Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindig ki tudsz fizetni (gond...

Mindig ki tudsz fizetni (gond nélkül) egy állatorvosi kezelést vagy volt, hogy anyagi okok miatt nem kezeltetted a kutyádat?

Figyelt kérdés
2010. dec. 1. 21:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer műteni kellett. Kölcsönkértem rá.
2010. dec. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vam félrerakott pénzem. Ha nem is egyszerre fizetem de olyan nincs hogy amiatt nem viszem el. Mondjuk azért nem szaladgálok vele minden beképzelt dologgal az orvoshoz.
2010. dec. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is volt, hogy kölcsön kellett kérnem, mostmár van félretett pénzem erre az esetre.
2010. dec. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
21%
Ja és amúgy meg az egyik nagy titok hogy nem divatot kell követni hanem egészséges fajtákat venni...
2010. dec. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére még nem volt olyan, hogy komolyabb ellátásra szorult volna. Remélem nem is lesz.

Kisebb ügyek persze már voltak, megfázás meg ilyesmik de az olyan 5 ezer forintig terjedő szóval nem nagy összeg.

De én direkt gyűjtögetek pénzt erre a célra, ne váratlanul érjen. Persze ha úgy van, hogy műteni kell és nincs elég pénzem akkor kölcsön kérek rá. Inkább mint hogy ne kezeltessem a kutyát. De egyébként az állatorvossal is egész jóban vagyunk. Szerintem megengedné, hogy két részletben fizessem ki a műtét árát.

2010. dec. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A félretett pénzem bánná. Nehezebb helyzetbe kerülnék, ha ezt el kellene költeni ilyesmire, mostanában "nem állok valami jól". Ettől függetlenül kifizetném.
2010. dec. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 MME ***** válasza:
100%

Egyszer "mázlim" volt. Egy kutya átharapta az enyém torkát, és ez több, mint 90 ezer forintomba került. A szerencse ebben az volt, hogy azelőtt egy hónappal ballagtam gimnáziumból, és így a ballagási pénz pont fedezte a költségeket. És ami a lényeg, meg tudták menteni :) Pedig azt hittem, már csak eltemetni hozom haza.


De mivel nem vagyunk tehetősek, nem egyszer kértem már csekket, a lényeg, hogy mindig össze tudom szorítani rá a pénzt valahogy. Tehát egyáltalán nincs úgy, hogy készenlétben áll a pénztárcánk az ilyenekre, de ezért még sohase mondtunk le kezelést, receptkiváltást, stb. Szerintem azok a kutyatartók vannak kisebbségben, akiknek nincsenek anyagi gondjaik, és valószínűleg nem vagyok egyedül vele, hogy néha egy hónapig szigorú megszorításokat kell tenni, hogy kifizessünk egy kórházi számlát.


Olyan sajnos már volt, hogy több napig kellett várnunk, mire sikerült autót szerezni, hogy eljussunk a kórházba, de ezek nem voltak sürgős esetek.

Egyébként a szegénység kerül a legtöbbe. Amikor a torokharapást megkapta a kutyám, akkor azonnal kellett volna indulni, de nem tudtunk előteremteni senkit, akivel elvihettük volna, úgyhogy a kórházi autó jött ki érte. 17 ezer forintot kértek el a szállításért. Hál' istennek már van egy kutyabolond ismerősöm, aki rendelkezik kocsival, és nem szorulok rá erre, mert ez enyhén pofátlanság volt (20 km-t kellett megtenniük).

2010. dec. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Volt már rá példa, hogy bizony nem számítottam 60-70ezres plusz költségre, de inkább költsön kértem és elvittem a dokihoz.
2010. dec. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Igaz nekünk két cicánk van, de inkább mondanék le bármiről, inkább ennék vajaskenyeret hetekig, de a cicákat akkor se hagynám szenvedni. Mi épp rakosgatjuk félre a pénzt, minden hónapban amennyit tudunk, sajnos az első részlet egyből el is ment, egy kis baleset miatt, de szerencse hogy volt. Terveink szerint olyan 40-50E lesz félrerakva a cicákra,persze nem jön össze egyik napról a másikra, de szerencsére fiatalok, és benti cicák. Ha most ütne be valami nagyobb baj, nem szégyellnék én se kölcsön kérni, akárkitől.
2010. dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Van erre a célra félrerakva pénz. Havi 5-10ezerft-ot félrerakok. Az évek során összegyűlt jó sok, tehát nem lehet, hogy pénz miatt nem kezeltetem a kutyáimat. Ha nem lenne megtakarításom, akk kérnék kölcsön vagy részletbe fizetnék.
2010. dec. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!