Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kérjem el a kutyust?A...

Hogyan kérjem el a kutyust?A szomszédban meghalt egy idős asszony, annak volt egy kutyája. Fiatal házaspár költözött oda, a kutyát is örökélték.

Figyelt kérdés

Viszont azt vettem észre nem jól bánnak vele. Régen életvidám volt, van, hogy hetegig nem is lehet látni, és iszonyatosan sokat vesztett a súlyából. Egyébként egy kistermetű, fekete kutyáról van szó.

Szeretném elvinni onnan, valahogy kimenekiteni. Az ilyen nem gazda, gondolom ők sem akarták, csak igy alakult.

Segitségüket kérném, hogyan kérhetném el tőlük, hogy ne sznvedjen szegény. Önök ilyen estben hogyan cselekednének?

Még nem beszéltem velük soha.

Válaszukat előre is köszönöm.


2009. jan. 21. 23:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, hogy szíveden viseled a kutyus sorsát!!!

Én kedvesen azt mondanám, hogy nagyon megtetszett a kutyus, és szeretnék kicsit barátkozni vele egykét alkalommal, ha lehet. Így nem rontasz ajtóstul a házba és a kutyusnak is van ideje ismerkedni veled. Egy idő után ők is látni fogják, hogy megkedveltétek egymást a blökivel. Ekkor már sima ügy lesz- reményeim szerint- elkérni a blökit.:)

2009. jan. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet, csak az a baj, hogy kifutok az időből, ugyanis jövő héten költözöm el a jelenlegi házból, meg nyelvi problémák is vannak. Vajdasági vagyok, nem igazán tudok szerbül, és ők szerbek. Ez a probléma.

Sajnos pénzt nem tudok felajánlani, nem állok jól anyagilag. Elég rossz a helyzet, de segiteni szeretnék, ha ez lehetséges.

2009. jan. 21. 23:45
 3/15 anonim ***** válasza:

Jónapot, Y vagyok. (ha nem ismernének annyira :D )

Meg szeretném kérdezni, hogy nem-e tetszenének nekem adni ezt a kutyust, mert úgy a szivemhez nőtt és mostanában alig látom. És nem csak ideig-óráig, hanem örökre kérném. Lehet róla szó?


én valami ilyesmit mondanék :)

2009. jan. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
vidd el úgyis elköltözöl, nem hiszem hogy fog nekik hiányozni
2009. jan. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha kevés az idő, ne kertelj, kérd el tőlük! Mondd, hogy mindig ilyenre vágytál, stb... Vess be mindent a nyelvi lehetőségek mentén.:) Írsz majd, ugye, hogy mi lett? :)
2009. jan. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaónapot x. y vagyok a szomszéd házból/lakásból.

Nemsokára elköltözöm, viszont tudom, h az itt lakó asszonynak volt egy kedves kutyája, akivel én nagyon szívesen barátkoztam.

Nem tudom, mennyire nőtt a szívükhöz a blöki, de amennyiben nem ragaszkodnak annyira hozzá, szívesen venném, ha nekem ajándékoznák, jó helye lenne, és nagyon vigyáznék rá.

Persze tényleg csak akkor, ha nem kötik nagyon szoros érzelmek a kutyushoz, nem szeretnék tolakodónak látszani...


Valahogy így.

Veszíteni nem veszthetsz vele, legfeljebb elküldenek a p...-ba hogy hogy merészeled, ez az ő kutyájuk, de ha úgy van, ahogy mondod, hogy nem szeretik, akkor sem biztos, hogy kapni fognak az alkalmon, hogy megszabadulhatnak tőle...


Sajnos a legtöbb ember nem teszi...

2009. jan. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
mindig az igaszságra támaszkodj. egyszerűen ami a valóság és kész. menj oda, kérj elnézést, h zavarod őket, de beszélni szeretnél velük. mondd azt, h hozzád van nőve a kutya, mert még élt a néni, úgy kezelted, mintha a tiéd is lenne, olyen fontos volt számodra. és mivel a kutyus is hozzádszokott, nagyon hiányzik neked, és szeretnél vele lenni megint. neked nem egy kutyus ő, hanem A kutyus. és h közöttük biztos nem alakult ki még olyan érzelmi lánc. gondolják végig, és szóljanak, ha döntöttek. mert nagyon várod a választ.
2009. jan. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ajánlj fel érte egy kis pénzt, 5 vagy 10 ezer forintot. Biztos szívesen megszabadulnak tőle.


Egyébként lehet, hogy nem bánnak rosszul a kutyussal, csak az most éppen a nénit gyászolja. Ilyen is van.

2009. jan. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen, ilyen is van, hogy a volt gazdája miatt búsul, de még mikor meghalt a néni, utána még vidám volt egy ideig, ezért nem gondolom, hogy a gazda halála válthatta ki, mert rögtön jelentkeztek volna nála a tünetek, viselkedése már akkor megváltozott volna.

Egyébként minden választ köszönök, meritettem belőlük, holnap már fogok is menni, és irok mi történt.

2009. jan. 22. 19:44
 10/15 anonim ***** válasza:
Sztem se kertelj,mond meg,hogy régen ismered a kutyát és nagyon szereted és ha esetleg nekik nem kell szívesen örökbe fogadnád.lehet ,hogy még örülni is fognak neked.de sztem ne húz az időt,mert minél tovább van velük annál nehezebben fognak megválni tőle.
2009. jan. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!