje:

Én mindenki tanácsát hasznosnak vettem.:)

Kicsit idősebbnek gondoltalak.

2010. nov. 30. 12:34
 9/18 anonim ***** válasza:
49%
Nem, még soha nem ütöttem meg egy kutyámat sem. Néha muszáj hangosan és határozottan rászólnom, de akkor is úgy csinálom, hogy az álla alá nyúlok, magam felé fordítom a fejét, és úgy megszídom.
2010. nov. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A pórázzal úgy csaptam meg, hogy a nyakörvén volt és így végig a hátán.

Mivel puli keverék sok szőre van, ami tompította a hatást.


A póráznak már a csörgésétől is el kezd ugrálni (örömében) .

2010. nov. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!