Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki tudja valahol ezt jelenten...

Aki tudja valahol ezt jelenteni az tegye mg plz!?

Figyelt kérdés

Ha valaki tud valamilyen szervezetet aho ltutira foglalkoznának a dologgal azt kérem,hogy jelentse be.

Nem semmi az illető,de am ia német juhászt illeti a képek alapján állítkínzás is,eléégé úgy néz ki mint aki éhezik...


[link]


2010. dec. 12. 23:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

mondjátok csak tudjátok ti egyáltalán mi az hogy fajtamentés meg állatvédő szervezet????

5-6 ember össze önkéntesen összeáll, és saját munka, család, élet mellett próbál saját zsebből kutyákat menteni!

Ennyire nagy szátok van miért nem ugrotok ti azért a kutyáért? A nj fajtamentőknek konkrétan a fülükön is kutya lóg, gondolom feltűnt már hogy mennyi nj van itthon, a mentésre váró kutyák 60% nj vagy keveréke. Még is hogy akarjátok hogy ennyi állatot elláson egy önkéntesekből álló (tehát ugyanolyan egyszerű ember mint te vagy én) kis csapat, akik a saját és családjuk szájából veszik ki a pénzt hogy jusson a kutyákra!!!

Lapozd végig az illatos vagy akármelyik menhely honlapját, a kutyák min. fele nj (keverék)

Úgyhogy nem, nem szarnak rá, csak egyszerűen NINCS hely, és NINCS pénz. NINCS!!! tehát senki sem tart vissza nagyszájukám hogy adományozz nekik vagy jelentkezz ideiglenesnek, ha már ennyire szíveden viseled a kutyák sorsát. De akkor már arra a másik pár ezer bántalmazott, kínzott, éhezettet kutyára is gondolhatnál aki az országban él, őket is nyugodtan megmentheted.

2010. dec. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
tudod azzal a kutyával nemfognak csinálni semmit. mégpedig azért, mert amikor először felhívtam őket, hogy mivan a kutyával, már akkor is hebegett habogott a nő.( valószínűleg elpusztult a kutya , vagy nemtudom) A férje nem akarta átvenni a telefont..aztmondta a anőnek, hogy nyomja ki...pedig teljesen úgy beszéltem , mint akit érdekelne az eb.Kedves hangon stb...Úghogy annak a kutyának már sajnos annyi.Már a hívásom előtt sem élt sztem.
2010. dec. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Te minek írtál a kérdésemre????

Ki beszél msot a többi a kutyárül!?

erről a zegy szaporítoról és a kutyáiról volt szó!Honnan tudo Te hogy nem foglalkozunk a többivel?Vagy hogy nem adományozunk!?

Te vagy itt a szájhős és nem mi!

Fajtamentés meg azért fajtamentés hogy megmentse a rászorúló kutyákat,elvileg mindegyiket amelyik komoly bajban van!!Az alapján amit leírtál tökéletesen levan szarva ez az egy mert már vna elég a fajtamentőknél,tőled meg is dögölhet.Ja és nem lehet csak úgy odamenni valakihez és elvenni ak utyát mert még azt büntetik meg aki cselekszik!!

És sajnos igen több száz nj szaporító van!a kutyák létszámáról nem is beszélve,de ez ne mazt jelenti hogy átkell siklani felettük mert hát so kvan és úgyse lehet mit csinálni.Lépni kéne végre valamit az országban kutya ügyben,tök mindegy hogy milyen fajtáról van szó vagy épp keverékről.....Nálunk mindenki azt csinál amit akar bármit megtehet...

Vannak fajtamentők akik elintézi kazzal,hogy hját nincs hely.....ez van Vannak menhelyek akik 15-20 ezret kérnek egy-egy fajtatiszta kölyökért akit mentettek és csodákoznak,hogy sokan a szaporítotól vesznek kutyát aki csak esetleg 5-10 ezret kér érte...

Ráadásúl aki menhelyről akar kutyát annak gyakran rimánkodnia kell hogy odadják neki

Sajnos nálunk minden levan szarva és egyre több kutya van,a fajtamentők nem végzik rendesen a dolgukat részben azért is ű mert nincs elég kapacitásuk rá,a menhelyek meg csak olyan kutyákat vesznek be akiket el is tudnak sózni ha éppen odaadják annak aki kéri az egyedet....

nem leszólni akarok senkitse de ez az igazság.

Az is hihetetlen,hogy képtelen az ország kihozni olyan törvényt ami szabályozza az éves alomszámot,illetvbe kötelezi a nem tenyésztőknél illetve nem tovább tenyésztésre szánt egyedek,keverékek ivartalanítatását.Szóval lehetne itt miről beszélni!!

És nem azért kéne kiakadni mert valaki szólni mer hogy úgyanmár éhezik egy nj meg egy belga valaki mozdúljon meg akinek engedélye van a cselekvésre!!!!!De úgy látszik kár volt kiírn ia kérdést!!!!Talán ezért nem szól senki pl csepelen se az 1méteres láncon tartot kutyák miatt vagy a szomszédnak hogy hozzon már le félévente almot a helyes kis kutyájától!!!

Itt senkit se érdekel semmi......legközelebb ilyen hírdetést találok inkább megveszem a kutyát!!!Akkor legalább életben marad!!!Úgyse történik semmi ha bejelntem se!Boldogan él tovább a szaporító és kínozza tovább az állatait!


Több kommentet nem várok!

2010. dec. 13. 14:00
 14/16 anonim ***** válasza:

de te tényleg nem érted! egy alapítványnak sincs több joga fellépni ilyen esetben mint neked vagy XY-nak. Attól hogy ő alapítvány, még nem rendőrök, nem vehetik csak úgy el a kutyát, ahhoz feljelentést kell tenni, kikérni a kijelölt doki véleményét, hosszú macerás eljárás. Ja és közben ennek az 5 embernek akikből áll a szervezet, mosni, főzni, takarítaniuk kell, eljárni dolgozni hogy aztán eltudják látni a megmentett kutyákat... a nap nekik is csak 24 órából áll. És nekik is pont ugyanazon a bonyolult procedúrán kell végig menniük mint pl. neked vagy nekem, hogy valaki meghallja a segítség kérést.

És igen az államot kell szidni, nem fajtamentőket, szervezeteket. Az alapítványi címmel semmi plusz jogosultságot nem kapnak mint az 1%. Nincs joguk kutyát elvenni, se letartóztatni, se megtiltani a kutyatartást, se megölni a szaporítókat. Kevered az állatmentőt az állatrendőrrel, de ezek meg csak Amerikában léteznek, itthon még nem, és nem az állatvédőkön múlik ez.

És igen ha tehet vedd csak meg a kutyát, mentsd meg.

Fogalmad sincs hány szenvedő kutya, macska van, de egyszerűen nincs helyük se pénzük. És ezt te kifogásnak tartod? akkor gyere el szombaton a Noé Állatotthon nyílt napjára és meglátod hogy fullon van minden kennel, és kis szakadt csóri emberek próbálják meg rávenni a kutyákat egy kis farok csóválásra. Szidhatod őket, de nem látsz bele se a mindennapjaikba, se a pénztárcájukba.

Ennek ellenére egyet értek hogy vannak hanyag szervezetek, de a nj mentés pont nem az. Nézz csak bele ezekbe a videókba:

[link]


tudod te hány ilyen bejelentés érkezik? minden fajtáról? Hova tegyenek ennyi kutyát? fizeted te a panziót és az orvost?

amíg ennyi ostoba és kegyetlen ember van, és ahogy te is mondtad a kormány ennyire szarik rá, addig ez a maximum amit tehetnek az állatvédők. Amint van szabad helyük jön a következő kutya, rohangálnak, gyűjtögetnek, és zokognak hogy ennyire reménytelen és végtelennek tűnik ez a munka. De azért csinálják tovább.

2010. dec. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Szerintem vegyél vissza....nagyon si tudom mennyi szenvedő állat van...és én nem személyeskedtem.Nem mondtam ,hogy az nj mentők szemetek vagy hasonlók.Egyik állatotthon nevét se írtam! Csak annyit,hogy vannak olyan menhelyek amik szarnak bele ha baj van....

Egyébként meg ha egy szervezet jelent be valamit pl a rendőrségen arra jobban reagálnak mintha egy civil nyávog ennyi....

Annyi állaton segítek nap mint nap én is amennyin csak bírok...

2010. dec. 13. 18:11
 16/16 anonim ***** válasza:

Jajjj komolyan mondom ez annyira fáj nekem, amikor itt olyanokat bántotok akik annak szentelik az életüket, hogy ezekkel a szerencsétlen kutyákkal foglalkoznak. Sajnos szelektálniuk kell a bejelentések között mert nincs hely és energia és ember minden kutya megmentésére...és minden ilyen nyilvános szereplést kihasználnak,hogy gazdikat és támogatókat találjanak... több fajtamentőnél több ismerősöm is van, és a világon a legnagyobbra becsülöm őket!!! Sajnos én már csak a jack russeles hirdetést láttam, de ezek a kölykök is igen szegényes körülmények között élnek... Sajnos amíg egy nagy szájú állatvédő be nem kerül a parlamentbe addig itt változások nem lesznek...

és el nézést kérek, h még hozzászóltam, de tényleg nagyon szíven ütött...

2010. dec. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!