Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kiheréltetem nagyobbra nő?

Ha kiheréltetem nagyobbra nő?

Figyelt kérdés
Van egy macskánk akit kiskorába kiheréltettünk és nagyra nőtt.Sokkal nagyobbra mint a többi macska.Ha a kutyánkat is kiheréltetnék(bullmasztiff kutyánk van),akkor ő is nagyobbra nőne?
2010. dec. 16. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Ne legyél szadista. Gondold magad a kutya helyébe. Jól érzed magad a bőrödben, erre valami hülye kiheréltet, mert attól talán nagyobbra nősz...
2010. dec. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%
Ha a herélés befolyásoljaa méretet, akkor általában negatívan, kisebb lesz az állat. Nagyobb nem.
2010. dec. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

második: ezt ma már beírtad egy macskás kérdéshez is, pedig ott biztosan nincs benne igazad..

kedves kérdező, ne haragudj, hogy nem a kérdésre választoltam

2010. dec. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

jaj hagyjátok már ezt a "gondold magad az állat helyébe" szöveget! Ugyan már!! Állandóan ezt olvasom, aztán közbe meg állítom a fele bandának ivartalanítva van a kedvence!


Nekünk cicáink vannak, mind a 3at kiheréltettük, és nem is jönnek azóta haza összeverve! Nem mennek el, itthon vannak szinte egész nap!

Nem beszélve arról, hogy az ivartalanítás a nemi betegségek ellen is ajánlatos!!


22L

2010. dec. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

most majd biztos írjátok, hogy. attól, hogy lehet nemi betegsége, az nem egyenesen arányos azzal, hogy lesz is! Tudom jól, de ők legalább védve vannak ezektől pl:


- megelőzhetőek az időskori, illetve már fiatal kanokban is a tüzelési időszakban rendszeresen visszatérő prosztata problémák ( prosztata megnagyobbodása, mely vizelési-, székletürítési nehézségekhez vezet; prosztatadaganatok )


- megelőzhetők a herék daganatos elváltozásai, illetve a végbél körüli tesztoszteronfüggő daganatok kialakulása

2010. dec. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, elivleg nagyobbra nő. De csak ha ivarérettség előtt ivartalaníttatod. Legalábbis én így tudom. Egy műsorban mondták, ahol a világ legnagyobb kutyájáról volt szó (egy Dán Dog) és a gazdája azt mondta, azért nőtt ilyen nagyra, mert még ivarérettsége előtt ivartalanítva lett a kutya.
2010. dec. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyobbra nőnek. Tapasztalat. Valami hormonális dolog az ivartalanítás miatt.Az én cicáim dokija egyszer elmagyarázta de már képtelen lennék visszamondani mindenesetre tény. Az előzőnek lehet valami igaza az ivarérettséggel kapcsolatban valami nekem is rémlik.
2010. dec. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Platypus ***** válasza:
Emlősöknél az ivaréréskor megugró hormonszint hatására végleg megáll a hosszú csontok növekedése. Ha korábban ivartalanítod, akkor nem következik be ez a hirtelen hormonhatás, ezért a növekedés később áll le.
2010. dec. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Akkor ez azt jelenti hogy kutyáknál is nagyobb egyedek lesznek ha kivan herélve? :D

Am a mi macskánk is nem megy el hanem benn fekszik szinte egész nap és nem kóborog stb...

2010. dec. 16. 19:54
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 16. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!