Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni a hó ellen?

Mit tudok tenni a hó ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy félhosszú szőrű shih-tzu kutyusom. Sajnos a lábára teljesen ráragad a hó. Imádja a havat, ugrál benne, hógolyózik stb., de a lábán pillanatok alatt hógömböcskék lesznek.

Mit tudok tenni ellene? Le kellene nyírni a lábáról a szőrt?


2010. dec. 2. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem havanese kutyusom van, és nálunk is ugyanez a helyzet. Maximum annyit tudsz tenni, hogy adsz rá kutyacipőt, de az meg elég kényelmetlen nekik. Szerintem ne nyírd le a szőrét emiatt. Esetleg vannak olyan kutyakabátok amik leérnek egészen a lábára. Talán akkor kevesebb hó ragad rá.
2010. dec. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia, nekem yorkim van és ugyanez, imádja a havat, de neki nem csak a lába, hanem az egész hasa tele van ho"golyókkal".. nem csinálok vele semmit, bejön, megtörölgetem és megszárítom. nem nagyon szereti a ruhákat, de ha tiéd szereti akkor esetleg azt megpróbálhatod, bár én inkább hajszárítózom, az a biztos :) félek hogy megfázik
2010. dec. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Jucus Pucus válasza:

Szia!

A mi kutyánk pillanatok alatt megszokta a cipőt, szóval, ha ebben gondolkodsz, akkor érdemes megpróbálni. Ha először nem szereti (ami egyébként normális), fokozatosan kell hozzászoktatni. A KIK-ben lehet kapni pár száz forintért, és semmivel sem jobb, mint a 4000 ft-os. (tapasztalat)

2010. dec. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
15 éve kutyázom. Az 1. kutyám is hosszú szőrben hagyott shih-tzu volt. Most a 2. is az, teljes szőrben van hagyva. Hóban ruhát adunk rá, lehetőleg olyat ami a mellső lábán teljesen végigér, hogy csak épphogy a tappancsa van kint. Szóval mellkasát, mellső lábait teljesen befedi s máris nincs gond. Különben valóban 5 perc után egy hógolyó az egész kutya. Így viszont nem, s önfeledten játszhat a hóban s élvezheti.
2010. dec. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Természetesen adok rá ruhát! Anélkül le sem viszem! Még esőben is van rajta.

Megpróbálom a kezeslábast. Csak a lábszárán vannak ezek a kis gömbök.

Köszönöm szépen!

2010. dec. 3. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!