Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lassan 3 hónapos hosszú szőrű...

Lassan 3 hónapos hosszú szőrű csivava kan kutyámnak nem lesz baja?

Figyelt kérdés

Rejtett heréjű azaz fenn van a hasüregében mind a kettő.

Ezért kaptam meg olcsóbban.

Okozhat valami bajt a későbbiekben?

Tervezem az ivartalanítást, de addig is aggódom.


2009. jan. 20. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
ne aggodj ez meg késobb is lemehet a helyere es ha ez nem tortenik meg akkor is egy mutettel konnyen kioperálják
2009. jan. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elviekben tényleg van még egy kis remény, hogy a here lejöjjön, gyakorlatban inkább ne számíts rá. Bár egyes fajtáknál elő szokott fordulni, hogy a here csak 5-6 hónapos korra jön le, de az az általános, hogy amelyik here nincs lent 8-9 hetes korra, az már nem is lesz. Lehet baja tőle, hogy ha mégis fennmarad, nem véletlenül van a helyük a zacsiban. A rendes működéshez a normál testhőmérsékletnél alacsonyabbra van szükségük, ezért felnőttkorban gyakran előfordul a rejtetten helyeződő here rákos elváltozása. Ehhez azonban idő kell, ami nem pár hét vagy hónap, általában 4-6 éves korban jelenik meg. Úgyhogy ha időben kiszedik neki, biztosan nem lesz semmi baja. Én nem várnék ennyi ideig, végülis az ördög soha nem alszik, 1,5 -2 éves korban biztosan kiheréltetném.
2009. jan. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elméletben eszállhat, de a gyakorlat nem ezt bizonyítja.


az orvosod meg tudja mondani mi a legkorábbi időpont amikor az ivartalanítást meg tuja csinálni, így megelőzheted a későbbi gondokat, mert bizony adódhat bővel.


A herék éppen azért helyezkednek el a testen kívül, mert nem arra vannak tervezve hogy a hasüregben lévő 38 fok körüli hőmérsékletet kibírják.


Én a mielőbbi ivartalanítást ajánlom a kutya érdekében.

2009. jan. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Szerintem is jobb lenne ha megműttetném majd konzultálok a dokival.

2009. jan. 21. 12:02
 5/5 anonim válasza:
Az én extra mini csivavám 4 hónapos és rejtett heréjű... sztem nem is fog neki leerszkedni, mert 45ért adta a nő azt mondján hogy amúgy 80-90ért szokta adni, de ő az utolsó és nincs hely a többi kölyök számára. Szval sztem nagyon jól tudta, hogy hibás a kutyus... de nem is ez a lényeg mert már úgy hozzám nőtt, hogy bármit megtennék érte. A kérdésem az, hogy mennyibe kerül kb egy ilyen műtét?
2011. júl. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!