Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dörög az ég és a kutyám remeg...

Dörög az ég és a kutyám remeg tudom nem szabad szeretgetni, de menekül egyfolytában ide-oda mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon félős volt tavaly is, felborított mindent, amúgy tacsi keverék, a másik kutyámat nem is érdekli hogy dörög az ég. Lakásban vannak, de úgy remeg komolyan sajnálom:(( mit tegyek vele? nem szeretgetem mert akkor meg azért dícsérem meg hogy fél, valaki tud valami tanácsot adni? Köszi:)
2011. máj. 21. 18:06
 1/6 xnorkax ***** válasza:
Tereld el a figyelmét valami dologgal. Mondjuk játssz vele, vagy ilyenek. Simogasd a másik kutyádat, hogy a félős lássa, hogy ő a pozitív példa. A lényeg, hogy te ne idegeskedj, ha vihar van, mert ezt megérezheti rajtad. Ha végképp nem megy hívd be a lakásba és kapcsold be a tévét, vagy valami rádiót, hogy ne hallja a dörgést.
2011. máj. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megy a tv elég hangosan de semmi, ugyanúgy fél:/ Próbáltam játékkal kajával elterelni a figyelmét de nem érdekli semmi:(( olyan rossz nézni:// bent van amúgy a lakásban mint a kérdésben is írtam:)
2011. máj. 21. 18:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is azt tudom javasolni, hogy játssz a másik kutyussal előtte, simogasd, szeretgesd, mert így látja a jutalmazott viselkedést, és követni fogja előbb-utóbb. Ha mostanság etetnél, akkor neki maradjon ki, a másik kapja meg az adagját. Egyrészt mert a kaja is jutalmazás, másrészt azért, mert láttam már ugyanilyen remegős-félős kutyát etetés után végighányni a lakást, mert kint petárdáztak, tehát ilyenkor senkinek sem jó az etetés. Amíg nem követi a másik kutya viselkedését, addig hozzá se szólj, rá se nézz. Rá fog jönni lassan. Esetleg próbálhatsz engedelmességi feladatokat gyakorolni vele, láb mellett sétálni a lakáson belül, stb. Az ilyen "monoton" feladatok közben jó esetben csak Rád figyel, ez pedig elvonja a figyelmét a viharról.

Amit még tudok ajánlani, az az, hogy próbálj neki valamilyen "búvóhelyet" biztosítani, pl ágy alatt, vagy hasonló, ha "dupla fedél" van a feje fölött, erősödik a biztonságérzet.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha van még kérdésed, szívesen válaszolok :)


Tessa

2011. máj. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én mindig simogatom az enyémet egy darabig mikor dörög az ég és villámlik. Ettől megnyugszik és kis idő múlva el is alszik. Az elmúlt 14 év alatt még sem félős kutya nem lett belőle emiatt sem elkényeztetett.
2011. máj. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ülj le mellé,fogd meg. Ne beszélj,ne szeretgesd,csak fogd mondjuk a nyakorvét,úgy,hogy lássa rajtad,hogy nyugodt vagy. Ha egy kicsit lenyugodott,akkor dicsérd. Semmiképp se hagyd menekülni.

De ha nem vagy biztos magadban,hogy te eközben halálosan nyugodt maradsz,vagyhogy ott tudod tartani,vagy hogy észreveszed,mikor kell megdicsérni,akkor inkább ne kezdj bele,mert többet árthatsz,mmint használsz.

2011. máj. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kérj segítséget egy szakembertől aki foglalkozik zajfélős kutyák deszenzibilációs tréningjével!
2011. máj. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!