Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet lehet csinálni? (bővebbe...

Ilyet lehet csinálni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Kutyám fajtatiszta angol cocker spániel, de nem törzskönyvezett. Anyukája,apukája se az. A kutyám már 9 hónapos. Van rá lehetőség, hogy törzskönyves lehessen? Ha igen, hogy?
2010. dec. 14. 18:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
hát ha a szülei se TK-sok akkor nem fajtatiszta :D
2010. dec. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szerintem nem lehet, hisz egyik szülő sem szerepel a nyilvántartásban! de, ha szeretnétek törzskönyvet, miért nem olyat vettetek rögtön?


22L

2010. dec. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
100%, hogy nem lehet! Honnan tudnád az őseit? :S
2010. dec. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 gfero ***** válasza:
100%
szerintem már biztos nem lehet mivel nem tudják visszamenőleg leellenőrizni a származását
2010. dec. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Bírom az ilyen kérdéseket :D


Tudod mi a törzskönyv? Mi szerepel benne?

Az adott kutya felmenői. Te honnan tudod generációkra visszamenőleg, hogy kik voltak az ősök?

Ha a két szülő törzskönyves lenne akkor DNS vizsgálattal ha bizonyítják, hogy ők a szülők akkor lehet törzskönyvet kérni.


Egyébként még ha a két szülő törzskönyves de a kölykük nem akkor azok hivatalosan nem fajtatiszták (mivel nem tudod igazolni semmivel a szülőket)


Ha Te kutyád pedig fajtajellegeket hordozó keverék.

2010. dec. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, tudom mi a törzskönyv :D Fajtajellegeket hordozó keverék? Hát persze. Elismerték bírók, hogy fajtatiszta. ilyen tökéletest spánielt rég láttak. Csak egy a baj. Nincs törzskönyve. Lassan már nem is merek kérdést feltenni itt....
2010. dec. 14. 18:49
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Miért ne mernél kérdezni?

Mert nem azt a választ olvasod, hogy:

Persze, menj ide-és oda, aztán lesz papírod....

A kérdésedre csak egy válasz létezik, nem lehet törzskönyve a kutyádnak. Attól még lehet gyönyörű, lehet szeretni.

2010. dec. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem, törzskönyvet kizárólag törzskönyves kutyák kölykének lehet kiváltani.

Elhiszem, hogy a küllembírók is szépnek ítélik a kutyádat. De hivatalosan, -mivel nincs törzskönyve-, így fajtajelleget hordozó kutyának minősül. Ettől még nem lesz keverék, ez butaság. Csak ugye nem tudod igazolni, hogy a szülei, nagyszülei is cocker spánielek voltak, tehát azt sem tudod, hogy nem keverdett e bele valami más fajta.


Tk nélkül kiállításra nem viheted, és tenyésztésbe nem vonható. De szeresd őt nagyon:)

2010. dec. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező, egyetértek... amikor 1 kérdést fölteszek állandóan oltogatnak ahelyett hogy segítenének...


amúgy sztem a tenyésztőnél lhet=)

2010. dec. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tenyésztőnél lehetne, ha onnan vette volna.


Jó talán túlzás a keverék kijelentés, de igazából így hívják hivatalosan. Hidd el nem bántásként mondtam biztos aranyos meg szép. De hivatalosan nem tekinthető fajtatisztának csak fajtajellegeket hordozónak.

2010. dec. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!