Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akarok egy kiskutyát de a...

Akarok egy kiskutyát de a szüleim nem engedik. Hogyan győzzem meg őket?

Figyelt kérdés
Tömblakásban lakunk az első emeleten.Van egy 8 hónapos tesóm.Kistermetű kutyust szeretnék.Amikor megkérdeztem,hogy miért nem lehet azt mondták,hogy azért mert még a tesóm túl kicsi.Ő most négykézláb mászik.Anya azt mondta,hogy a kutyáknak hullik a szőrük és a tesóm megenné ha a kezére tapadna.De valahogy meg lehetne oldani nem??
2008. aug. 19. 19:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Lécci segítsetek!!Annyira szeretnék egy kutyát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. aug. 19. 19:11
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem vagy egyedül, sok hozzád hasonló gyerek küszködik ezzel a 'problémával'.

• Nézd egy picit a szüleid szemszögéből!

Tételezzük fel, hogy van két gyereked - egy nagyobb és egy kisebb, 8 hónapos. Nem hiszem, hogy te is akarnál egy kutyust olyan pici gyerkőc mellé. Hanem inkább várnál 2-3 éves koráig, nem?

• Nézd a kutyus szemszögéből!

Ha nem túl pici már a kutyus, akkor könnyen babaellenes lehet - nem minden fajta szereti az örökös babusgatást, szőrtépést. A testvéred még nem tudja mit szabad és mit nem - könnyen fájdalmat okozhat a kutyusnak anélkül, hogy tudna róla!


Ha jobban megnézed, nem biztos, hogy pont most kéne egy kutyus az életetekbe.

Az a pici kutya nagyon sok törődést igényelne, jön az iskola, nem tudsz vele annyit foglalkozni. Ha bepisil, bekakil? A szüleid takarítanak utána, ezt ők sem szeretnék.


Mi bármit mondunk, ez nem tőlünk függ: a szüleid döntenek. Hiába mondjuk, hogy mutass nekik képeket, vagy szavakkal győzd őket: ha szigorúak, nem lágyul meg a szivük! De nyugi idővel majd megpuhulnak, ha már itt lesz az ideje. Egyelőre szerintem ne erőltesd, mert lehet, hogy ellenkező hatást érsz el.

Kitartás! Türelem kiskutyust terem:)

Lipton

2008. aug. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Sajnos a szüleidnek igazuk van... Egyrészt a baba miatt sem lenne túl jó dolog, ha kutya lenne a lakásban, másrészt lakásba egyáltalán nem való kutya. Gondolj arra a szerencsétlen kis állatra, neki kertre van szüksége, hogy futkározhasson... Az, hogy kistermetűt akarsz, az csak nektek könnyebbség, nem a kutyának.
2008. aug. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
beszélj anyukáddal a yorksir terrierről, nagyon picike kutya, nem kertbe hanem lakásba való, szereti a gyerekekt, egyáltalán nem hullik szőre, és nem is allergiásak rá még azok sem akik más kutyára azok, mivel a szőre nem allergén
2008. aug. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát igen a yorkik picik de attól még ugyanannyi törődést igényelnek, sőt talán még picivel többet is.Nekem is ilyen kutyusom van szal tapasztalatból tudom hogy igen kényes kutyák.Ráadásul a sőrére is oda kell figyelni hisz rendszeresen kozmetikáztatni kell.Én megértem a szüleidet is hogy mért nem akarják most még ezt a kutyust, hisz a kis tesód is rengeteg oda figyelést igényel hát a kutyával is ez a helyzet.És valljuk be nekik lenne gond, hisz amíg te suliba lennél addig nekik kéne vele foglalkozni,etetni,meg amíg nem lesz szobatiszta takarítani utána. Szerintem várj még vele legalább jövő nyárig hisz akkor legalább nincs suli és tudsz vele eleget foglalkozni.
2008. aug. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!