Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a mérgező növények egy...

Minikitty kérdése:

Melyek a mérgező növények egy kutyának?

Figyelt kérdés
Az előző kutyusom megevett egy liliom hagymát és elpusztult. Tudni szeretném, hogy mely növények veszélyesek a kutyákra nézve, hogy ilyen még egyszer ne fordulhasson elő.
2011. máj. 29. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:

-jácint hagyma (az én kutyám már rágott meg olyant, nem lett semmi baja hál' istennek, mert nem nyelte le, csak rágcsálta)

- leander (nekünk egy csomó van, oda se szagol)

- tuja (tele van vele a kert, nem bántja őket, csak néha letépked egy-két levelet, de rögtön le is dobja)


több most hirtelen nem jut eszembe.

[link]


[link]

2011. máj. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minden olyan növényre oda kell figyelni, ami az emberre is mérgező. Ezekből szép, terjedelmes listákat lehet találni az interneten.

Én ezt javaslom: a pázsitfűfélék túlnyomó része nem mérgező, azokat eheti (azok az alacsony, hosszúkás, szálas levelek, amiket a kutyák hánytatás céljából vagy gyomorégés miatt szoktak legelni, a gyerekek meg ciripelni szoktak vele, na azok különböző pázsitfűféle (Poaceae) fajok).

Pl. egy muhar faj:

[link]

Mást nem.

Szerintem így a legegyszerűbb, mert pl. a mezei cickafark is mérgező, miközben általánosan használt gyógynövény, a parlagfű meg nem mérges, pedig rengeteg ember allergiás rá.

2011. máj. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!