Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisbaba mellé, nem gond egy...

Kisbaba mellé, nem gond egy kis tacsi?

Figyelt kérdés
2009. jan. 18. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

nem ha marad idd rá is.

Persze szoktatni kell, de abszolút megoldható!


Esetleg érdemes szakember tanácsát kérni!

2009. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
bocsánat, időt akartam írni ...
2009. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
90%
igen, fontos h mint a kettőre jusson időd, mert van olyan, hogy a kutya féltékeny lesz hogy a babával többet foglalkozol, és onnantól elmegy bármeddig, csak h vele foglalkozz...
2009. jan. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ha kölyök kutya, akkor nem lesz féltékeny a gyerekre, de ha egy idősebb tacsi, aki nem volt eddig gyerek mellett, akkor nehezebben fogadja el.
2009. jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hogy a baba menny idős...:S:S Jobb lenne ha akkor kerülne hozzátok a kis kutyus ha már a baba tipeg... mert akkor nem tekinti majd egyenrangúnak a falkában és nem akar majd felé kerekedni (ha fiút vesztek) Ha kislányt akkor lehet anyáskodni fog :P:D (mint nálam kb 3 éves voltam amikor hozzánk került a kutyus vele nőttem fel (kaukázusi medve ölő) :D kicsit nagyobbra nőt nálam de, mindig anyáskodott (pl amikor földbe trancsíroztam a kezem mindig odajött ki kilökte a kezemből a földet hogy az rossz dolog :P) Sajnos amikor meghalt nagyon sirattam :(
2009. jan. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszadó tényleg nem mondott hülyeséget.

Amikor én pici voltam akkor engem is egy anya kutyus nevelt és bármennyire is hihetetlen az udvarban szánkón húzott élen igaz nem sokáig =) de húzott egy darabig! mindig másztam utána és most én vigyázok rá mert öreg!=)

A lány megfogja érteni a kisbabát, a fiú nem biztos!

2009. jan. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha a kutya féltékeny, azt is a fogával/harapásával fejezi ki. Ezért fontos a nevelése és hogy időt szánj rá. Ő is szeret és örül/elvárja hogy foglalkozz vele


2. nem mindegy,hogy ismerkedik meg egy kutya egy kisemberrel.

Kutyusok általában felnőtt embereket látnak életük során, őket elfogadják, látták hogy kell viselkedni vele. Gazdija is jellemzően felnőtt.

Neki egy baba,kisgyerek kvázi nem ember, azaz akár egy másik állat is lehet (így fogja fel). Ugyanannyira nem tudja hogy viselkedjen elsőre vele, mintha lovat, vagy bármi más, jelentősen eltérő méretű állattal találkozna.


Szerencsés, ha kiskorában, még az anya kutya közelében látta, hogy az anyja hogy reagál egy kisgyerekre.

Ezért is fontos megnézni, milyen szülőktől érkezik egy kutyus.


Megjegyzés:

bár több kutyám volt és van is, pont a tacskóm harapott meg kiskoromban. Sebes volt a feje, amit nem láttam és megsimogattam. Ott harapott ahol ért.

Utána röstellte és elspurizott :)

Persze ettől még szerettem, de jó példa, kutyánál a harapás ösztönös: nagyon fél/fáj valszeg harap.

2009. jan. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát, biztos tacskót akarsz?Szerintem nem a legjobb ötlet...kivéve persze abban az esetben, ha tapasztalt kutyás vagy. (értsd: minimum egy kutyával csináltál már engedelmességi vizsgát)

Nekem volt tacskóm, gyerek mellé nem vennék. Gondold meg jól, ez a kutya 10-15 évig a társatok lesz! Az ilyen kistermetű vadászkutyák nagyon élénkek és önfejűek, gyerek mellé igazán az őrző-védő vagy a terelőkutyák valók.

2009. jan. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, kifelejtettem: az, hogy a kutya mennyire fogadja el a kisgyereket, szerintem egyáltalán nem a nemétől függ. Én rottweilerekkel nőttem fel, és a kanok "anyáskodtak" felettünk, pedig volt szukánk is.
2009. jan. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem gond
2009. jan. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!