Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó, Jack russel terrier,...

Tacskó, Jack russel terrier, Foxterrier, Beagle? Melyik a legjobb kutya e szerint: kicsi, szófogadó, kertben tartandó.

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 08:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ok, akkor ne a szőrhosszúságot vegyük alapul, hanem azt, hogy a kutya szeret a gazdája közelében lenne.

Nyilván eléldegél ugyanúgy az udvaron is, de a kutyatartás ennél többről szól.

Biztos én látom rosszul, de azért soha nem tartanék kutyát, hogy kivágjam a kertbe. Még úgy sem, ha naponta kijárnék vele sétálni. Én szeretném, ha a kutyámnak ennél boldogabb és tartalmasabb élete lenne.

2010. dec. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Én olvastam, hogy a kutyáknak vala menyire rossz ha a házába van
2010. dec. 15. 14:06
 13/16 anonim ***** válasza:

Persze, az enyém is sokkal jobban szereti, hogy kint vagyunk és sétálunk.

De ha épp nem tudok vele kint lenni, akkor szerintem inkább van velem bent, mint egyedül kint az udvaron.


Egyébként egy ilyen kicsi kutyánál -amiket írtál- simán meg lehetne oldani a kutyaajtót, és akkor szabad be-, és kijárása lenne.

2010. dec. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Vannak fajták amik jobban elvannak kint, pl a husky, vagy német juhász, de vannak olyannak amik kifejezetten igénylik az ember társaságát, ilyenek a társasági kutyák, akik nem csak fizikailag, de lelkileg sem alkalmasak a kinti tartásra.

Ennek ellenére én is azt mondom, ha már kutyát tartok akkor azt nem kerti dísznek szánom. Tisztelet a kivételnek, de általában akik csak kerti kutyát akarnak azok nem fognak törődni se a kutya nevelésével, se a mozgatásával, se az ápolásával. Pedig minden kutyát kell naponta sétáltatni, ápolni, tanítgatni... és mindezt 10-15 évig, nem csak amíg kicsi és cuki.

Olyan kutya nincs amit kiteszel a kertbe azt jól elvan ott, unatkozni fog, rombolni fog, akkor majd vagy szélnek eresztik vagy megkötik... nem is tudom melyik a jobb...

A kutya munka, felelősség, áldozat akkor is ha kerti. Ennek a tudatába válassz ebet, és valami kevésbé ember centrikus (tehát kistestű társasági kutyák kizárva), kevesebb foglalkozást igénylő(terrierek is kizárva) dús szőrű kutyát keress (rövid szőrűek is kizárva).

Hát nem sok maradt, keverékeket nézegess.

2010. dec. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Nekem tacskóm van, meg az egyik rokonunknak is, ő kertben tartja és nagyon szófogadó kutya.Vannak különböző fajtáji.De a Foxterrier is szófogadó kutya.Én ezt a két fajtát tudom ajánlani.
2011. jan. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Szia. Szerintem a beagle-t és a tacskót simán kint tudod tartani-persze hőszigetelt kutyaház szükséges!- , mivel több osztálytársamnak is van tacskójuk és az udvaron tartják, semmi bajuk nincs. :D Beagle-t pedig azért mert az egyik szomszédunknak is ilyen fajta kutyaja van és teljeden jól elvan. (Sokak nem azért tartják a kutyát a kertben, hogy kirekesszék a kutyust a családi életből, hanem azért mert lehetséges hogy a szülei vagy esetleg a benti élettér nem lenne akutya számára elegendő)
2016. okt. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!