Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezdjük el a súlyhúzást?

Hogy kezdjük el a súlyhúzást?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam a súlyhúzásról, de kíváncsi vagyok mások véleményére és tapasztalatára.


Az amstaffom most 8 hónapos, és szeretném, ha súlyt húzna (nem versenyszinten).

Milyen hámot vegyek neki, a ti kutyátoknak milyen van? Esetleg linkelhettek is.

Milyen terepen húzza a súlyt? Betonon vagy füvön?

Milyen súllyal kezdjük (milyen nehéz legyen), mit húzzon először?

Mikor növeljem a súlyt?

A bemelegítés is érdekelne.


Köszönöm a válaszokat!


2010. dec. 12. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Itt mindent megtalálsz, de a valósi súlyhúzással várj még olyan 4-5 hónapot.


[link]

2010. dec. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2010. dec. 12. 11:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem súlyhúzásra Julius K9 hámot vegyél neki :) Megéri belefektetni.


www.julius-k9.hu

2010. dec. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Julius K9 hám nem súlyhúzásra van kitalálva. Súlyhúzásra sokkal inkább olyan hám kell mint a szánhúzó hám.

[link]

2010. dec. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

versenyszerű húzás nem is egészséges egyik ebnek sem, max. a kutya súlyának 2-3 szorosával érdemes dolgozni hosszútávon egy felnőtt egyed esetében. Ez az ami nem terheli túl az eb csontozatát, izületeit és szívét. Ekkora súlyhoz tökéletes egy julius k9, vagy bármilyen egyszerű de a kutya számára kényelmes hám is.

Kezdésképpen a fegyelmezett lábmelletti sétát érdemes elsajátítani, hogy ne legyen pórázrángatós, húzós a kutya séta közben, majd pici pár kilós terheléssel érdemes próbálkozni, szoktatni.

Lehet a következő lépés akár egy gumiabrocs -az abroncsnak nincs nagy súlya, de nagy felületen csúszik a földön. Ilyen terhelésnél szinte mindegy milyen felületen használjátok. Ebben az esetben egy beton felület nagyobb terhelést jelent, míg a füvön jobban csúszhat a vontatvány. A fokozatosság nagyon fontos! Ne feledd, hogy a kutyádnak legalább 2 éves koráig fejlődik a csontozata. Semmilyen túlzó megterhelés nem tanácsos!

Bemelegítés lehet egy kis szaladgálás, játék is, levezetésképpen egy kiadós masszázs, hogy elernyedhessenek az izmok teljesen.

2010. dec. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2010. dec. 12. 21:44
 7/9 anonim ***** válasza:

szerintem látogass el a www.sulyhuzas.hu honlapra, ott találsz egy linket a fórumhoz, ahol az évek óta versenyzők is jelen vannak. kérdezhetsz, visszakeresheted a hasonló írásokat.


az alapokat elkezdeni lehet már 8 hónaposan is, bár ehhez még messziről sem szükséges hám, vagy egyéb speckó felszerelés.

megfelelő előkészítés nélkül nem szabad elkezdeni húzatni a kutyával, ez nagyon fontos! ilyen idős korban lehet kezdeni egyre hosszabb futtatással, dombon fel-le labdáztatás, esetleg súlyozott felszereléssel való séták (erről bővebben: [link] ), persze az is fokozatosan.

az edzéseket mindig bemelegítéssel kell kezdeni, ez lehet labdázás, rongyozás, futás, a kutya affinitásától függően. a húzást magát is szoktatással kell kezdeni. először érdemes csak pillepalackot húzatni vele, hogy szokja a zörgést a háta mögött, illetve ilyenkor már lehet parancsot kapcsolni a feladathoz. később, éves kora után ajánlott konkrét súlyra váltani. ez lehet autógumi (többféle van ebből is), lánc, vagy speciális szánkó. a húzáshoz mindig a speckó hámot kell használni (ez egy példa: [link] de több magyar versenyző is varr már megrendelésre súlyhúzó hámot), mással nem érdemes kísérletezni, megsérülhet a kutya.

a konkrét versenyre való felkészülést illetően megoszlanak a nézetek. vannak, akik a hosszú táv - könnyű súly elvet tartják célravezetőnek, megint mások rövid távon nagy súlyt húzatnak felkészülés gyanánt. mindkét módszerrel születtek már győztesek.

abban viszont mind megegyezünk, hogy az etetés is speciális ilyenkor. fehérjét bőven kell adni neki, illetve nem árt, ha edzés után közvetlenül (értem ezt úgy, hogy fél-egy órán belül) jut hozzá. ízületvédőket, vitaminokat szoktunk még ilyenkor pluszban adni, és edzés előtt, edzés után, illetve két húzás közt is lemasszírozzuk a kutyákat.

nem szokott még a kezdőknél előkerülni a kérdés, de ahogy egyre jobban belejön az ember elő fog: a motiváció. a magyar kutyás súlyhúzó egyesület szabályai szerint nem szabad étellel húzásra bírni a kutyát, csak játékot szabad erre a célra használni, de a kutya nem érhet hozzá, csak a húzás végeztével. lényeges, hogy már a felkészüléskor figyelj erre, legjobb, ha mindenféle játék nélkül, csak a Te kedvedért húz, különben nagyon el lehet csúszni egy-egy rosszul időzített jutalmazással, abból lesznek a hisztizős, rángatós kutyák.

ja, és betonon ne!!! semmilyen állatnak nem tesz jót a beton. a terepen egyébként nagyon sok múlik, saját kutyákon látom, hogy eső után vizes fűben könnyebben húznak, de ilyenkor is csak annyit történik, hogy nagyobb lesz a csúcsterhelés.

2010. dec. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
súlyhuzást a 2 éves boxeremmel is lehetne? én is gondolkotam már ezzen hogy h is kéne elkezdeni:S
2010. dec. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

utolsónak: lehetne, persze

persze az sosem árt, ha egészségileg átnézeted a kutyát (dp rtg pl.), az alapok pedig ugyanazok: felkészítés, először csak a fokozott igénybevételre, utána pedig szépen célirányosan. az sem baj, ha eljössz egy-egy versenyre, hogy lásd hogy is van ez élőben.

2010. dec. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!