Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olyan ételt szeretnék készíten...

Olyan ételt szeretnék készíteni Valentin-napra ami nem túl drága, finom és növeli a szexuális étvágyat. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

És ha lehet ne legyen kagyló vagy tengeri kerkentyű.

Tudom, hogy van ilyen, de olyat nem szeretnék készíteni.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2009. febr. 10. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


nem tudom, hogy mennyire vagy édesszájú, illetve a párod, de én a Tiramisut javasolnám. Annak idején ugyanis az olasz bordélyházakban csinálták a szexuális vágy felébresztéséhez, újraélesztéséhez.

Minden olyan anyag benne van, ami élénkít:

Tojás (tenyészállatoknak is adják a kondíció, és libidónövelés miatt)

Kávé - ennek hatását szerintem mindenki ismeri :-) Még ha nem is szereti, hallott már róla

Rum - alkohol, ugye ez is élénkít, persze csak kis mennyiségben

Mascarpone sajt - fehérjedús élelmiszer

Vanillia - Ez meg olyan afrodiziákumnak számító fűszernövény

2009. febr. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Gyömbéres csirkecomb.


Pác: egy bögrébe egy harmadig öntessz olajat, majd ebbe zúzol 5 gerezd fokhagymát, egy kiskanál gyömbért, egy evőkanál mézt, 1 evőkanál mustárt, egy kiskanál vegeta, mokkás kanál bors, fél citrom leve s egy kis reszelt héja. Ezt jól összekevered, 4 csirkecombot bekensz vele, bele teszed egy kis tepsibe, alufóliával lefeded, hűtőbe teszed pácolódni.


Másnap vacsi előtt 2 órával oda teszed sütni forró sütőbe kb.200 fokon vagy közepes lángon egy órán át sütöd, majd leveszed róla a fóliát, s még úgy is sütöd 15 percet, hogy szép pirosas, ropogós legyen a bőre.


Köretnek főzzél burgonyát, amit miután megfőtt összetörsz margarinnal, tejföllel, kis só, s a tányérra szív alakúra formálod a pürét, mehet mellé a comb, s még citrom szelettel díszítheted.


Desszertnek készíthetsz eper shaket tejszínhabbal.


Fagyasztott epret hagysz felengedni, s kb. 20-25 dkg-ot 3 evőkanál cukorral összeturmixolsz, majd 1 tejfölt keversz hozzá, s annyi tejet, hogy kellő sűrű legyen. Vacsi után egy szép pohárba öntöd, s tejszínhabot nyomsz rá, s egy szívószálat tehtesz bele.

2009. febr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!