Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell nevelni amerikai...

Hogy kell nevelni amerikai stafforshire terrier kiskutyát?

Figyelt kérdés
Hozzánk került egy amerikai stafforshire terrier kiskutya vagy két napja. Nagyon harapós, már most. Pedig 6 hetes, folyton nekiugrik a lábamnak, meg harapdálja a kezemet is. Adtam neki egy plüss játékot, de még mindig harapdál. Mit lehetne tenni, hogy ne harapdáljon?
2010. dec. 14. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha megharap, akkor szólj rá, és hagyd ott. Éreztesd vele, hogy nem jó, amit csinál, és ennek következménye van...

6 hetesen még az anyja mellett lenne a helye. Ha 2-3 héttel később választják el tőle, akkor nem lenne ilyen probléma.

Az anyja ezekben a hetekben kezdte volna el nevelni, és megtanítani neki, hogy hol vannak a határok.

2010. dec. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az elején akkor is harapni fog, ha neked nem tetszik. :D Kiskutya olyan mint egy gyerek, mindent a szájába vesz, hiába szólsz rá, akkor is a bokád kell neki. :D nekem ezt nagyon sokáig csinálta a kölyök kutyám, de aztán kinőtte. :)

Ha untam, akkor megcibáltam a grabancát (mint ahogy az anyja csinálja ha nem tetszik neki valami), ilyenkor picit nyüszöghet, de abba fogja hagyni, mert tudja nem jó. De gyors változást ne várj tőle, mint mondtam, ő is mindent a szájába vesz. :)

Nem tudom, hogy lehet-e kapni amstaffos könyvet, de esetleg próbálj meg olyat keresni a boltban. :)

Ha fogzás idő lesz (4-6 hónapos kora körül) akkor meg végképp mindent szét fog neked kapni. :D:D Ilyenek ezek a gyerekek! :)

Sok sikert hozzá. :)

2010. dec. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Egyetértek az első válaszolóval, annyi még hozzátennék, hogy ha a rászólás nem olyan hatásos, akkor sikíthatsz is egy rövidet, utána menj ki a szobából pár másodpercre, ez sokkal nyomatékosabb szerintem, és akkor a kutya érzi és megtanulja, hogy mekkorát haraphat, tudni fogja, mik a határok és mivel okoz "fájdalmat". Ezt tanulja a testvéreitől 5-8 hetes koráig, meg persze az anyjától. De az is jó módszer, hogy óvatosan ráböksz egyet a tarkójára (nem ütsz!, csak épphogy hozzáérsz, böksz egy kicsit) és közben pisszegsz, vagy csitegsz, vagy kiadsz valami abnormális hangot. :D :)
2010. dec. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem szeretek kötekedni, de most muszáj lesz. Miért vállalsz be egy kutyát, ha a legalapvetőbb dolgokat sem tudod?

6 hetes kutyának még a szülei mellett lenne a helye. Tetézed a saját gondjaidat egy olyan kutyával, akit kezdőnek soha nem lenne szabad odaadni. Vele nagyon határozottan kell viselkedni, és a kutyás tapasztalat elengedhetetlen. Ezek hiányában egy közveszélyes harcikutya nem annyira boldog tulajdonosa leszel.

Én a helyedben mihamarabb keresnék neki egy új hozzáértő gazdát.

2010. dec. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves kommentező! Öcsém hazahozta, úgy hogy senkit nem kérdezett meg a családban, egy öreg német juhász és 5 macska mellé, mert megkívánt a szeme!!! mellesleg az öcsém reggel 6tól este hatig dolgozik, majd hazajön, játszik vele 15 percet, és ennyi. Tudod...ezek után nincs mit mondanom. szerintem érzékelhető, hogy itt csak áldozat vagyok.
2010. dec. 15. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!