Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire figyeljek egy amerikai...

Mire figyeljek egy amerikai staffordshire terrier kölyök nevelésénél?

Figyelt kérdés

ismerem a fajtát, tehát a kérdés kiírásom nem teljesen pontos, igazából azt szeretném tudni, hogy akinek volt ilyen kutyája, hogyan viselkedett, miket játszott vele, melyik napszakban mennyit sétáltak, mit evett szóval a saját sztefije saját történetére lennék kíváncsi

mennyire nőtt gyorsan fel? 1 pillanatnak tűnt vagy ezer évnek?


2010. dec. 2. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:

A séta, kaja, ilyenek átlagosak voltak. Sok séta, kajából rengeteg féle. A kutyaszalámitól kezdve a tápokon keresztül a csirkrfejen át a kacsaszárnytőig minden. (ezek kutyaeledeles boltban vannak)

A játszásnál már jobban figyeltem, soha agressziót, vadászatot kiváltó játék nem volt. Az internetről, meg a tv-ből lestem el játékokat, hogy pl. találja meg melyik pohár alá dugtam jutalomfalatot, vagy megkerestetni vele valakit, labdavisszahozás, ilyenek. Birkózást, kötélhúzást, "rongyozást" közös őrült rohangálást kerültem.

A neveléséhez idomításához mindig végtetel türelemmel kezdtem, és inkább állhatatos voltam, mint szigorú.

Ezekre a kutyákra mindig azt mondják, (ill. ezekre főleg) hogy ne fegyelmezzük őket agresszívan, ha rosszalkodnak se.

Na, ez nekem nem mindig ment, de azért igyekeztem, és szerintem jó munkát végeztem- végzek, mert néha most is rá kell szólni, de elég ritkán.

Panelban lakom, és a környékünkön sok kutyát sétáltatnak, és vagyunk páran, akik megpróbáljuk összeegyeztetni a sétákat. Így kölyök korától volt lehetősége barátkozni. 1,5-2 éves kora körül volt egy időszak, mikor a nála nagyobb kutyákra néha keményen rámozdult, de de ilyen is nagyon régen történt. (am. az enyém angol staff, de hasonló karakter)

2010. dec. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az nagyon fontos, hogy minél előbb vidd kutyák közé (persze miután megkapta az ehhez szükséges oltásait).

Én, miután megkapta az oltásait a kutyám, elvittem kutyaóvodába. Úgy voltam vele, hogy az én kutyám biztos nem fog rosszalkodni, olyan kis ártatlan, aranyos izomgolyó. :)

A kutyaoviban először félt, de aztán egy kis hörcsög volt. Minden kutyának meg akarta mutatni, hogy ott ő a góré. :D

Persze nem engedtem meg neki, és jól megráztam a grabancánál. Le is szokott róla, de nem egyik napról a másikra. De megérte, mert már minden kutyával csak játszana. :)

2010. dec. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!