Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felelős vagyok érte egész...

Felelős vagyok érte egész életében, ezt megfogadtam és így is gondolom! Tényleg választanom kell?

Figyelt kérdés
52nm-es lakásban élünk a férjemmel a négy hónapos kisfiammal és Mazsival a három éves szuka havanesevel. Mazsi hat hetes kora óta a szőrös gyerekem, gondolom nem kell részleteznem ez mit jelent. Értelmes, felelős kutyatartók jogosan úgy tartják, hogy elrontottam Mazsit. Elkényesztetett, félős, öntörvényű kis dög,akiből sokkal több mindent ki lehetne hozni,ha nem én lennék a gazdája. Most viszont gondban vagyok. Mazsi féltékeny a kisfiamra Bálintra. Rettegek, hogy bántani fogja, hiába édes kis szőrgombóc, akkor is csak kutya. Mi lesz, ha a pici majd mászni fog, vagy eléri Mazsi egyik rettegve féltett játékát? Sosem bocsájtom meg magamnak, ha megharapja. Arról nem beszélve, hogy nem igazán higiénikus, ha szőr kerül a gyerek szájába. Szóval mi legyen Mazsival? Nem akarok megválni tőle, de sok átvirrasztott éjszaka után mégis úgy érzem, hogy jobb gazdát érdemel. Olyat, akinek van ideje rá, és legalább annyira szereti, mint mi. Olyat aki napi pár óránál többre nem kell, hogy elhagyja. A férjem attól fél, hogy elpusztul a kutyus, ha elajándékozzuk. Légyszives írjatok, mit tegyünk? Kérlek ne szapuljatok, így is elég ramatyul vagyok Mazsi miatt. Szeretem a kutyámat, csak nem érdemlem meg!
2010. dec. 17. 06:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben jártam jó pár éve én is. Gyerek fejjel neveltem az első kutyám, így sok mindent elrontottam (ezt csak a következő kutyámnál láttam be, ekkor éreztem mekkora különbség van kutya és kutya közt), lett egy megbízhatatlan kutyám, akinek ha nem tetszett valami odakapott az embereknek, támadott minden kutyát.

Tudtam, hogy rossz természete van, de az én hibámból. 9 éves volt a kutya mikor megszületett a gyerekem. Egy percre se merült fel, hogy megváljak a kutyámtól. Nagyon kellett figyelni, nem hagyhattam őket kettesben. Sok nehézséggel járt, de sose bocsátottam volna meg magamnak, ha megválok a kutyámtól, akiért én vállaltam felelősséget. Tiltani nem tiltottam a gyerektől a kutyám, engedtem neki, hogy szaglássza, felügyelettel mellé fekhetett az ágyon. Nem mondom, hogy megszerette, de elfogadta. Mikor a gyerek nagyobb lett ő is megtanulta, hogy nem kell nyúzni a kutyát. Próbáltam erősíteni a kapcsolatukat, pl. "dobálhatta" a kutyának az 1-2 éves gyerek a labdát, adhatott neki jutalomfalatot stb. Majdnem 5 évig voltak így együtt, ezalatt egyszer fordult elő, hogy odakapott a gyereknek.

2010. dec. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha szereted Mazsit akkor ne add oda senkinek!

Te vagy a gazdája, neveld meg! (és kérdd hozzá szakember segítségét!)

Vidd suliba is, de jó lenne ha a kiképző eltöltene veletek otthon egy kis időt, hogy minnél többet tudjon segíteni.

Ez most már nem játék, nem: Jaj, meg kellene nevelni a kutyámat! hanem sűrgősen tenned kell valamit!

A gyerek lassan megtanul kúszni-mászni és fizikai képtelenség napi 24órában 100%-an figyelni a kutya-gyerek párosra...

2010. dec. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem azt a hozzászólásod, hogy már te sem bírnád elviselni, ha ott maradna nálatok. Jelzem, ezzel VÁLASZTOTTÁL. Így szerintem képmutatás azt mondani, hogy jaj, de szereted, meg a szőrös gyereked, meg mit tudom én, ha úgy döntöttél már magadban, hogy a kutyának mennie kell.

Amúgy szerintem a gyereket meg a kutyát is meg lehet tanítani a helyes viselkedésre, a kutyaszőrtől meg nem lesz baja a babának, ez biztos. Szóval nyilván meg tudnád oldani a helyzetet, ahogy sok más kutyás szülő megoldotta már, csak te nem megoldást akarsz, hanem új azdát a kutyának, hogy megnyugodjon a lelkiismereted és meg is tudj válni tőle egyszerre.

2010. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy ha mennie kellene akkor fájna ha a közelben maradna, és néha megláthatnám az utcán. Azt nehezen viselném és szerintem neki sem esne jól. Persze hogy szeretném ha velem maradna, most is itt szuszog mellettem a kanapén. Nagyon szeretem a kis bohócot.
2010. dec. 17. 14:03
 15/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a rengeteg segítséget! Belevetem magam a tanulásba, és megmentem Mazsit!

Köszönöm mindenkinek a megerősítést, és nagyon boldog, békés, karácsonyt kívánok Önöknek/Nektek, és a kutyusoknak!!

2010. dec. 17. 14:06
 16/18 anonim ***** válasza:

Az jó, ha így döntöttél... sok sikert és kitartást, szerintem ha részletkérdésekben megakadsz, akkor is kapsz majd rá itt választ.

Amúgy próbáld meg azt, hogy amikor a kutya a gyerek közelében van és jól viselkedik, akkor adsz neki jutalomfalatot, szóval hogy jó emlékek kötődjenek nála a babához. Később már azt is meg lehet próbálni, hogy a baba kezéből veszi el szépen, óvatosan a kaját, az is segíthet.

2010. dec. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nagyon örülok a döntésednek! Találtam két cikket, amiről a kérdésed jutott eszembe: [link]

[link]

2010. dec. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy álltok? Jutottatok valamire? Van már eredmény?
2010. dec. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!