Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy egy rosszab...

Miért van az, hogy egy rosszabb minőségű táptól sokkal szebb a kutyám szőre, egészséges, jókedvű. Míg amikor pl. Acanát adtam a kutyámnak, nem csillogott a szőre, folyton éhes volt? Nem is annyira jók a prémiumtápok?

Figyelt kérdés
2010. dec. 17. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Mi kertes házba lakunk. Befogadtunk menhelyről egy keverék kutyust. Kinn tartottuk házba és mindig kutyaeledelt kapott, néha száraz tápot. (chappy-t és friskies-t).

Szegénykém mindig nagyon beteges volt, sokszor megfázott,rossz volt az emésztése. Még az állatorvos sem tudta, hogy mi baja lehet. Mindig csak kezeltük a betegségeit.

Nyáron elmentünk 2 hétre külföldre nyaralni és addig papóm járt át hozzánk a kutyát etetni. Ő mindig az otthoni maradék kajáját adta a kutyának. Mit az istent...Mikor hazajöttünk a kutya olyan egészségesen ugrált és olyan boldog volt! :)

Utána kipróbáltuk, hogy mi lesz akkor ha házi koszton él. Azt hiszem, 2 hónap alatt eltűnt minden kínja a kutyának, és azóta egy télen sem kellett orvoshoz vinni.


A kérdésedre válaszolva: Nem tudom, hogy mik vannak a mai tápokba, de az biztos, hogy nem mindig a legdrágább a legjobb. Ezt a gazdiknak kell kitapasztalni. :)

2010. dec. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Azért ez erősen függ attól, hogy mi okozza azt a jó kedvet meg csillogást. Ha felnyomod a vércukorszintjét egy emlősnek, akkor például jókedvűbb lesz, de nem egészséges.


És a szőr is csilloghat adalék anyagoktól az egészség helyett.


Régen én váltogattam a prémium tápokat, meg a középkategóriásokat, de most három hónapja csak Acanát eszik a kutya, és a szőre látványosan szebb, kevésbé hullik, és kevésbé büdös.


Ellenben az én kutyám mostanában hígabbat kakil az átlagosnál, ezt kicsit furcsállom.

2010. dec. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek meg üzenem, hogy a Pedigréé Friskies Darlingoknál tényleg százszor jobb a házikoszt, de nehogy azt hidd, hogy azok a jó minőségű tápok, mert azok a legrosszabbak.
2010. dec. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

A Chappy és a Friskies igen gagyi,nem csoda,hogy nem volt topon tőle a kutya.

A minőségi táp nem ezeknél kezdődik,még a középkategóriát sem éri el.Kb.olyan,mintha kínai zacskós levesen élnél egész életedben.

Kérdésre válasz:a gagyi tápok tele vannak gabonával és adalékanyagokkal,ezektől lehet,hogy csillog az állat szőre és nem sovány,csak épp nem lepődhetsz meg,ha később pl.rákos lesz.

2010. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

A legjobbal etetett kutya is lehet rákos.Sőt... ezeregy baja is lehet. Nem csak az etetéstől függ az egészség.Az még sehol sem lett bebizonyítva, hogy a minőségi táppal etetett kutyák, vagy a csak házi koszttal etetett kutyák élnek legtovább egészségesen.

A kérdezőnek....

Azt adj a kutyádnak, amitől ránézésre szép, egészséges kutya kinézete van.

2010. dec. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Első vagyok!

Köszönöm a hozzámszólókat! Sajnos akkoriban még kezdő kutyatartó voltam és csak a reklámokból ismertem ezeket a márkákat. Elég borsos áruk volt ezért gondoltam, hogy hasznosak is. :)

Ma már szerencsére én is tudom, hogy melyek a jó kaják és mit kell kerülni! :)

2010. dec. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A tápra rá volt írva, hogy ez egy rosszabb minőségű táp ?? Szegény kutya ezt nem tudta ! Tudomásul kell venni, hogy a kutyatáp emberi fogyasztásra alkalmatlan élelmiszeripari hulladékból, esetenként lejárt szavatosságú kész- és félkész termékekből készül. A kutya azt szereti a legjobban, amit a gazdája is eszik ! Ezt harmincvalahány éves kutyatartás alapján tudom.
2016. dec. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ZoltanAnglia válasza:
Azt mibol allapitottad meg hogy az a tap rosszab minosegu? Kivizsgaltattad?
2018. okt. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!