Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több kutyás gazdák életéről...

Több kutyás gazdák életéről szeretnék kérdezni - a beszoktatásnál mik okoztak nehézségeket?

Figyelt kérdés

Nem volt konfliktus a régi és az új kutyák között?


Milyen magukkal hozott viselkedési zavarai voltak az újnak?

Hogyan oldottátok meg?


Milyen gyorsan illeszkedett be? Hamar felvette az elvárt viselkedést, a szabályokat?


2010. dec. 9. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Konfliktus annyi volt csak, hogy az első nap a régi kutyánk még rettentően féltette az újtól a helyét, a macskát, a játékait, szóval mindent:)

Aztán második naptól már nagy volt a szerelem.


Viselkedési zavar így konkrétan nem volt, csak annyi, hogy a régi "gazdái" egyáltalán nem foglalkoztak vele, így ez a feladat ránk maradt. Eleinte tojt a fejünkre, hisz semennyire nem kötődött hozzánk, az első pár napban/hétben még nem igazán fogta fel, hogy mi vagyunk az új családja.

A szabályok betartatására még rá kell gyúrnunk, mert egy igazi makacs uraság.

Igazából 2 hónapja van nálunk, azóta már nagyon sokat alakult, de van még mit fejlődni.

2010. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk 5 saját kutyánk van, időnként egy-egy ideiglenes mentvény is állomásozik nálunk. Általában attól függ a befogadás, hogy milyen a jövevény természete. Van amelyik szinte azonnal otthon érzi magát, játszik, haverkodik, mások tartják a távolságot, külön vonulnak. De pár nap alatt ők is beilleszkednek. A viselkedési szabályokat megtanulják egymástól, a falkán belüli dolgokat pedig egymás között intézik el, nálunk pl. a vendég ebet a vezérszuka veszi pártfogásba és segíti a beilleszkedést. Persze előfordult olyan, hogy olyan kan volt nálunk, aki neki akart menni folyamatosan a saját kanjaimnak, így őt elszeparáltuk, és csak a lányokkal találkozhatott. De jól szocializált kutyáknál nem szokott gond lenni, tudják hogyan kell egymással viselkedni.
2010. dec. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szia! Mikor az angol cocker spánielemet elhoztuk, már volt egy 3-4 éves tacskó mixünk itthon, Bobi. Annyi volt a beszoktatás, hogy elkapta a spánielt, levágta a betonra, onnantól rendben volt minden. Kb 1 perc alatt rendezte a tulajdonviszonyokat :)). Persze ezt úgy kell elképzelni, hogy sérülést nem okozott neki, csak közölte, hogy ki az úr a háznál.
2010. dec. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szóval könnyen ment viszonylag :)

Nekem nincs ilyen szerencsém. Úgy tűnik, nem nagyon fognak kijönni egymással. Mindegyik ivartalanított szuka, menhelyről hoztam őket. Elvileg mindegyik jófej, követő típusú kutya. Az enyém tényleg az, de az újnál ez megdőlt...

Ezért voltam kíváncsi, hogy más túl tudott-e lépni ezen a kutyáival :) Vigasztaló lenne.

2010. dec. 9. 17:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmilyen konfliktus nem volt ugyanis én vagyok a főnök és a mi életünkben ezzel minden el van intézve. Viselkedés zavarok sem voltak mert megválogatom a helyet ahonnan a kutyát hozom.

Nevelési gondok meg mindenhol vannak néha. Van ami nem megy de a nagyjából nincs probléma a szabályokkal. 3 kutyám van és mind lányok.

2010. dec. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, kezd kialakulni, méghozzá úgy, ahogy elképzeltem :-)
2010. dec. 10. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!