Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudok tenni valamit a kóborló...

Tudok tenni valamit a kóborló ebek ellen?

Figyelt kérdés
Eszméletlen, hogy sok kutya is kóborol a faluban. Éjjel-nappal.. Éjszaka is a házunk előtt is randalíroznak, ugatnak, akkor a szomszéd kutyák is kimennek, még nagyobb a hangzavar. Aludni persze nem lehet így. Nagyon mérges vagyok. Ha a jegyző is tojik az egészre, hova lehet fordulni? Úgy tudom, hogy ez az ő hatásköre lenne.
2011. aug. 26. 05:50
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk se tesznek semmit sem pedig vannak (vsznű nem annyian mint nálatok). Én ki szoktam menni és az estére előkészített kaviccsal ügyességemhez mérten elzavarom őket, mást én nem tudok tenni, ettől tovább nem mentem.

Ill vannak olyan emberek itt hogy etetik a kóbor dögöket de be nem fogadják! és sokan estére vagy nappalra is kiengedik őket mondván hagy szaladgáljon, ja csak a bicikliről meg leszednek legutóbb is a bokámba harapott és jól felhorzsolta és kinek a kutyája volt? hát a volt polgármesteré! (helység Tiszaörs).

És akinek nem kell a kutya és ha teheti autóba teszi és erre felénk kiteszi és csókolom, majd el lesz, de sztem másfelé is ugyan így van.

2011. aug. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hívdd fel helyi vagy nem helyi állatmenhelyt!

És ahol nincs tele a menhely kimennek majd azt befogják a kutyákat.

2011. aug. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Hát..én nem tartom dögöknek ezeket a kutyákat... A legjobb megoldás amit tehetsz kedves kérdező az hogy felhívod a helyi vagy nem helyi állatmenhelyeket. (valamelyiknél csak van még annyi hely hogy pár kutyát eltudjanak vinni)
2011. aug. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

az a baj, hogy szegény kutyáknak joguk van az élethez. nem tehetnek róla, hogy valaki kidobta/szaporította/estére kiengedte őket...


itt az lenne megoldás, hogy ha minden ember felvilágosult kutyatartó lenne...

akinek nem az a kutyaséta, hogy estére kiengedi, nem az a kutyatartás, hogy megnőtt és ugat tehát kidobom, meg vemhes lett a szukám, majd csak lesz valami a kölykökkel...


persze mindig a kutyák szívják meg az emberek felelőtlen hülyeségét...


fordulhatsz menhelyhez, de úgy sem fogják befogadni a kutyákat...

menj a gyepmesterhez, ahol 14 napon túl, ha nincs gazdája, elaltatják őket...(ez lenne a jó megoldás?)



igazából úgy, hogy emberien, etikusan jársz el, semmit nem tehetsz, max. alapítasz egy szervezetet, és elkezded hirdetni az igét, hogy hogyan is kellene tartani a kutyákat...


csak könyörgöm mérget ne tegyél ki, mert egyrészt a kóbor kutyák sem érdemlik meg, másrészt meg nagy eséllyel eszi meg valakinek a normálisan tartott kutyája...

2011. aug. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

Ez mindég is kétoldalú lesz egy aki védi jobban mint egy ember életét ma a törvény a másik aki próbálna vmit tenni hogy ha hazajön az ember a munkából akkor neki is kijárjon a jól megérdemelt pihenés mivel az nem munka hogy egy éjszaka többször is felkeljen mert az utca kutyái épp a kerítését szedik széjjel meg vonyít mint a fába szorult féreg.

Méreggel meg meg sem lehetne győzni őket némelyik településen annyian vannak és szarnak rá, nyugodtan terrorizálhatják az embert mert a kutyáknak ma már több joguk van mint az embereknek ha fáj ha nem fáj de ez így van.

Nekem is van két kaukázusi kutyám de én ésszel tartom.

2011. aug. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az itt illetékes gyepmester ki se jön a kutyáért,míg az kóborol.Elvárja,hogy valaki fogja be a kutyát és tárolja saját házában addig,míg ő kifárad érte.
2011. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nálunk nem foglalkoznak ezzel a dologgal, a gyepmester is pénzbe kerül, gondolom ezért. Nem úgy, mint a szomszéd faluban! Ott elviteti a hivatal a kóborló kutyákat.

A mai nap végül sikerült kiderítenem, hogy kié ez a kutya, amelyik már hónapok óta nem hagy aludni. Nem tudom, hogy neki szóljak, vagy egyből menjek a jegyzőhöz? Gondolom nem tesz a gazda semmit, eddig sem tett ellene, hogy elkószáljon a kutya. Nem vagyok holmi feljelengetős egyén, de ez már nagyon idegesítő. Nem értem én sem, hogy miért nem szabályozzák, szigorítják az ebtartást. Szegény állatok tudom én, hogy csak áldozatok. Eszemben sincs mérget kitenni. Ellenben mikor ideköltöztünk, nekünk két kutyánkat tett el a sunyi szomszéd öreg a lábuk alól.. Ez nem megoldás semmire sem. Köszönöm, hogy írtatok!

2011. aug. 26. 21:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Itt van egy csapda a kutyának de a nagyobbak nem hinném hogy beleférnének na de azok nem sokan vannak inkább a közepes korcsok a jellemzőbbek azok meg beleférnek szval: [link] 22390 bruttó, utána meg ki lehet hívni vmelyk illetékest :S nem sokat tehet az ember sajna ha a polgármester harmat gyenge!
2011. aug. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!