Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mérgező a tuja és a tiszafa?

Mérgező a tuja és a tiszafa?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves óriás schnauzerem. A kertben lévő tujákat kölyök kora óta szeretni éjszakánként rágcsálni, de még soha semmi baja nem volt tőle. Ma nagyon bágyadt, a hasa is ment és hányt is. Megint találtam lerágott tuját és lehet, hogy a tiszafát is rágcsálta. Lehet olyan fokú mérgezést kapni ezektől a növényektől, hogy baja lehet a kutyámnak?
2010. nov. 30. 21:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

22:13 vagyok

Tanítják, valóban, hogy mérgező, sőt szigorlaton tételben is kihúztam, akkor még én is azt mondtam, hogy mérgező, de a főnököm és az ő 55 éves tapasztalata mondatta velem, hogy csak a páratlan ujjú patásokra az. Nyugodt szívvel ajánljuk bárkinek a kertjébe. Ez pedig már saját vélemény: mivel nem finom, nem fogsz (a kutyád sem) belőle akkora mennyiséget fogyasztani, amitől az általános rosszulléten kívül (ha lesz olyan) bármi más bajod essék. A tiétek az elmélet, az enyém a gyakorlat.


Ami még eszembe jutott: ökotoxikológián hangzott el ez a mondat: "minden anyag méreg, ha nem a megfelelő dózisban alkalmazzuk, a víz is" - ez alapján nektek van igazatok, de azért remélem érzitek, hogy...

2010. nov. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Láttam én már egészen kis gyerekeket is mindent a szájukba tömni, sőt ijedt kismamát babakocsival rohanni az orvoshoz, mert görcsökben fetrengett a két éves kicsi. Nagyon erősen mérgező növények igenis vannak. Én meg kertész vagyok.
2010. nov. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

23:10


Akkor a főnököd az ő 55 éves tapasztalatával mondatta a hülyeséget. A taxus ismétlésként: cianogén glikozidokat (cianid, ha úgy ismerősebb) tartalmaz, elivleg nincs az az ember, akinek magyarázni kéne, hogy ez mérgező. Nem a patásokra, másra is. De ha ettől eltekintünk, akkor még miníd ott van pl a taxol, ami meg mikrotubulus épülés gátló. Szóval mérgező az emberre, kutyára is, nem kell aggódni, és elég kicsit megrákcsálni...


Amúgy az idézett mondat eredetileg paracelsustól szármaik, csak úgy plusz infóként mondom.

2010. dec. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Egy sor gyógynövény (nálunk a vadon élők, védettek közül is sok) mérgező. Pl. a gyapjas gyűszűvirág, a tavaszi hérics és sok más is. A legelő állatok pl. messzire elkerülik a mérgező növényeket, a kutyák és a kisgyerekek viszont hajlamosak mindent megrágni. Mérgező növény ne legyen a kertben, ez a lényeg.
2010. dec. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, aki segíteni próbált. Voltunk délelőtt állatorvosnál. Kapott a kutyus injekciót, reméljük nem lesz semmi baj. A kedve már jobb egy kicsit, bízom benne, hogy hamarosan olyan lesz, mint régen. Még egyszer köszönöm.
2010. dec. 1. 14:04
 16/16 anonim ***** válasza:

"Tanítják, valóban, hogy mérgező, sőt szigorlaton tételben is kihúztam, akkor még én is azt mondtam, hogy mérgező, de a főnököm és az ő 55 éves tapasztalata mondatta velem, hogy csak a páratlan ujjú patásokra az. Nyugodt szívvel ajánljuk bárkinek a kertjébe. Ez pedig már saját vélemény: mivel nem finom, nem fogsz (a kutyád sem) belőle akkora mennyiséget fogyasztani, amitől az általános rosszulléten kívül (ha lesz olyan) bármi más bajod essék. A tiétek az elmélet, az enyém a gyakorlat.


"



Ha a tiszafáról beszélsz, az 100%, hogy mérgező. Gyakran használták gyilkosságokra is.

2010. dec. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!