Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknál mi a törzskönyv?

Kutyáknál mi a törzskönyv?

Figyelt kérdés
Hirdetésekben írják, hogy "törzskönyvvel" ..."törzskönyv nélkül"...Miért rossz ha az nincsen? Előre is köszönöm a normális válaszokat!
2010. dec. 6. 10:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Annyival kibővíteném a kérdést, hogy ha nincs törzskönyv, azt be lehet e utólag szerezni?
2010. dec. 6. 10:16
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
...Mondjuk én nem tudom ezt pontosan, mert amikor volt kutyánk, még gyerek voltam, nem foglalkozhattam ilyenekkel... De, olyasmi lehet, mint az embereknél az anyakönyv. Hivatalosítja, hogy él az állat, akár h mely másik két kutya kölyke és hogy ki a gazdája, ilyesmi.(?) Védőoltásoknál van jelentősége, asszem. De a google-ban is biztos találsz erről leírást, ha itt esetleg nem.
2010. dec. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia !A törzskönvy az tulajdonképpen a kutya "személyi igazolványa ". Azon szerepelnek a felmenői, hogy kikvoltak a szülei, a nagyszülei, a dédszülei, és az ükszülei.Törzskönyv nélkül ne vegyél fajtatiszta kutyát, mert olyat csak szaporítók adnak!Tőlük lehet ilyen 15-20 ért venni kutyát, de hidd el nem éri meg !Sokszor beteg kiskutyák születnek náluk, vagy kiderül , hogy a kiskutya aki kiskorába fajtatisztának nézett ki, valójában nem is az , hanem keverék !Mindenképp tenyésztőtöl vegyél ha fajtatisztát szeretnél !Ott borsos árakra számíthatsz, de inkább a kutya árát fizesd ki normálisan , minthogy egy olcsó kutyára a tripláját ráköltsd az állatorvosnál.
2010. dec. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Benga ***** válasza:
48%
Hátha akarsz tenyészteni kutyát, és azt jó pénzért eladni (fajtatisztákat) akkor szükséged lesz rá, ugyanis a törzskönyv-be benne van a két szülő neve ahogy már írták előttem, és evvel igazolod a vérvonalat, meg hogy fajtatiszta. Én se értek annyira hozzá, de valami ilyesmi.
2010. dec. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Leírom neked részletesen hogy megértsd.


szaporító: van egy anyakutyája, ahányszor tüzel, annyiszor pároztatja, teljesen tönkreteszi az anyakutyát.Nagyon megviseli az a sok szülés. Ők adnak törzskönyv nélkül, és rengeteg beteg kiskutya születik náluk, vagy ideggyengék( nemlesz beszámítható a kutya), vagy keverékek, amit persze kiskorába nemveszel még észre.


Tenyésztő: Törzskönnyvvel igazolja a kutya genetikai hátterét,szűrve vannak a kutyák különböző betegségekre, tehát tőle biztos hogy egészséges kutyát kapsz, aki idegileg is rendben lesz.

2010. dec. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utólag nem lehet csináltatni.

Egy kis olvasni való, érdemes áttanulmányozni:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ne vegyél törzskönyv (származási lap) nélkül kutyát. Ha nem fontos a törzskönyv, akkor fogadj örökbe menhelyről vagy fajtamentőktől!

2010. dec. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Benga ***** válasza:
22%
Amúgy egy törzskönyvezett fajtatiszta kutya se fog olyan jól ellenállni a betegségeknek mint egy keverék, már csak a beltenyészet miatt is. És a beltenyészetet úgy értsétek, hogy ugye csak a saját fajtájával pároztatják.
2010. dec. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog jobban ellenállni a betegségeknek, de legalább nemlesz idegbeteg, és öröklött betegségektől nemfog szenvedni.Az már megint más, hogy később nála is kialakulhat valamilyen betegség..de azért az nem mindegy , hogy eleve betegen hozod el, ami lehet hogy maradandó, vagy később kap el valamit.
2010. dec. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ!
2010. dec. 6. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!