Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha beáztatom a tápot?

Baj ha beáztatom a tápot?

Figyelt kérdés
Kiskutyám 5 hónapos, és most váltja a fogait. Nagyon nehezen rág és inkább nem is eszik emiatt. Arra gondoltam, hogy beáztatom neki a tápját, hogy könnyebben meg tudja rágni. Mit gondoltok? Eddig soha nem áztattam be neki a tápot.
2010. dec. 8. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Persze, nyugodtan, nagyon sokan így adják.

Én is :) Pedig az enyémnek már rendes fogai vannak, de így legalább nem rágódik rajta, könnyebben lenyeli, nem olyan száraz. Bár én le szoktam önteni róla a vizet, majd iszik rá amennyit akar.

2010. dec. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet, fogváltás alatt én is ezt csináltam, sőt, az én kutyám csak úgy volt hajlandó enni, ha húsklopfolóval összetörtem neki a (száraz)tápot és öntöttem rá egy pici vizet.
2010. dec. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is így csinálom, főleg fogváltásnál.
2010. dec. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan add neki így,talán még szívesebben is megeszi, mint szárazon. Az én kutyám nem volt hajlandó a tápot megenni, csak a konzervet. Egyszer pont elfogyott,de már minden zárva volt,nem tudtunk konzervet venni, ezért anyu beáztatta vízbe,majd leöntötte róla,és pépesítette. A kutyusunk meg boldogan megette. Azóta így adjuk neki, konzervet is kap persze,de nem minden nap,ahogy az előtt.
2010. dec. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bár én iknább főzök neki, de ha mégis tápot kap, akkor azt soha nem szárazon. Akkor bele se üti az orrát.

Levessel szoktam akkor neki leönteni, és kutyulok hozzá maradékokat.

Amúgy meg rizst vagy tésztát főzök, abba belemennek a maradékok, és nagyon pici tápot szórok rá, ha úgy látom hogy szükséges kiegészíteni.

2010. dec. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj, nagyon jót tesz az emésztésének is :-)
2010. dec. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Beáztattam neki és behabzsolta az egészet:-) Nagyon ízlett így neki, nem is gondoltam volna!:-))
2010. dec. 9. 12:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak ne sokáig áztasd
2010. dec. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Miért baj ha sokáig ázik? Meddig áztassam?
2010. dec. 9. 15:56
 10/11 anonim ***** válasza:

Tök mindegy meddig ázik.


Ha totál megszívta magát a táp akkor olyan puha lesz mint a szivacs. A kutyának nem lesz tőle baja. :-)

2010. dec. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!