Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért remeg a kutyám?

Miért remeg a kutyám?

Figyelt kérdés
Egy hete megműtötték (ki lett véve a hallójárata). Azóta többször voltunk kontrollon, tegnap óta nincs rajta kötözés, csak védőgallér. Azóta remeg, kivéve, amikor mellettem van az ágyon. Lehet szokatlan neki a gallér? Még nem volt rajta ilyen.
2010. dec. 7. 21:03
 1/9 anonim válasza:

hát szerintem szokatlan neki próbáld sokat simogatni meg szeretgetni.

egyébként az én kutyámon is volt gallér 2 hétig ő nem remegett csak nagyon fél alig mozgott aztán mikor levették már semmi baja nem volt.

2010. dec. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet fázik...Műtét után nekem is fázott szegényem. Rakj rá egy kisseb törölközőt vagy pokrócot. Ügyelj arra hogy ne legyen túl nehéz a cucc mert szegényke megrokkan :P Amúgy azis lehet hogy fél a gallértól. Mondjuk az enyémen csak este volt rata meg suli közbe mert amúgy figyeltünk rá :)

Jaa és képzeld. Valamelyik nap azthittem megőrült a kis yorkim :P (Mert ugye Yorkshire Terrierem van ><") Egyszerre remegett és lihegett is. Felhívtuk az állatorvost ő pedig azt mondta hogy párzás miatt =D Szóval szerintem semmi ok az aggodalomra. Ha 3 nap múlva se múlik el hívd fel az állatorvost. Amúgy az én kutyám azóta is makk egészséges!

Ui:. És akkor se ilyedj meg ha esetlek rókázna a kutyád mert ez műtét után nem meglepő =)

13/L

2010. dec. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tegnap műtöttek hanem egy hete úgyhogy nem hiszem hogy hányni fog!

Sőt szerintem a remegés sem normális! Hívd fel holnap az állatorvost!Mert ha eddig nem fázott akkor nem hiszem hogy most az lenne a baja!

Amúgy milyen kutyi?

2010. dec. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mit jelent a hallójárat eltávolítás ez esetben?

Elvesztette a hallását a kutyád? Ha igen, akkor a műtétnél, vagy már előbb (a belső fül is gyulladt?)?

Ha most károsult a hallása, az hatalmas stresszel jár, nem beszélve a műtétről...

Nyugtatgasd és kedveskedj a kutyának, ha nem hall, akkor ügyelj rá, hogy ha kommunikálsz, akkor jól lásson téged.

A gallért, ha teljesen melletted van és ellenőrzöd, nem muszáj viselnie.Addig, amíg meg tudod akadályozni, hogy ártson a fülének, leveheted róla, csak akkor tedd vissza, amikor felügyelet nélkül hagyod.

2010. dec. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, elvesztette a hallását.


Megpróbálom akkor levenni a gallért.


Köszi a válaszokat!

2010. dec. 7. 21:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocsi nem láttam hogy egy hete műtötték :$ Reméljk felépül a kutyusod. Énis szorítok és Golyó is ^^

13/L

2010. dec. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy amikor remeg a kutya ne simogasd, és ne dícsérd, mert megerősíted az aktuális állapotát, tehát megdícséred azért, mert fél.
2010. dec. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Zayra

a félelem nem tanítható és tiltható.

Az van, amíg meg nem győződik a kutya arról, hogy nem kell félni.Nem reflexes.

Kérdező,

A hallás elvesztése olyan hatalmas stressz, amit elég hosszú idő alatt tud a kutya feldolgozni.(Ember is, pedig ő érti az ok - okozat összefüggést.)Hozzá kell szoknia és meg kell tanulni a hallás nélküli életet.Ez bizony nagyon igénybeveszi az idegrendszerét.

2010. dec. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem megrázta ez az egész eset
2010. dec. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!