Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen ugatásgátlók vannak?...

Milyen ugatásgátlók vannak? Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Normális válaszokat várok.
2010. dec. 6. 18:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ezzel a kérdéssel nem fogsz osztatlan sikert aratni az állatbarátok körében.
2010. dec. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
szigszalag
2010. dec. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

addig örülj ameddig ugat.....;)

én még nem hallottam ugatásgátlóról:D:D:D

2010. dec. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Elektromos, ultrahangos, illatos. Mindegyik egyformán működik, nyakörv formában a kutya nyakára kell erősítened, és érzékeli, ha a kutya ugat. Az elektormos nyakörv kellemetlen elektromos impulzust (kvái áramütést) ad ki, az ultrahangos nyakörv nagyon magas és a kutya számára kellemetlen hangahtás ad ki, az illatos ugatásgátló pedig kellemtlen illatanyagot (pl. citromos, vagy cirusos permetet) bocsát a kutya arcába, amikor ugat. Én személy szerint egyiket sem használtam soha, szerintem nem is túl olcsóak, és hoszútávon is jobb, hogyha neveléssel éred el azt, hogy ne ugasson a kutya.
2010. dec. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát igen...Mondjuk a dologhoz hozzátartozik, hogy egy értelmesebb kutyánál túl sokat nem kell használni, mert ha egyszer-kétszer ugatás után megrázza az áram/fülébe sípol/arcába spriccel, akkor többet nem fog ugatni. Elvileg ilyen elven működik, de gyakorlatban nem tudom, hogy mennyire válik be.
2010. dec. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
állatkinzás féleség lenne de a kutyák jó ha ugatnak jeleznek őrzők megévdenek segítcséget ha bajban vagy kutyád hangját hallod. amikor eszik alszik akkor nem ugat csak ritkán teliholdkor sötétbe macska nyest mennek el előtte
2010. dec. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

19:04-nek.

Köszönöm a válaszod. Te voltál a legnormálisabb.


A többieknek:


Miért kell mindig köpködni amikor nem ismeritek a körülményeket. Én normálisan szoktam válszolni akkor is ha nem tetszik amit művel az illető. :-(


Van egy tacsi mix. akit egy fél méteres láncról hoztam el.

Háza se volt, úgy telelt át régen.

Most bent van a melegben a szobámban, tanítva van, sétáltatva van, és többször ki van enegedve az udvarra. ( nem 3- 4 szer hanem többször )

De inkább a melegben szeret lenni másik kutya társaságában.

Viszont van mikor ketten vannak egyedül két három órára.

Sajnos ha hall valamit az utcán akkor vakkant bent. Nem ugat egyfolytáben, de vékonyak a falak és áthallatszik a szomszédba és a másik szobába, ahol szeretnének pihenni.

( a tata éjjel dolgozik nappal alszik )

Amikor bent vagyok én is a szobában akkor nincs egy hangja se. Sőt ha ki van engedve, és mondom hogy csöndbe legyél akkor még az udvaron se ugat. Mivel elég tanulékony, rájött arra, hogy akkor vakkant amikor nem vagyok otthon.

De nem érdekelnek a köpködők, nekem kell ezt a dolgot megoldani, ezért is kérdeztem.

2010. dec. 6. 19:45
 8/14 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok szerencsére jártas ebben a témában, szerencsére az én kutyám nem ugatós, de szerintem a tiéd sem ugathat olyan sokat..


Az írásodból ítélve azt vettem le, hogy akkor ugat, amikor nem vagy bent/otthon a lakásban.


Én a helyedben megpróbálnám azt, hogy odaadnák neki egy műcsontot pl, vagy valami játékot amit rághat, hogy elvan-e vele, és nem ugat-e. Ha nem ugat, könnyen le lehet róla ilyen módon szoktatni :)

2010. dec. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

20:01-nek.


Köszi ari vagy. :-)


Igen próbáltuk. Sajnos nem szereti. És a labdát se szereti.

Vagyis a játékokat.

Száraz kenyéren volt, tartva, eleinte nem is akart a kenyéren kívül megenni semmit. Csak látta hogy a másik kutya eszi, és egyszer csak megkóstolta.

Igen valóban nem sokat ugat amikor bent van, csak akkor ha kintről hall valamit. ( vékonyak a falak )

Pl: macska nyávogást, szomszéd kutyát vagy a kacsát.

És a tata meg csak a mi kutyánkat hallja ugatni, mert az van a közvetlen közelében.

2010. dec. 6. 20:16
 10/14 anonim ***** válasza:
kérdező: én nem téged akartalak bántani, hanem azokat, akik képesek ilyen módszert alkalmazni a kutyán:(
2010. dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!