Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megölni a fajtatiszta kölyköke...

Megölni a fajtatiszta kölyköket, csak mert nem felelnek meg a standardnak?

Figyelt kérdés

Múltkor néztem egy dokumentumfilmet, amiben a hölgy (angol származású) rhodesian ridgeback tenyésztő azt mondta, hogy amennyiben a fajtára jellemző - háton lévő - csík nincs meg egy kölyöknél, megölik őket, akkor is, ha azok egészségesek. Azzal indokolta, hogy nem szeretné, ha továbbörökítené ezt a tulajdonságot valamelyik kölyök.


Ti mit gondoltok erről?


2010. dec. 11. 18:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

B@azzmeg Én megölném a nőt.


Rohadtul felhúztam most magam. ilyet csinálni azért....:O :@

2010. dec. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%
mert különben hova tegye? nem szép nem szép de hát ez van
2010. dec. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem hiszem hogy ez igaz lenne.. Tenyésztő nem tesz ilyet, esetleg egy szaporító, de szerintem valószínű állatvédők is látták ezt a műsort és abból már bizony botrány lett volna ha igaz lenne. Ha viszont ilyet tesz valaki az elítélendő, hiszen ha ivartalaníttatná az ilyen kölyköket, nem tudná tovább örökíteni ezt a tulajdonságot így megoldódna a félelme. Szóval szerintem ez kamu.
2010. dec. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%
Bocsika, ezt hívják tenyésztésnek! Mert ugye szabály szerint tenyésztés során szelektálni kell, és megakadályozni, hogy a nem megfelelő egyedek génjeiket tovább örökítsék. Az, amit ma csinálnak, hogy féláron így meg úgy adják a kölyköt szép, és humánus, de nem tenyésztés. Az egy véres és kegyetlen dolog, nem játék...
2010. dec. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem tenyésztésnek hívják hanem állatkínzásnak! :) A tenyésztők a standardnak nem megfelelő kutyákat, ivartalanítva, hobbi célra elajándékozzák vagy eladják.
2010. dec. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Na, ezt az ezt hívják tenyésztésnek dolgot azt hiszem sokunk nevében kikérem magamnak. Igen, szelektálunk. DE NEM ÍGY!!!!!!!! Én is dobtam már kukába vonalat, mert kiderült, hogy rejtett here és egyéb nyalánkságok vannak benne. De ez nem azt jelenti, hogy kiírtottam a kutyákat. Hanem azt, hogy ivartalanítva lettek és a hátralévő életüket kedvencként élik le. Ha ez tényleg igaz, akkor a nő nem tenyésztő, függetlenül minden más körülménytől. És én tutira feljelenteném.
2010. dec. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
8%
Kérd. De ugye ezért van, hogy a kiskutyákat aztán mindenféle nyavajára szűrni kell, mert más meg nem szedi. Nézd meg régen, akkor hol volt ilyen? Hibás a kutya, balta a fejbe. Félreértés ne essék, én nem helyeslem, csak azon kéne elgondolkodni, hogy a tenyésztés az állat kizsegereléséről és nem jólétéről szól, pláne ha elvonatkoztatsz a kutyáktól. Ez csak manapság lett szempont, és technikailag csak hátráltatjaa dolgot, mert addig is a "használhatatlan" utódokat fenn kell tartani.
2010. dec. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy rendes tenyésztő lenne. Egy tenyésztő ilyet nem csinál. Nálunk van, hogy születik színhibás kölyök de azokat ivartalanítási kötelezettséggel adják oda a leendő gazdiknak és olcsóbban. Persze törzskönyv ugyan úgy jár hozzájuk.
2010. dec. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Platypus ***** válasza:
100%

A nem tökéletes, vagy egyszerűen csak tenyésztésre nem kiválasztott egyedek jelentik azt az állományt, amire az átlag állattartónak szüksége van. Egy átlagos ember egy tökéletes kedvencet szeretne, semmi szüksége nincs arra, hogy a kutyája 120%-ban megfeleljen a standardnak, és egy ilyen állatra van pénze. Kevesen tudják és akarják megfizetni azt a plusszt, ami egy kiállítási minőségű állat ára. Ha a kölyköknek azt a százalékát, amiket nem akarnak tenyészteni és kiállításra hurcolni, mind elpusztítanák, annak az lenne az egyetlen eredménye, hogy minden hobbitartó szaporítóktól vásárolná a kutyát.


Ha a hobbi célra szánt egyedek ivartalanítva vannak, akkor pontosan ugyanannyira nem tudják továbbadni az esetleges rossz génjeiket, mint ha megölnék őket.

2010. dec. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek van albínó boxere. Nem ismerem a fajtát, nem tudom, hogy ez mennyire elfogadott "szín". De hozzá is úgy került a kutya, hogy állítólag el akarták altatni kölyökkorában, mert fehér.
2010. dec. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!