Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem meg a szüleim?

Hogy győzzem meg a szüleim?

Figyelt kérdés
Van egy közepes testű kutyánk, és szeretnék mégegyet.Nagytestűt szeretnék, mert nemsokára megyünk kertes házba, és oda jólenne egy házörző típus, és lenne társa a mostaninak. Sokat tudnék velük játszani, mindig mindenre szakítok időt. A mostanival is rengeteget foglalkozok..napi többszöri séták, kirándulás(bár most télen azt nemnagyon , csak ha jobb az idő) , járunk úszni nyáron, kutyasuliba is járattam stb, szóval felelősségteljes vagyok. Diákmelózok suli mellett, a kaját is én veszem a mostaninak. Szószerint MINDENNEL én látom el..de aztmondják nemlehet még egy..hogy tudnám őket meggyőzni?:( légyszi segítsetek, és olyan válaszokat nemkérek, ami aztmondja, hogy törődjek bele, mert sajnos nem fogok ! köszi előre is.
2010. dec. 4. 16:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Vállalj több házimunkát, segíts a háznál amiben tudsz. Mesélj nekik sokat a kutyákról/a kiválasztott fajtáról amilyet szeretnél. Nem kell mondani, hogy szeretnél, csak mesélj róluk, de csak jókat. Pl. a németjuhász jó házörző, szívesen tanul, nagyon okos stb.

És arról is mesélj, hogy a mostani kutyád milyen ügyes, milyen jó dolgokat tanult ma, és esetleg mutasd is meg amit tud, meg hogy milyen jókat sétáltatok, nagyon okos meg ilyenek, hogy lássák, hogy törődsz vele és szereted. :) Karácsonyra kérj egy kutyát, és ha azt mondják hogy nem, akkor kérd azt, hogy vigyetek be tápot a közeli menhelyre. Nekem ez vált be :D Ha látják hogy szorgalmas vagy és élvezed a kutyázást, vagy segíteni szeretnél a menhelyi állatokon, előbb-utóbb úgyis megesik rajtad a szívük. De az egész más, ha a dolognak anyagi háttere van, és nem bírnátok el pénzzel még egy kutyát. Ha ez a helyzet, nem tehetsz mást, légy türelmes, és várj, vagy vállalj plusz diákmelót, plusz fizetésért, vagy próbálj nekik segíteni.

2010. dec. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
Szerintem kérdezd meg miért nem lehet. Mert részemről felsoroltad az összes elképzelhető módot rá, hogyan lehetne rábeszélni őket. Mert ugye ezek szerint 16 múltál, ráunni nem fogsz, kaját mind a kettőnek vennél... esetleg a kaksiját Te takarítod, és Te adod neki a kaját is? szal max. ha tényleg mindent átvállalsz a kutyával kapcsolatban. De ha ez már megtörtént, az is lehet, hogy csak 1. megkötni nem akarják 2. az egész udvart sem akarják kutyaterületté tenni. Ha eddig nem volt udvarotok, lehet végre szeretnének egy szép kertet és maguk kihasználni az udvarukat, amit egy nagytestű kutya nem biztos hogy hagyna nekik. Sajnálom, h nem tudok segíteni, de nincs más ötletem.
2010. dec. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
most milyen fajta kutyátok van? milyen nemü? mennyi idős? tartózkodik papa/mama a családban?...mikor fogtok költözni? milyen fajtát szeretnél?mennyi idős vagy? ivartalanítva van a mostani kutyád?...hogy álltok anyagilag? biztosítani tudod mint 2 kutyának a kötelező oltásokat, féregtelenítéseket és az ételt? miért nem szeretnének még 1 kutyát a szüleid? félnek tőle amit szeretnél választani?
2010. dec. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Hát mindenképpen várd meg a kertes házat, nehogy valami balul süljön el és ott marad a lakásban egy nagytestű kutya. Ha már ott lesztek, akkor már mondhatod, hogy félsz, kellene egy házőrző, manapság igazán jól jön.

Ha még ez sem jön be, akkor egy közeli menhelyen vagy hirdetésben biztos találsz egy neked tetsző kölyköt, vidd haza és mondd meg, hogy az út szélén találtad, nem hagyhattad ott, mert elpusztul. Persze plakátold ki, hátha "keresik", de mindenhol a te számodat add meg, nehogy valakinek odaadják a szüleid!:)


Nem szép dolog, de ez kegyes hazugság, nem drogra meg cigire lopsz tőlük pénzt. Én nem egy talált macskát hoztam már haza, mikor anyukám nem volt itthon. (Persze akkor is hazahozom, mikor itthon van.) Először szívgörcsöt kapott, aztán már együtt aludtak és ők a kedvencek. :)

2010. dec. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
egyet értek az előző válaszado jól mondja. Szerintem is több diákmeló kéne több pénzt kapsz akkor meg mutasd meg a szüleidnek hogy a mostani kutyád milyen trüköket tud,vidd el a szüleidet a sétáltatáskor hogy meglássák a jót, ha meg esik szívük akkor megkapod. Csak a jó tulajdonságot és fajta nevét mondjad nekik sok sikert hozzá én bizom benned hogy sikerüljön elérned a szüleidnél ezt.Diák munkád most mi és hol dolgozol?
2010. dec. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
a pénzzel nincs gond..inkább az a probléma, hogy amilyen kutyát kinéztem, a roppant domináns kutyák közé tartozik, és nem szívlelik ezt a fajtát...mutattam videókat, ahol gyerekekkel játszik ez a fajta, de arra meg aztmondták, hogy egy medvéről is lehet olyan felvételt készíteni, hogy az idomárral ölelkezik...sajnos ők ilyen véleményen vannak.
2010. dec. 4. 17:01
 7/21 anonim ***** válasza:
Névszerint melyik az a fajta? Mert a kutya akár domináns, akár nem, ha jól nevelik akkor nem lesz vele gond, és ha a mostani kutyusod jólnevelt, engedelmes, akkor nem lesz vele sem gond, próbáld meg ezt elhitetni velük. Vagy pedig a másik, fájó megoldás: válassz egy kedvesebb, kevésbé domináns kutyát, ami ugyanúgy tetszik, mint amit most szeretnél. De így, hogy mondtad hogy milyen fajtát szeretnél, gyanús lenne ha beállítanál egy egész véletlenül pont olyan fajta kutyával amilyet szeretnél, azzal a címszóval hogy találtad.
2010. dec. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
sajnos csak ez a fajta jöhet szóba, régóta szeretném. Hát ja az elég fura lenne:D Még arra gondoltam , hogy ugye amikor elhozom , akkor 8 hetes. Aztmondom , hogy találtam , úgysem tudják picibe megállapítani , hogy milyen fajta,( nem értenek hozzá) aztán ahogy nől, akkor ugye már kiderül a turpisságom..de addigra megmár megszeretik, és nemlesz gond..ismerem őket:Dszóval, szerintetek jó a terv?
2010. dec. 4. 17:22
 9/21 A kérdező kommentje:
ja és névszerint amerikai staffordshire terrier. és 2 hét múlva megyünk kertesházba.
2010. dec. 4. 17:23
 10/21 A kérdező kommentje:
ja és tudom , hogy nem kifejezetten házőrző típus, de ezzel a szöveggel akarok bevágódni, hogy házőrzésre is jólenne.
2010. dec. 4. 17:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!