Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a kutyámat, ami...

Mivel etessem a kutyámat, ami laktatós is, nem drága, és akár én is el tudom készíteni?

Figyelt kérdés

10 hós németjuhászról van szó, eszik száraz tápot, szoktam neki húst főzni, konzerveket, és kutyaszalámit is veszek neki, de ez így már elég húzós mert sokat eszik. Mellékelek egy képet, sokak szerint dagi egy kicsit. [link]

[link]

[link]


2009. jan. 21. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

A juhász talán a legterheltebb fajta a csípőizületi diszplázia tekintetébn.


Ez amellett hogy örökletes betegség, környezeti hatások is kiválthatják, pontosan ilyen a kölyökköri nem megfelelő táplálás. Ezért vannak kifejlesztve a nagytesű fajtáknak külön kölyök tápok.


Az ilyen fajták hirtelen nőnek, ennek következtében ha nem jut a szervezetébe elég kalcium és az izület fejlődését segítő anyag, akkor a csontok és az izületek nem bírják megtartani a hirtelen megnövekedett testsúlyt, és eldeformálódhatnak. Ez térd-, könyök-, és csípőizületi betegségekhez vezethet ami rendkívül fájdalmas, gyakran műtéttel vagy azzal sem korrigálható!


Érdemes a kölyök időszakra kicsit több pénzt szánni ezért. Az otthon főzött táplálékhoz a táplálékkiegészítők elengedhetetlenek, így az ár összességében nem lesz kevesebb, mint egy speciális szuper prémium táp vásárlása esetén.

2009. jan. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
fél éves koráig csonterősítő tablettát kapott, valamint a pedigree kölyök tápjait kapta. Nemrégiben tértünk át a felnőttesebb kajákra.
2009. jan. 21. 14:02
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

A tojásban sok vitamin van, főzve-sütve érdemes adnod neki. Valóban, ránézésre kicsit súlyos egyéniség a kutyusod.

Ha minőségi tápot adtatok neki kölyökként akkor ne aggódj a diszplázia miatt- bár örökletesen mindig nagyobb az esélye ennek a betegségnek, mint táplálkozás miatt. (Tapasztalatom szerint).

A kalcium folyamatosan hasznosítható, élethosszig érdemes figyelni a megfelelő menbnyiségre. Olcsó trükk: őröld porrá a tojás héját. Tényleg porrá, mert kárt tehet különben a bélrendszerében. Ezt keverjed a táphoz, házi koszthoz. Az egyik legolcsóbb, legjobb kalciumforrás. Aludt tejet is adhatsz- sok vitamin van benne.

Ha nem szeretnéd hízlalni, vízzel higítsad a nem túl fűszeres emberleves levét neki, némi zöldséget tegyél hozzá(hogy ne legyen sós) és ebbe rakjál száraz tápot, "levesbetétnek"- elég egy kevés. Még hatékonyabb, ha egy evőkanál zabpelyhet (vagy egyéb pelyhet) keversz hozzá, jól fog lakni tőle.:) Ha sűrűn eteted ilyesmivel, vegyél egy jobb fajta vitaminkészítményt neki, így nem tévedhetsz az ellátásával.

2009. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
uhh...minek neked állat,hga ilyesmivel eteted? Főzz neki (nem fűszeresen) csirkefarhátat pölö. az olcsó és tápláló. dúsítsd rizzsel....
2009. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Ilyesmivel eteti (is) mert túlsúlyos a kutyája kicsit. Ez nem zárja ki, hogy mással is etesse... Figyelj oda jobban.
2009. jan. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
14:26 osnak: most miért minek nekem kutya? Igenis nagyon sok időt és pénzt fordítok arra, hogy megfelelően etessem, a csirkefarhát is mindennapos nálunk.
2009. jan. 21. 14:32
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A pedigree egy alsó középkategóriás táp. Jónak nem mondható.


Pro Plan, Acana, Hill's, Nutro Choice ezek a jók!


Egyébként szép a kutyád!


Ajánlom olcsóbb táp mellé izületerősítőnek a Luposan Gelenkkraft port!

2009. jan. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Szerintem táppból a flatazor elég jó minösségű és nem drága. És emmelé lehet neki adni egy kis rizst vagy amit gondolsz. De a táp teljesértékű. Amugy szerintem nem dagi a kutyád. Bár lehet hogy a napi adagján egy kicsit vissza kéne fogni mert hatalmas lesz felnött korára. Szerintem jól fejlödik. Nagyon tündéri kutya.

A többi negativ hozászolonak meg üzenem hogy ő tartsa a kutyát nem mi és ő dönti el hogy mivel eteti a kutyust. És szerintem nem fejlödhet rosszul a kutya ha ilyen nagyra nő.

2009. jan. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A csirke egyébként nem a legjobb eledel. nagyon sok kutya allergiás is. Ez a "legallergénebb" húsfajta.


Adj neki néha halat is, vagy hal tartalmú tápot, abban sok az omega zsírsav, rendkívül tápláló a bőrnek és a szőrnek.

2009. jan. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

szia.

én azt csináltam mikor kicsi volta németjuhászom,hoyg cvettem calciumot neki,és az itató vizébe tettem.rengeteget megivottt igy ,ugy kb másfél éves koráig.

most 9 és fél évesés napi 3 szor megy le a 4 emeletröl,és viszzsa,de hál istennke semmi nyoma izületi problémának.késöbba 4 beagle-m is zen nött fel,nekik sincs semmi bajuk,olyan erös csontozatuak,hogy hihetetlen.én tudom ajánlani.

2009. jan. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!