Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha beáztatom a tápot?

Baj ha beáztatom a tápot?

Figyelt kérdés
Kiskutyám 5 hónapos, és most váltja a fogait. Nagyon nehezen rág és inkább nem is eszik emiatt. Arra gondoltam, hogy beáztatom neki a tápját, hogy könnyebben meg tudja rágni. Mit gondoltok? Eddig soha nem áztattam be neki a tápot.
2010. dec. 8. 22:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Elvileg azért nem kéne sokáig áztatni, mert vannak tápanyagok, amelyeket a víz (főleg a csapvíz) tönkretesz (főképp vitaminok, enzimek). Erről kérdeztem egy állatorvost, aki azt mondta, ne aggódjak emiatt, semmi baja nem lesz.

Ennek ellenére én úgy csinálom, hogy csak félig áztatom, nem hagyom addig, amíg teljesen fel nem puffad, hanem a belseje még jobbára szilárd. Ezzel csökkentem a tápanyagveszteséget, de mégis nedves, könnyebben rágható, puhább kaját kapunk :)

Illetve én lefedném vastagon alufóliával a tálat, amíg ázik, mert az oxidáció viszont tényleg kipusztítja belőle a tápanyagokat.

2010. dec. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!