Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El kell választanom a kiskutyá...

Coffeez kérdése:

El kell választanom a kiskutyát az anyjától 3 hetesen ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Anyuka rottweilerünknek született egy kiskutyája. Úgy "játszik" a kiskutyával, hogy az szegény végig nyüszít, menekül. Ahogy itt írtátok, meg is adja magát. Nem vérre megy a dolog, de megfogja a lábánál, farkánál fogva és lóbálja a levegőbe, az szegény kiabál, aztán két méteren át végighúzza a földön, miközben szegény szenved. Nem tudom mit tegyek, senki nem ad értelmes választ. Szoptatni csak kb 2 hétig szoptatta becsülettel, nem hagyja hogy szopjon a kicsi(pedig csak 1 kölyke lett, és ömlött a teje). Szegény még akarna szopizni, de úgy látom az már szépen el is apadt. Tápszert adok Neki, meg kölyöktápot, szóval az elválasztás már megtörtént. Nem tudom el kell-e választanom a "játék" miatt. Szegény tiszta stressz az élete, a kajáját is megenné az anyja, ha nem külön etetném elkerítve.. Szerintetek ez még normális? Belefér az anya-kölyök kapcsolatba, vagy inkább válasszam szét őket ilyen pici korban? Nagyon köszönöm előre is!
2011. júl. 28. 13:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

hány éves az anya? első ellés?

mindenképpen válaszd szét őket, mert könnyen kárt tehet a kicsiben...

és egyébként nagyon nem normális viselkedés, inkább kölyöknek tűnik még az anyakutya is... :/

2011. júl. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Anyuka februárban volt 1 éves. Második tüzelése. Pároztatni akartuk jövőre(!) mert fajtiszta nagyon szép kutyus. Kiszökött a kerítésen, és egy korccsal hált :( Első ellés igen, szerencsére csak 1 kutya lett, van is már gazdija, de gondolom odaadni még nem lehet a parvo előtt.. Ugye? Különben tényleg kölyök, ugrál mindenkire(rám nem :))és állandóan labdázni akar..
2011. júl. 28. 14:06
 3/20 anonim ***** válasza:
80%

Én soha nem ellettem egy kutyámat sem, szóval annyira nem vagyok jártas a dologban, de úgy látom a kutyátokban nincs meg az az igazi anyai ösztön. Ezt csak a későbbiekre való tekintettel mondom, ha tényleg akartok tőle kölyköket.

Szerintem nem jó ötlet, nem láttam még szoptatós anya kutyát ilyet csinálni :S

Nem baj az, ha nem jó anyuka a kutyátok, de akkor ne erőltessétek rá az ellést:(

2011. júl. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
22%

:S hát az ilyen szökés-dolog nem szerencsés...


van fogamzásgátló kutyáknak is, azthiszem injekció formában is létezik, addig megoldás, amíg el nem éri a 2 éves kort, ha mindenképpen pároztatni szeretnétek még.

egyébként csak ránézésre fajtatiszta, vagy törzskönyves is?

2011. júl. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ja, és nem bántásból mondom, de miután azt is helytelenül írtad, hogy a kutyád faj(ta!)tiszta, azt gondolom nem sokat tudtok a tenyésztésről.

Szerintem hagyjátok a tenyésztőkre ezt a dolgot, pláne, ha a kutyádnak ennyire nem megy a dolog.

2011. júl. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

fiatal kutya, első ellés: nem meglepő, hogy ilyet csinál, nem tud mit kezdeni a kölyökkel, mert még ő is az. valószínűleg a következő alommal már normálisan bánna, de azért állatorvos véleményét kikérném először

2 éves kor előtt egyébként nem szabadna pároztatni, de hát ez itt nem a gazdin múlt...

(első voltam)

2011. júl. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%
Szerinted nincs még elég keverék, szerencsétlen, gazdára váró roti az országban? Mert ha szerinted nincs, akkor csak szaporítsátok tovább nyugodtan. Majd lesz velük valami... :s
2011. júl. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nincs törzskönyve, mert azt nem kértünk, de lehetett volna. Díjnyertes szülei vannak. Én sem rajongok a tenyésztős ötletért, főleg most, hogy már kisbaba is van. Fajtatisztát akartam írni, csak elírtam. Persze hogy fajtiszta tiszta kutya :D

Ami meg az egyik hozzászólást illeti, sosem zárjuk be, csak ha vendég jön, és sosem ment el eddig, azt sem tudtam hogy jutott ki. Nem létező lyukon a kerítésen, ami egyszer csak létező lett. Nem kéne beszólni, nem direkt szöktettem ki. És mint írtam már van gazdája, rokonhoz kerül, jó helyen lesz. Semmiképp nem menne az utcára, kikérem magamnak!

2011. júl. 28. 14:30
 9/20 anonim ***** válasza:

Az anyai ösztön totál hiányzik a kutyából. Amelyikben működik jól, annál mindegy, hányadik ellésnél tart. Vedd el a kiskutyát, mert egy idegroncs válik belőle.

A szukát pedig kár elletni, nem való rá. Egy hibás egyed.

2011. júl. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
14:32 Nem szekálás, csak tényleg érdekel. Szakértő vagy a témában? Vagy csak ezt gondolod? Szerintem még csak fiatal és bohém.. Vagy nem?
2011. júl. 28. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!