Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megszülettek a roti kiskutyáim...

Megszülettek a roti kiskutyáim. Farokvágás?

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 09:10
1 2
 1/13 gfero ***** válasza:
55%
hosszú farokkal nem valami szép látvány egy roti
2010. dec. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tenném. Igaz, nekem nincs kutyám, úgyhogy nem vagyok kompetens a témában.
2010. dec. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Jobb lenne, ha szakembert keresnél fel, ha már ezzel a barbár módszerrel kell élni.

Számos országban be van tiltva, itt is betilthatnák, mert lehet, hogy esztétikailag látványos, de a kutyának egy szenvedés....

2010. dec. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És hogyan vágjam le a farkukat? Szorítókötés a csontok között? És akkor a farokvége elhal,és előbb utóbb leszárad az elhalt farokrész? Vagy pedig vágjam le?
2010. dec. 5. 09:41
 5/13 A kérdező kommentje:
Mindenféle kötözőszerem,fertőtlenítőszerem,és gyulladáscsökkentő krém is van.
2010. dec. 5. 09:42
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Hívj állatorvost b.szod!!!! Ne állj neki te!!!

Amúgy gratula a kiskutyákhoz. Még úgy sincsenek tele a menhelyek rotikkal. majd mások eltakarítják, amit felelőtlenül megtettél. légy büszke magadra.

(nekem is onnan van, szegény "kissé" sérült lelkileg, hiába van nagyon jó helyen 1 éves kora óta.)

2010. dec. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, kérdező, de ami te szándékozol tenni, az állatkínzás.

Külföldön, ahol komolyan veszik az állatok védelmét, az ilyenért szigorúan büntetnek.Meg az is elgondokodtató, hogy hogy van szíved ekkora állatoknak fájdalmat okozni...

Állatorvos!

2010. dec. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
83%
elláatorvoshoz vidd te f@sz ne te kezdd el levágni
2010. dec. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hááát lehetséges, hogy tilos is levágni... Nem egészen egyértelműek az álláspontok.

Pl.: [link]


és


"Magyarországon az állatvédelmi törvény a fajtajelleg megtartása érdekében engedélyezi a fül- és farokvágást, így a legtöbb rottweiler kölyök farkát még mindig kupiroztatják a tenyésztők. Elgondolkodtató azonban, hogy a hivatalosan 2000. április 6-án publikált, Nr. 147/19.06.2000/D számú rottweiler standard szerint a farok természetes állapotában meghagyott, vízszintes a hátvonal meghosszabbításaként, nyugalmi állapotban lelógó is lehet. (Szó szerint: "Naturbelassen, waagrecht in Verlngerung der Rückenlinie, im Ruhezustand auch hngend") Hibának a túl magasan vagy túl mélyen tűzött farok számít, illetve kizáró ok a görbe, megtört farok, és a kunkorodó, a hátvonaltól erősen oldalra térő farok. Tehát ha a magyar állatvédelmi törvény csak a fajtajelleg megtartása esetén engedélyezi a kupirozást, a hivatalos rottweiler standard viszont természetes állapotában meghagyott, vágatlan farkat ír elő, akkor hazánkban sem szabadna levágni a rottweilerek farkát. Ha a hazai törvények nem is, talán az európai gyakorlat változtathat a magyar tenyésztők gondolkodásmódján: az idei amsterdami világkiállításra például már nem nevezhetők a 2001. szeptember 1. után született, csonkolt farkú kutyák, függetlenül a tulajdonos lakóhelyétől és hazája törvényeitől. "


Most akkor mi van?

2010. dec. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Nekem vizsláim vannak, és én is vágom a farkukat. Nem azért mert szebb lesz tőle, hanem azért, mert munka közben, vadászaton kisebesedik a farkuk vége, és az sokkal fájdalmasabb. Ezért kúrítjuk az 1/3-át. Nem kell szorítókötés, csak egy éles, steril olló. Jobb minél hamarabb elvégezni, 2-3 napos korban, mert egy hét alatt nyoma sincs, és 6-8 hetes korra szépen beszőrösödik.


Ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor inkább fordulj állatorvoshoz. Nekem is ő mutatta meg.


Viszont ha tényleg nem komoly tenyésztési szándékkal tartassz kutyát, akkor el kell gondolkozni azon, hogy érdemes-e almot lehozni. Tényleg nagyon sokan hoznak le almot "csak úgy". Elég ha felmész egy-egy hírdetőoldalra. Én nem hiszem, hogy egy fajtatiszta kutyakölyök árának 5 és 30 ezer forint között kell lennie. Tényleg ennyit ér az életük...nem hiszem.


Csak már tényleg annyi kutya van az országban, hogy nincs rá megfelelő kereslet.


Ez a felelőtlenség, és nem a farokvágás.

2010. dec. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!