Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől remeg a kutyám? Nincs...

Mitől remeg a kutyám? Nincs hideg a lakásban, ez valami betegség lehet?

Figyelt kérdés

Menhelyről hoztam ki, Július 8-án. Azóta volt egy betegsége (fuldoklott és habosát hányt, kihányta a vizet) de már szerencsére kigyógyult belőle.

Elég sűrűn rájön a remegés. Ez mitől lehet? És hogyan kezeljem?


2010. dec. 16. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
1000+1 oka lehet a remegésnek, ezért senki sem fog tudni neked semmi használhatót mondani. Vizsgáltasd ki orvossal, ha az nem talál nála semmit, akkor ilyen a kutya és kész.
2010. dec. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Szia!Sok kutya remeg,az enyém is szokott bullterrier,általában akkor,ha izgatott, például tudja megyünk sétálni, vagy kaját lát, vagy játszani fogunk. Vannak kistestű kutyusok,akik alapból remegnek,pl.csivava,yorki stb. Náluk ez idegrendszeri probléma az agyon tenyésztéstől. Szóval ne izgulj.:)

Ha beteg lenne,az más tünetekkel is járna:étvágytalanság,láz stb.

2010. dec. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Fuldoklott, és habosat hányt? Voltál vele állatorvosnál? Nem epilepsziás véletlenül?
2010. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
lehet az előttem szólóknak igaza is...... de... lehet az is, hogy a menhelyen történt olyan, amitől fél... és lehet, hogy nálatok is van olyan... nem tudom miért... de szerintem kérdezd meg a menhelyt!
2010. dec. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
a 3. válaszolónak üzenem : igen, fuldoklott és habosathányt.voltam vele állatorvosnál.az első azt mondta,hogy csak attól van,hogy új helyre került,de ezt hülyeségnek tartottam.elvittem egy másik orvoshoz,aki megmondta hogy igenis beteg,denem mondott olyat,hogy epilepsziás lenne.Adott neki 2 szurit,plusz gyógyszereket.útána szépen kigyógyult belőle.mostanában néha fuldoklik,de az nagyon ritka.de nem is ez most a fő probléma.és egy másik kommentelőnek üzenem,hogy 100%,hogy nem azért remeg,mert örülne hogy megyünk sétálni.stb...MINDEN HELYZETBEN REMEG!természetesen elviszem állatorvoshoz,deelsőnek kiváncsi voltam a ti véleményetekre ,hogy ez mitől lehet.köszönöm a válaszokat.aki tud az még írjon :)
2010. dec. 16. 15:39
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül kennel köhögése volt amikor habosat hányt? mert az enyémek ugyanezt csinálták. Szerencsére hamar kigyógyultak belőle.

Hm.. lehet, hogy csak izgatott, vagy tényleg nem tud valamit feldolgozni. Sajnos nem tudhatod, hogy mi történt vele mielőtt hozzád került, nem tudhatod mitől remeghet? Lehet, hogy a hangos beszédtől, lehet, hogy egy tárgytól, vagy akármitől. :S

Leginkább ne foglalkozz vele, ha félelemből adódik, akkor a legjobb ha nyugodtan reagálsz mindenre. Ezzel azt üzened a kutyának: "Én a falkavezér sem félek, neked sincs mitől". De ha esetleg ilyenkor elkezded nyugtatni, meg simogatni akkor csak a remegést erősíted benne. De ha egyszerűen csak ilyen remegős, akkor nincs mit tenni, ilyen a kuty. :)

2010. dec. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

m valószínű, hogy testi baja van, pszichés zavarokat pedig nem kezelhetsz állatorvossal!

kutyaviselkedési szakértő, kutyapszichológus...ilyen irányba tájékozódnék

a menhelyen mit mondtak?

mi a problémája?-mert szinte mindegyik menhelyi kutya valamilyen viselkedészavarral küszködik-nem kezdő kutyatartónak valóak a mentett és kennelbe kényszerített ebek

2010. dec. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*nem valószínű...(kezdődik az előző :)
2010. dec. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát nagyon remélem, hogy nincs komoly baja. Ma viszem állatorvoshoz és majd leírom, hogy mit mondott. És sokba kerül szerintetek a *pszihológus*. Kb. fél éve van nálam, de a remegést eddig nem csinálta, sőt egy kicsit ingerűltebbnek is tűnik velem szemben, de az anyukámmal teljesen normálisan viselkedik, ez mitől lehet?
2010. dec. 17. 14:12
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]

érdeklődj errefelé!

2010. dec. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!