Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogylehet 1 kutyát megtanítani...

Hogylehet 1 kutyát megtanítani vadászni?

Figyelt kérdés
van 1 beagle ölyök kutyám akit majd vini szeretnénk vadászni mert apukám vadász és azért
2010. dec. 6. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha vadászni akarod vinni, akkor előtte szerezz még egy kutyát. Ugyanis a beagle falkában vadászik, és ha nem tévedek idehaza azt tiltják,büntetik. Ha mindenképp szeretne apukád vadászatra kutyát vinni, akkor keressen meg a fajtamentőket (akár vizsla,spániel stb), ők egyedül szoktak menni.
2010. dec. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen ezt én is így tudom vagyis csak helyeselni tudom az előttem szólót.
2010. dec. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A beagle falkában szeret vadászni csoportosan a rókavadászat 2005-ben angliába volt megszünteték beagle tricolor vagy bicorolod van milyen nemü? Beagledat kiképezheti apukád egyik vadász haverja vannak vadász kutya kiképzők amikor vadat ami rég le van lőve azt kötözik meg és kutya elé vetik. vizsla spániel tacsko egyedül vadásznak
2010. dec. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vadgazdamérnök vagyok, és jópár éve kutyázom. Bár tény, hogy a beagle kopóféle, aki falkában vadásztak...anno. Hazánkban leginkább disznóhajtáson, vagy vércsapán, utánkeresésre lehet használni.


Disznóhajtáson általában több kutya van (tacskók, kopók, terrierek, keverékek) és az a kutyák dolga, hogy felhajtsák a disznót, amit a vadászok lelőnek, és az esetleg sebzett disznótt megállítsák, hogy a vadász kegyelemlövéssel megszabadítsa szenvedésétől. Nem veszélytelen a dolog, jópár kutya elpusztul ilyen vadászatokon, főleg azok, amelyek a disznó fejére mennek, mert egy-egy disznó komoly kampóval (foggal) rendelkezik, mellyel egyszerűen széthasítja a disznót.


Erre nem nagyon kell tanítani a kutyát. Ha van benne vér, akkor úgyis hajtani fogja a disznót. Neked csak annyi a dolgod, hogy a fegyelmi résszel ne legyen gond. Lehetőleg ne távolodjon el tőled messzire, és visszahívható legyen.


Lehet még használni utánkeresésre. Ilyenkor a sebzett vad vércsapáján vezeti a vadászt a sebzett, vagy esetleg már elpusztult vadhoz. Ez már komolyabb kiképzést igényel. Nem kevés idő, ráadásul a kutya képességei is nagyban befolyásolják a munkát.


Lehet a kutya dermedthez vezető, vagy dermedtre csaholó.


A kutya általában hosszú vezetőn megy a nyomon, őt követi a gazdája, vadász kíséretében. Vadász (pontosabban puska) nélkül nem szabad utánkeresni, mert ha a sebzett vad még él, az igen veszélyes mind a kutyára, mind az emberre.


Ha Apukád vadász, akkor vele meg tudod beszélni, hogy az adott terület mire ad lehetőséget. A vércsapázás sokkal komolyabb feladat. Nagyobb szaktudást igényel. Szükség van különféle bőrökre, vérre a kiképzés során. Fontos a fokozatosság, és a rendszeres gyakorlás. De még így sem biztos a siker.


A helyedben először elmennék disznóhajtásra, hogy eldönthesd, akarod-e olyan helyre vinni a kutyád. A vércsapamunkához pedig nem árt egy tapasztalt vezető segítsége. Jópáran foglalkoznak ezzel, tacskókkal, vérebekkel, kopókkal, sőt sokan vizslával is.


Bővan találsz szakirodalmat a kiképzés pontos menetéhez.


Jó gyakorlást.

2010. dec. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszí a válaszokat a kutya mégcsak 5 hós:)
2010. dec. 7. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!