Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem fekszik le a Yorkim?

Miert nem fekszik le a Yorkim?

Figyelt kérdés
Azt megtanulta, hogy ul, marad, stb. De azt, hogy fekszik! azt soha mert nem hajlando lefekudni akarhogy is tanitom. 101 Kutyatrukk cimu konyvbol is probaltam mar. Pedig ha azt megtanulna olyan sok mindet megtanithatnek neki meg...
2010. dec. 8. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nekem úgy sikerült hogy leültettem és a kaját lehúztam a szeme előtt a földre és lefeküdt és mondtam hogy fekszik...és ezt sokszor csináltam és ha leültetem az ülre parancsra csinálja de a feksziket már kézmozdulattal..

(Nem yorki)

2010. dec. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia ^^ Nekem is Yorkim van. Én is kb úgy tanítottam meg neki mint az elöttemlévő. Szóval veszek egy jutifalatot a kezembe. Lültetem. Lerakom a lábához a jutifalatot és mondom neki hogy fekszik. Ha lefekszik megkapja és addig nem adom neki ameddig le nem fekszik. Sok sikert ^^

13/L

2010. dec. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Persze ezt sokszor hogy erögzödjön az agyába és utánna jutalomfalat nélkül is megy neki. Viszont én a pacsit nemtudom hogyan tanítsam meg neki. Nincs valakinek tippje, ötlte?

megint a 13/L voltam (:

2010. dec. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem westiem van, úgy sikerült, hogy fogtam egy kis darab kaját a tenyeremben (virslit), számára jól láthatóan összezártam az ujjaim és az így ökölbe szorított kezem letettem a padlóra. Ő próbálta kiszedni belőle a kaját, piszkálta, harapdálta, majd fekve próbálkozott, ekkor (én klikkeltem, de ha nem klikkerrel tanítod),ebben a pillanatban gyorsan megdicséred, aztán addig kell ezt folytatni amíg fel nem fedezi az összefüggést a fekvés és a dicséret között. Nekünk elég sokáig tartott, de lett egy nagyon stabil tudása, bármilyen helyzetben mondom, hogy feküdj, nyomban lefekszik.
2010. dec. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, azt kihagytam, hogy idővel a vezényszót is hozzá kell kötni a dologhoz. (westies vagyok)
2010. dec. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az előző kutyám nekem se akar lefeküdni csak simán a falat miatt, ezért elapróztam a feladatot. Eleinte már arra is jutalmaztam, ha hajtotta le a fejét a kezem után. Aztán mikor már tiszta volt, hogy a feladat orral követni a kezem, akkor lehúztam annyira, hogy meg kellett rogynia, és akkor a rogyáskora jutalmaztam.


Utána már csak a teljes fekvésre.

2010. dec. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha a fent leírtak közül egy módszer se jön be, akkor azt tudom ajánlani, hogy csípd el a pillanatot, amikor fekvő helyzetben van/magától lefekszik, (klikkelj) és akkor mond hogy fekszik, majd jutalomfalat. Így eléggé hosszú megtanítani,mert van olyan kutya aki nem igazán szeret sokat feküdni, de ha máshogy nem megy, így is meg lehet tanítani :)
2010. dec. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat még próbálkozok vele.. de valahogy követi a kezem de nem fekszik le...
2010. dec. 8. 17:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Vagy valami van a gyomrával, vagy hideg, kemény a felület ahol tanítod
2010. dec. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 aracsi993 ***** válasza:
mivel nem tudja mit akarsz tőle és csak a falatot mutogatod neki jóhogy nem fekszik le elsőre... előszöris rakj rá egy pórázt, hogy könyebben lehessen irányítani. A bal lábad mellé ültesd le és egy határozott mozdulattal nyomd le a marját és mondd, hogy fekszik. Miután lefeküdt akkor jutalmazd. ahogy fel akarna kelni nyomd vissza. ha ez nem megy akkor még mindig ott van , hogy egy határozott mozdulattal a mellső lábát kilököd előrefelé és akkor le fog feküdni. gyakorolj sokat és egy idő után már csak vezényszóra is menni fog. mindig egyél következetes és határozott. Hajlamosak vagyunk az ilyen kis kutyákat elkényeztetni figyelj oda, nehogy ő érezze magát az irányítónak. remélem tudtam segíteni
2010. dec. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!