Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez beválhat? Agreasszivitás...

Ez beválhat? Agreasszivitás ellen.

Figyelt kérdés
Szóval a kutyám agresszívan viselkedik a többi kutyával szemben.De erre az is rájátszik(szerintem) , hogy ugye pórázon van és mikor jön a másik kutya ő egyből belefeszül és már kezdi is a kötözködést.Viszont megesett már mikor póráz nélkül volt , odaszaladt egy másik kutyához , akkor nem bántotta a másikat csak mikor az a kutya rámorgott(van egy hasoló habitusú kutya).Arra gondoltam , hogy ráraknék a kutyámra egy pofaszorítót (már hozzá van szoktatva) és elengedném , lenne ennek értelme ?Mit gondoltok erről ?
2010. dec. 17. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
egysz erüen rancigald meg es csapj az orrara az agressziv hajlamot legjobb a csirajaban elfolytani!
2010. dec. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

1. hozzászóló ezt nem ajánlanám... ez olyan dolog h két kutya kőzé nem szabad állni, ezzel csak még agresszívebb lenne.


ezen csak a kutyaiskola tud segíteni

2010. dec. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Tomi8 ***** válasza:
0%
Úgy látom kettőtök közül nem Te vagy a falkavezér hanem a kutyád. Egyet értek az előttem íróval egy kis adjusztálás segíthet a dolgon. El kell érned, hogy Te legyél a falkavezér. A kutyák ösztönlények. Szavakból nem értenek csak gesztusokból így ha testi fölénybe kerülsz vele szemben akkor Te vagy a főnök.
2010. dec. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Falkavezérséggel nem hinném hogy gond van.Nem védelemből támad , hanem mert ilyen a vérmérséklete , és a feszes póráz ezen csak ront.Már így is sokat fejlődött , eleinte emberre-állatra is támadni akart , emberekkel már barátságos (persze ha az ember is úgy közelít) de a kutyákkal szemben csak annyit sikerült elérnem , hogy közömbös feléjük , megfér mellettük de ha a másik ismerkedni akar és közelebb jön , ugye ő is elindul felé és amint kicsit is befeszül a póráz ő már rá is robban.
2010. dec. 17. 16:02
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Nekem ez azért nem szimpatikus (bár nem értek hozzá), mert tegyük fel, hogy rárakod a pofaszorítót, elengeded, odaszalad egy hasonló habitusú kutyához, aki nekiesik, viszont a te kutyádon ott a pofaszorító.

Ilyenkor mi van?

2010. dec. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezt nem kutyaiskola ideje alatt szeretném , hanem valamikor amikor másik kutya gazdija is ráérne , és kimennénk az iskoa területére és megpróbálnánk.Persze nem azton a kutyán akarom kipróbálni , amelyik biztos h nekimegy :)
2010. dec. 17. 16:06
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Pofaszorító,szájkosár nagyon rossz ötlet...csak agresszívabb lesz a kutya mível tudja,hogy nem képes magát megvédeni..

Ahogy a szöges nyakörv is agresszívitást vált ki a kutyából.

2010. dec. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én azért a kapcsolatotokon gyúrnék. Egy ilyen kutya fölött sokkal nagyobb kontroll szükségeltetik és neki is megkönnyítené az életét. Az első amit te tehetsz az ügyben, h ha pórázon van és bármilyen kutya közeledik, h leülteted és magadra vonod a figyelmét - ilyen esetben ne kacsintgasson kifelé, téged nézzen. Ez talán ilyenkor klikkerrel a legegyszerűbb. Megtanítani neki a szemkontaktust a "figyel" parancsra. Közben folyamatos dicséret.

Ezt nem árt ha kontrollált körülmények között - és "beavatott" gazdikkal - tudnád csinálni, ahol a kutyák először nem direkbe találkoznak hanem csak bekerülnek egymás látómezőjébe, majd egyre közelebb sétálnak el mellettetek és végül jön az összeszagolás. Természetesen ez nem egy alkalom "tananyaga". A házi feladat meg ilyen esetekben szintén az utcai konfrontáció elkerülése. Leültetés, figyelem elterelés, esetleg más irányba menés. Fontos h a kutya közben folyamatosan kapjon feladatokat: ültetés, fektetés, lábnál követés, hátra arc - az alap engedelmes feladatok - ezzel sarkallva h még jobban rád - és ne a másik kutyára - figyeljen.

A póráz nélküli verziónál meg a behívásnak kell 1000%-osnak lennie és amint észreveszel egy másik, idegen kutyát, magadhoz hívod. Feladatok, játék stb.

2010. dec. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ilyen és hasonló kutyák mellé EMBER kell ! A kutya nyilvánvalóan fegyelmezetlen. A kutya iskolát azért javaslom én is mert ott partnert találsz a kutya kitöréseire. Közömbösítési gyakorlatok kellenek neki. Pl. ha a kutya tud már helyben maradni fektetésben akkor a többi sporttárs a kutyád előtt és mögött és mellett fognak flangálni a kutyájukkal. Ha a kutyád kitámadna azonnal fektetésbe vezényled,úgy hogy rátaposol a pórázra közvetlen a nyakánál a karabiner-nél. Ne feledd egy a vezényszó, egy a végrehajtás. Ez csak az egyik megoldás, de elég hathatós.
2010. dec. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezt a körülötte mászkálós dolgot már csináltuk vele , úgy hogy nem álltam mellette.Jól tűrte , viszont mikor elkezdtek futni is akkor volt h próbálkozott , de ha rászóltam nem állt fel.Nekem nem azzal van gondom hogy mindíg nekikmegy , hanem hogy kutya , ő is hirtelen megintul felé (morgás és minden agresszió nélkül) és ugye mivel hirtelen mozdul befeszül a póráz és mintha ez neki azt jelentené , hogy "támadd meg a másik kutyát".Ahoz hogy elengedjem , meg nem bízom meg benne eléggé (nem amiatt hogy ha hívom nem jön oda) mert attól tartok hogy nekimenne valamelyik kutyának ,így nincs értelme elengedni.Ezért gondoltam a pofaszórítóra , h abban nem tudna odakapni a másiknak , és talán pár alkalom után rájönne h a többi kutya nem ellenség.
2010. dec. 17. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!