Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy bajban vagyok, mit tegyek?

Nagy bajban vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fél éves kis dobermannunk van. Négyen élünk egy családban, a barátom én az anyja és a tesója. Mind a 4en külön műszakban dolgozunk. Sajnos a kutyára rajtam kívül senki más nem fordít elég időt. Én viszem sétálni, én játszok vele, mindenki másnak a lába alatt van, pedig mindenki szerette volna ezt a kutyát. Mivel három műszakban dolgozok, nem tudom őt mindig ugyanabban az időpontban elvinni sétálni. Ezért kicsit rosszul viselkedik. A család többi tagja el akarja adni. Mit tegyek? Teljesen reménytelennek tűnik a dolog :'( Én szeretem nagyon a dobit. Foglalkzok is vele, de egyedül nem tudom őt nevelni, ha a család többi tagja sz*-ik rá. Mit csináljak?
2010. dec. 10. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát, lehet hogy télleg jobb lenne neki máshol... Esetleg adjátok valakinek oda úgy, hogy minden hétvégén meg látogathatod... nehéz helyzet... nem irigyellek...
2010. dec. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Rettentően sajnálom, ez biztos borzalmas lehet:(

DE.

nem szeretnék igazán bunkó lenni, de egy kutya nagy felelősség, és mielőtt megvettétek, kicsit jobban meg kellett volna gondolni, hogy ki mikor mennyit fog tudni vele törődni.

Majd ird meg mi lett a kuttyal.

2010. dec. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
istenem... :'( nekem mindegy, bár már nagyon a szívemhez nőtt, de az ő érzéseit nézve, jobb lenne neki máshol:(
2010. dec. 10. 18:05
 4/9 A kérdező kommentje:
persze, az elején úgy volt, hogy mindenki viszi majd sétálni, stb, de mivel kemény dió egy kiskutya, beleuntak. Én tudtam mivel jár mivel már több kutyám volt, ők nem, pedig mondtam nekik.. ez lett belőle sajnos
2010. dec. 10. 18:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát állj a sarkadra és mond meg nekik, hogy ha akkor akarták a kutyát, most is vállalják a felelősséget! Én biztos nem adnám fel "harc" nélkül. Ez nem úgy működik, hogy ha megunjuk, eladjuk... azt a kutyát minimum 10-15 évre vállaltátok, közösen. Ülj le és beszélj velük, higadtan de határozottan - egy próbát megér, nem?

Emlékeztesd őket, hogy mit mondtak anno és állítsatok össze egy olyan közös napirendet amiben mindenki kiveszi a részét a kutyatartásból.

2010. dec. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutyának nem ott a legjobb, ahol többet viszik sétálni és prémiumtápot kap(jó, az is nagyon fontos szempont), hanem ahol a gazdájával lehet, és a családjával, akiket szeret. Állj ki a véleményed és a kutya mellett. Elvégre neked is van beleszólásod, mivel te gondozod és foglalkozol vele minden nap.
2010. dec. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fiatal a kutya, még jó időben kereshetsz neki másik gazdát. Talán, ha nem másokkal fogsz egy fedél alatt élni, újra megpróbálhatsz egy kutyát. Akkor már csak hozzád kell igazodnia.
2010. dec. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ekeke ***** válasza:
Add oda egy kedves szomszédnak, barátnak, bárkinek, aki megérdemli őt, és így félig még a tiéd is lesz, viheted sétálni, kiképezni.
2010. dec. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet jobb ha oda adjátok valakinek. Vagy elajándékozod valakinek.

A lényeg, hogy szerződést írjatok, amiben leszögezed, hogy bármikor látogatható legyen, és ha nem jól van tartva akkor visszavásárolod, vagy visszaviszed.

Nagyon jól meg kell gondolni kinek adod, mert nem minden esetben tudod vissza vinni, ha pl. rossz helyre kerül.

2010. dec. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!