Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek a 11 éves lányomnak...

Vegyek a 11 éves lányomnak valamilyen állatot?

Figyelt kérdés
Ő görényt vagy kutyát szeretne, de a kutyának nálunk nem lenne valami jó helye, hiszen a 2. emeleten lakunk. Hörcsögöt, vagy ilyen nagyon kicsi, "semmit se tudó" (ahogy ő szokta mondani) állatot nem akar...Én látom hogy TÉNYLEG nagyon szeretne, de attól félek, megunná 1, max 2 hónap után, és nem foglalkozna vele..Szerintetek?
2010. dec. 1. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Megbízol benne? Mióta szeretné?

nem hiszem hogy igy előre meg lehetne mondani , hogy "meg fogja unni"-e vagy nem...:S

2010. dec. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Csak akkor, ha te is akarod, te is tudod vállalni érte a felelősséget. Mert benne van a pakliban, hogy megunja.


Ha mondjuk beiratod egy kutyasuliba, és ott megtanul igazán minőségi módon együttlenni a kutyával, kap egy olyan technikát, amivel bármit meg tud neki tanítani, akkor kicsi rá az esély, hogy megunja.


De ha annyiból áll a kutya, hogy húzza a pórázt, megugatja a többi kutyát, nem fogad szór, és hajnalban kell kelni miatta, akkor meg fogja unni.


A görénnyel sincs sokkal kevesebb gond, mint a kutyával, őt is sétáltatni kell, takarítani utána, etetni, és orvoshoz vinni, ha beteg. Csak kevésbé együttműködő.

2010. dec. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
A 12 éves öcsémnek volt 2 hörcsöge, nagyon akarta, egy idő után viszont nem akarta már kitakarítani, úgyhogy szüleimnek kellett rájuk odafigyelni. Van egy kutyánk is, azt is mindenki akarta, de elteltek hónapok, és alig sétáltatja valaki.. Ha a lakásban van, akkor annyival jobb, hogy mindig veletek van, és jóval több törődést kap ezáltal, mintha a kertben lenne, és külön ki kéne menni hozzá. Szóval ez ilyen szempontból pozitívum, hogy lakásban laktok. De szerintem akkor inkább macska legyen, azt csak simogatni és néha fésülni kell, etetésen,itatáson kívül. Egy idő után ő is szobatiszta lesz.Remélem segítettem!
2010. dec. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én az első kutyámat 9 évesen kaptam, úgy, hogy szintén lakásban laktunk! 14 évet élt, soha semmiben nem szenvedtt hiányt, naponta 5-ször sétáltattam. De! Minden gyerek más és más, Te neked kell ismerned a lányodat, és bele kell azt is kalkulálni, hogy a kutya cirka 15 évig élni fog, bele fog-e férfni akkor is a kislány idejébe, amikor majd gimnáziumba megy, amikor elkezd kamaszodni és minden fontosabb lesz, sőt, ha 7 év múlva főiskolára, vagy egyetemre megy (netalán más városba). Úgyhogy ez csak úgy működhet, ha az egész család akarja, és Ti is mellette álltok. És nagyon komoly, hosszútávú felelősség.
2010. dec. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

teknősbéka van pl.:aki szabadon tartja:) aranyos állat és van olyan amelyik játékosabb

esetleg kismacska

vagy még kis zsebkutyát ajánlanék:) ami szeret kézbenpl ez :

[link]

de hol laktok melyik megye?

2010. dec. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
kutyust főleg, de bármilyen állatot csak úgy szabad bevállalni, ha közösen szeretnétek, ha tudod azt vállalni, hogy valaki mindig foglalkozzon vele! ha valaki a családból ellenzi, vagy terhesnek érzi, hogy az igényeit kielégítse, nem szabad állatot vállalni, nem ismerem a lányodat, nem tudom milyen komolyak a szándékai, én pici korom óta imádom az állatokat, lehet, hogy gondos gazdi lenne, de az is lehet, hogy megunná...
2010. dec. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom egy gyereknek sose vegyen az ember állatot, max saját magának. Egy 11 éves gyerek az GYEREK, felelőtlenség lenne egy élőlényt rábízni. Egy kutya, vagy egy görény (de mondhatnék én itt most cicát vagy hörcsögöt, vagy bármit), olyan mint egy kisgyerek, foglalkozni kell vele, ellátni, gondoskodni róla. Olyan nincs hogy nem érek rá, meg elfelejtettem, meg nincs kedvem. Persze most a csillagokat leígéri a gyerek az égről, de neked folyamatosan ellenőrizned kéne hogy valóban ellátta-e az állatot, tehát lényegében neked is ugyanugy kéne foglalkoznod vele, hiába ígér bármit a lány. És az is benne van a pakliban, hogy a végén az egész feladat a te nyakadba szakad, bármit is mondd most. És ez valószínűbb, mint az ellenkezője...

Nomeg azért azt is figyelembe kell venni hogy egy állat nem játékszer és nem játszópajtás, nem is azért van hogy a lányodat szórakoztassa (ebből a "semmit se tudó" szövegből nekem nagyon az jött le, hogy ő inkább játékszert, játszótársat lát az állatokban). Az állat lehet fáradt, lehet nyűgös, és sokszor semmi kedve a játékhoz, se a babusgatáshoz, ezt is tiszteletben kéne hogy tartsa a lányod. Szakkönyveket olvasott már egyébként? Mert ha tényleg annyira elkötelezett a téma iránt és TÉNYLEG annyira akarja azt a kutyát, akkor gondolom már megtanult mindent, és lelkesen bújja a kutyák gondozásáról, neveléséről, ellátásáról ,kiképzéséről szóló könyveket. Legalábbis ennek így kéne lennie.

Abba is gondolj bele hogy egy állat tartása költségekkel is jár, néha nem is kevéssel. Ha beteg, állatorvoshoz kell vinni, ami TETEMES összeg is lehet. Ha TE MAGAD szeretnél egy állatot, és magtanítod a lányodat a felelős állattartásra, az állatokkal való bánásmódra, akkor nyugodtan fogadj be egyet. De csak mert a lányodnak épp olyanja van, semmiképp...

2010. dec. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem is attól függ, hogy ti is akarjátok-e, vagy csak ő.Mi is a másodikon lakunk panelházban.A nyáron lett egy yorkink.ISZONYÚ nagy felelősség.14 vagyok, és gimi mellett csinálom.Naponta 4x leviszem, takarítani is kell utána, amíg ne szobatiszta.Viszont NAGYON okos, és annyi SZERETETET AD, hogy mindent elfelejtesz...Én nem "terelném" (ne értsd rossz indulatúan) ilyennel a 11 éves kislányt.Majd szerintem ráértek egy 2-3 év múlva, amikor már tudjami az a FELELŐSSÉG, függetlenül attól, hogy felelősségteljes a természete vagy sem.Szerintem érje be most "csak" egy nyuszival, vagy tengerimalaccal, vagy hörcsöggel.Én is tengerimalaccal, majd hörikkel, és nyuszial kezdtem.: ) Bárhogy döntötök, sok sikert!
2010. dec. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

15.40-es vagyok!

A hörcsögöket volt, hogy én is "eluntam" sajnos.De a kutyát nem lehet...!!!!!!!!!!!!!!!!

2010. dec. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én véleményem az, hogy vegyél nyugodtan kutyát. Olyat, amilyet mindketten választotok. Saját példámból indulok ki. Én 11 éves koromban kaptam az angol cocker spánielemet, Pamacsot. Akkorra már nagyon szerettem volna kutyát, az összes kutyás újságot és az akkor még létező Állatbarát című lapot vették nekem anyáék, elméleti "tudásom" megvolt, legalábbis az alap.

Soha nem szenvedett hiányt a kutya, 15 évesen pusztult el nemrég, végelgyengülésben. Soha nem volt olyan, hogy meguntam volna, hogy nem volt kedvem sétáltatni, vagy fésülni. Abszolút érett voltam rá 11 évesen, ráadásul nem is hallgatott senkire, csak rám :)).

Szóval ha a lányod is ilyen "kutyabolond", mint én voltam, akkor nyugodtan vegyél neki kutyát.

De ne feledd, magadnak is veszed, hiszen egy kutya rengeteg pénzt felemészt. Olyan hirtelen megbetegednek, hogy az ember fel sem fogja. és akkor te fogsz fizetni, nem a lányod!

2010. dec. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!