Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi tévő legyek, fog változni...

Mi tévő legyek, fog változni a kutyám?

Figyelt kérdés
A napokban hazavittem egy aranyos kutyust, pontosabban megszöktettem egy állatkínzó "gazda" karmai közül. Csakhogy van egy 13 éves öreg kutyusom is, és nagyon féltékeny lett. Annyira meg van sértődve, hogy már harmadik napja nem is akar enni. Aggódom érte, elég gyengécske már szegénykém, de jól van. A kérdésem, hogy megfogja szokni az új társat, és visszajön az étvágya? Ne aggódjak?
2010. dec. 4. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbálj az öreg kutyusoddal többet foglalkozni, hogy érezze nincs világ vége Őt is ugyan úgy szereted, csak most jött egy új társ. Próbáld neki a kedvenc ételeit adni vagy akár kézből is megpróbálhatod Neki adni hátha úgy elfogadja. Akár külön is zárhatod Őket vagy legalább ne lássa ha úgy többet foglalkozol a kicsivel. Vagy ha látja akkor foglalkozol a kicsivel, de közbe oda mész az öreg kutyushoz is, hogy Őt is simogasd.
2010. dec. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
zárd be a kicsit egy külön helyre hogy ne lássa mit csinálsz és az öreg kutyusodra szánj időt..fésüld ki a szőrét ..menj vele sétálni egy kört....labdázz vele ... :D
2010. dec. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem a régi kutyusoddal foglalkozz nagyon sokat,de úgy hogy közbe a másikra ráse nézel !!! de szószerint rá se nézz,mert nekem is ezvolt...xdd
2010. dec. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen megpróbálok vele egy kicsit több időt tölteni. Eddig is így tettem, sokat szeretgetem, hogy érezze továbbra is fontos nekem.:)
2010. dec. 4. 13:19
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen ám, csakhogy az új kutyus is nagyon ki van éhezve a szeretetre. Mint említettem megszöktettem (szó szerint) egy szemét embertől, aki alig törődött vele. Még ez miatt is bajba kerülhetek!! Néha etette, méteres láncon volt megkötve, simogatva pedig soha. Ezért vagyok most nehéz helyzetben.:(((
2010. dec. 4. 13:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Lenne egy kérdésem: az öreg kutya csak féltékeny, vagy egyáltalán nem tűri meg az új jövevényt és neki akar menni?Te vagy a falkavezér, azt viszel a falkába akit akarsz. Tehát az öreg kutyusnak elkell fogadnia az új falkatagot.Ha az öreg kutyus nembántja a másikat, akkor szerintem foglalkozz velük egyszerre. Legyetek együtt mind a 3-an !
2010. dec. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Dehogy bántja, egyszer mordult rá összesen. Inkább csak visszahúzódó, rosszkedvű lett. Kénytelen leszek mindkettőt szeretgetni.
2010. dec. 4. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!