Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez lehet kezdődő diszplázia?

Ez lehet kezdődő diszplázia?

Figyelt kérdés

Kutyusunk egy éves múlt.

Nyár óta rendszeresen van hogy egy két napig sántít minden előzmény nélkül aztán semmi. Volt már dokinál mikor kezdte az azt mondta hogy semmi gond. Most elviszem másik dokihoz mert aggódom. hétfőre van időpontunk. Addig csak kíváncsi vagyok . Amstaff ha ez fontos


2010. dec. 11. 19:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Röntgennel kezd. Akkor teljes képet kapsz az állapotáról. Kívülről egy doki sem tudja megállapítani, mi van belül.
2010. dec. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

de mivel kezdődik a dp?

milyen tünetei vannak ?

2010. dec. 11. 20:01
 3/14 A kérdező kommentje:
A csípőizületi diszplázia fiatal korban észlelt tünetei esetén a kutya gyakran nehezen áll fel, sokat pihen, nem szívesen mozog, hamar elfárad. A mozgás során a hátsó lábakat vagy túl közel vagy túl távol (terpeszben) helyezi talajra, jellegzetesen "kacsázó" járással. A kutya csípő tájéka szögletessé válik. Futás közben a hátulsó lábak nyúlugrás szerűen egyszerre érnek talajt, nem pedig felváltva. Egy idő után valamelyik oldali lábon sántaság, szemmel látható bicegés jelentkezhet.
2010. dec. 11. 20:03
 4/14 anonim ***** válasza:

Tünetei: [link]


Egyébként pedig igaz ránézésre nem látszik a diszplázia, de egy normális orvos kér röntgent. Csak az a tuti. Így rávágni, hogy nincs semmi baja...

2010. dec. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

szegénykém remélem semmi ilyen ...

milyen árban van egy ilyen röntgen?

2010. dec. 11. 20:12
 6/14 anonim ***** válasza:
10-15 ezer forint körül. A kutya testsúlyától függ az altató mennyisége, ezért kisebb kutyának olcsóbb. De ha már úgyis el lesz altatva, akkor szerintem ne csak a csípőjét röntgeneztesd meg, hanem a könyökét is. Még úgy is ki kell jönnie 20 ezerből. Ha a szülei nem voltak szűrve, nagyobb eséllyel örökölhette ő is a diszpláziát.
2010. dec. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 zsuzsabazsa ***** válasza:

Kérdezed, hogy milyen tünetei vannak, és mikor kezdődik.

Hiszen már te magad fentebb leírtad.

2010. dec. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én szerintem nem lehet displasya, már csak azért sem, mert nagytestű kutyáknál alakul ki inkább. Amstaff meg inkább közép testű (egyébként még sehol sem láttam még ezt a betegséget staffra jellemzően). Szerintem (gondolom én) nem ez lesz a gond.

Németjuhász, rottweiler, boxer stb. hajlamosabb rá. Egyébként nekem is volt olyan, hogy a kutyám pár napig sántított, sírt is néha, elvittem orvoshoz aki azt mondta semmi baja. Néha most is csinálja (5,5 éves), aztán mintha mi sem történt volna elmúlik. Nem értem én sem. De azért inkább nézesd meg másik orvossal, hiszen így látatlanba nem sokat tudunk mondani. :)


Remélem semmi komoly!

2010. dec. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolsónak: mopsnak is lehet diszpláziája. Beagleöknél, mudiknál, bordereknél, spaniknál is elég gyakori - és ők sem nagytestűek. Ez már rég nem méretfüggő.
2010. dec. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tényleg?


Akkor bocsánat, le vagyok maradva. :)

2010. dec. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!