Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le Jack...

Hogy szoktassam le Jack Russell kutyusomat hogy ne legyen barátságtalan?

Figyelt kérdés
A barátságtalan azt értem hogy állandóan megugat mindenkit aki csak belép az ajtón!
2010. dec. 12. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt imádom.Az én amstaffomtól fél mindenki, amikor a jack russel barátságtalan.A kutyatámadásokban is valahol az élen foglalnak helyet a jack russelek. jááááááááááj.


Szerintem nemsok mindent tudsz tenni, ha nemszereti az idegeneket.Volt egy keverékem ő is ilyen volt.Olyankor rászóltam hangosan hogy NEMSZABAD, és falkából való kizárás.(becsuktam egy helyre, és otthagytam negyed órát)eljátszottuk ezt kb ezerszer, de utána is ugyanúgy megugatta az idegeneket. Ő ilyen. Amíg nem harap, addig nincs semmi gond, had ugassa meg őket.

2010. dec. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van egy tippem: Nálatok ő a főnök. Meg akar védeni az idegenektől, aki belép.
2010. dec. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 capsread ***** válasza:

Nekem is Russellem van. Erről nem igazán lehet leszoktatni, mert jelzőkutya, a falka többi tagjának jelzi, hogy "behatoltak hozzánk! Én kicsi vagyok, de Te csinálj már valamit!!!".

Ha le akarod szoktatni, 4 dolgot tehetsz.

A) Amíg ugat érintsd meg. Hirtelen, egy újjal bökd meg a hátsó lába előtt. Ez meglepi, és kizökken a szerepből.

B) Ez kicsit durvább. Tegyél rá elektromos nyakörvet. Az elektromos nyakörv által adott áramütés nem fáj neki, csak meglepi (én vettem fel nyakörvet, és nem fájt). Ha ezt csinálod, konzultálj szakemberrel.

C) Tanítsd meg kézjelre ugatni. Csomó helyen le van írva hogy kell. És ha ugat, add ki a "csend" parancsszót. Ha elhallgat, dicsérd nagyon.

D) Amikor elkezd ugatni, elé tartasz valami finom kaját. Annyira megdöbben, hogy abbahagyja, és inkább megeszi.

2010. dec. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kutya a falkavezér...... ő védi az ő falkáját, ebben az esteben a család a követők és a kutya a vezető... [link]
2010. dec. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 capsread ***** válasza:
A russeleknél ez nem feltétlen a falkavezérség kérdése. Ők, csak úgy mint a legtöbb terrier jó jelzőkutyák, ezért akarják a figyelmedet felkelteni.
2010. dec. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
állandóan?
2010. dec. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mennyi idős a kutya?
2010. dec. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!