Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet lehet csinálni? (bővebbe...

Ilyet lehet csinálni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Kutyám fajtatiszta angol cocker spániel, de nem törzskönyvezett. Anyukája,apukája se az. A kutyám már 9 hónapos. Van rá lehetőség, hogy törzskönyves lehessen? Ha igen, hogy?
2010. dec. 14. 18:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Claudyalove, én direkt nem kezdtem el "oltogatni". Elfogadom, ha valaki valamit nem tud, és kérdez.

De ha valaki valamit nem tud, akkor inkább ne válaszoljon, főleg ne butaságot.

Hogy lehetne 2 törzskönyv nélküli kutya kölyke törzskönyves???

Sok esetben még törzskönyves szülők kölykének is csak felülbélyegzett törzskönyve lehet, mert mondjuk a tenyészszemlén nem felelt meg valamelyik szülő.

Törzskönyv nélküli kutyák pedig még tenyészszemlén sem lehettek, ergo nem is lehetett volna a szülőket tenyésztésbe vonni.


Értem, hogy szép a kutya, fajtatiszta, de ezt hivatalosan nem fogják elismerni, és nem kaphat törzskönyvet.

2010. dec. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

claudyalove válasza:


Kérdező, egyetértek... amikor 1 kérdést fölteszek állandóan oltogatnak ahelyett hogy segítenének...


amúgy sztem a tenyésztőnél lhet=)


HA TENYÉSZTŐTŐL VETTE VOLNA, KAPOTT VOLNA HOZZÁ TÖRZSKÖNYVET.


Egyébként igaza van az előttem szólóknak, még ha Téged bánt is, amít írnak. Minden kutya, amelyik nem rendelkezik törzskönyvvel nem tekinthető fajtatiszta kutyának. Nem tudhatod, hogy a nagyszülő, vagy dédszülők között nem volt-e más...esetleg más spániel...fajta.


9 hónaposan egyébként is már csak DNS vizsgálattal lehet bebizonyítani a kutya szüleinek valódiságát. Törzskönyvet kérni (törzskönyvezett szülők kölykeire) 6 hónapos korig lehet kérni, utána már csak DNS vizsgálattal.


Ivartalanítsd a kutyádat, gondoskodj róla, és ha pár év múlva (amikor rendesen felkészültél a kutyatartásra) nézz körül több tenyésztőnél, nézz körül kiállításokon és vegyél egy törzskönyves kiskutyát, megbízható helyről.

2010. dec. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat :) Igen, tenyésztőnél vettük, aki azt mondta, hogy azért nem törzskönyves az anyuka szuka mert nem akarta kiállításokra vinni, így a kölykeit sem törzskönyveztette. De most már megértettem. Nem lehet neki, felfogtam :D
2010. dec. 15. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!