Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell mindig kioktatni a...

Miért kell mindig kioktatni a másikat?

Figyelt kérdés

Folyton csak az okoskodás megy, hogy "ez egy mocskos szaporító", csak a prémiumtáp ér valamit, kutyaiskolába kell járni, naponta "20szor" kell sétáltatni a kutyát és még folytathatnám.


Akármilyen kérdést tesz fel a kérdező, mindig! ezekhez lyukadtok ki.


2010. dec. 13. 21:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A kioktató hangnemnek az az oka szerintem, hogy sokszor nincs már türelmünk kedvesen elmagyarázni az embereknek, hogyha a négy éves kutyája megmorogja, megharapja, akkor bizony azt a problémát nem fogja tudni otthon kezelni. Mint ahogy azt sem, hogy ha a kutya napok óta nem eszik, orvoshoz kell fordulni, és nem itt kérdezősködni. Vagy ha egy kutyát nem sétáltatnak, és furcsa dolgokat csinál, akkor nincs mit csodálkozni.


Én igyekszem figyelni a stílusomra, de néha tényleg hihetetlenül nehéz, rémes az állattartási kultúra itthon. Sokszor azt felejtjük el figyelembe venni, hogy a legrosszabb gazdáknak még az sem jut eszükbe, hogy kérdezzenek. Kiérdemelne egy minimális tiszteletet aki legalább kérdez, ebben teljesen igazad van.


Ha már itt tartunk, én előre, és utólag is elnézést kérek minden kioktató kommentemért.

2010. dec. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
Az igazság az, hogy kutyasuli és kutyasuli közt óriási különbségek vannak. Van aki a humánusabb módszereket kedveli a kiképzésben van aki meg a Német erélyesebb módszert. Az utóbbit szeretem én is. Valóban mindenki azt írja hogy kutyasuli, de viszont azt nem olvastam még, hogy az iskolák között válogatni is lehet. Vannak (tisztelet a kivételnek) botcsinálta kiképzők akik azt hiszik, ha egy kutyát kiképeztek akkor már ők kutyakiképzők.Voltam olyan kutyaiskolában is ahol az alapvető póráztechnikát sem tanították. Azt javaslom annak aki persze kutyaiskolába akar járni, nézzen meg többet és ha úgy látja, hogy neki megfelel akkor oda járjon. A kutyáját meg mindenki azzal etesse amivel akarja. Az enyém pl. vegyes kosztot eszik amiben persze fehérje dús táp is van.( munka táp)
2010. dec. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ilyen a magyar mentalitás.Én is kaptam kiktatós-okoskodós válaszokat (direkt elhallgattam infokat pl. h milyen táppal etetek , erre az első válaszoló azzal kezdte hogy ha nem tudok venni neki normális tápot akkor be akarjak másik kutyát).

De ott a másik oldal , hogy sok ember nem tudja elviselni ha nem neki van igaza.Hozzánk is járt a kutyaiskolába 1 gazda , otthon is tanítgatta a kutyáját.Mikor a kiképző foglalkozott vele , mondta neki h hozzon a kutyának jutfalatot , játékot vagy legalább simogassa meg ha a kutya jól csinált valamit.3 alkalommal nem hozott semmit , kb 0 dicséret , és elmondta neki a kiképző hogy ez így nem teljesen lesz jó , ha a kutya nem kap pozitívumot ha jól csinál valamit(hozzáteszem teljesen normális hangnemben történt a dolog).A következő alkalomtól fogva többet nem láttuk az illetőt.


De ha megfigyeled , nem csak a kutyás dolgokban ilyenek a magyarok , hanem sok más dologban is sajnos[tisztelet a kivételnek :)].

2010. dec. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!