Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A németjuhász kutyámnál...

A németjuhász kutyámnál többször is arra lettem figyelmes, hogy sántít, aztán egy kis idővel abbamarad, aztán megint! Most 9 hónapos, és nem tudom mi lehet ez, valami született rendellenesség? Remélem nem.

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet a sántításnak.

Pl. belement vmi a mancsai közé ami nyomja a lábát, leszakadt vmelyik körme, vagy a sok futás közben meghúzta a lábát és arra újra és újra rásérül

Pihentesd egy kicsit, ne labdázz vele és figyeld meg, hogy elmúlik-e a sántítás.

2010. dec. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Németjuhászok hajlamosak displasya-ra. Adtál neki kiskorában porcerősítőt? Ha nem, akkor most még megteheted. :) De inkább vidd el egy orvoshoz, aki megröntgenezi és kizárja ezt a betegséget.


Elég csúnya, idejében felismerve kezelni lehet.

2010. dec. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A második válaszolóval értek egyet.Ne lépcsőztesd!
2010. dec. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valóban lehet diszplázia, de akár csonthártya gyulladás. Ki kellene vizsgáltatni.
2010. dec. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is az állatorvost javasolom.

Szerintem a talpába nem került semmi, mert akkor folyamatosan sántítana. De lehetséges beszakadt köröm, bár szerintem akkor ha megnézed észre vennéd.

Ott valami belső probléma lesz.

Szedi a kálciumot? Mert kölyök korától kezdve kéne neki adni, egész egy éves koráig. És a hogy nő a kutya azt is növelni kell. ( 10kg van egy tabletta )

Vidd el dokihoz.

2010. dec. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Németjuhásznál ez előfordul amikor még növekszik , abba fog maradni ha eléri a végleges méretét.Hirtelen nőtt valőszínű , és ezért fájlalja a lábát , nálam mind a 4 lábára sántított még kicsiként, a bal elsőre 2szer is.

De persze látatlanul nem lehet megmondani mi is a baja , vidd el dokihoz inkább.

2010. dec. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat! nekem az állatorvos nem mondott semmit a kálciumról!! mindenképp elviszem dokihoz! mégegyszer köszi mindenkinek!! :)
2010. dec. 12. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!