Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyes kutyagazdik miért...

Egyes kutyagazdik miért tőlünk várnak csodát?

Figyelt kérdés

Annyi egészségügyi kérdés van itt, megsérült, beteg kutyák és doki helyett itt találgatnak a kedves felelős gazdik, meg mindenféle primitív házi módszer után kutatnak.

És most nem a kisebb bajokról beszélek mert persze nem kell minden aprósággal dokihoz rohanni, de több napos étvágytalanság, hányás, hasmenés, sántítás meg ehhez hasonlók már elég ok az aggodalomra. Ehelyett tőlünk várnak megoldást, az ilyen minek vesz magához egyáltalán kutyát?


2010. dec. 17. 22:05
 1/9 capsread ***** válasza:
100%
A legtöbben abban a hitben élnek, hogy a kutya max. elcsapja a gyomrát, hány és nem eszik 3-4 napig, aztán minden oké, és azt remélik, hogy majd mindenki megerősíti őket ebben a hitben.
2010. dec. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az okát már megmagyaráztad. Nem akarnak minden aprósággal dokihoz menni és fizetni, mint a köles.

Inkább kihasználják a fórum adta lehetőséget. Nem véletlen az oldal mottója sem: Amit máshol nem mersz megkérdezni, kérdezd meg itt.

2010. dec. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Érdekes, ha a gazdinak (vagy a gyerekének) vannak ugyanolyan komoly tünetei, akkor mindjárt tudja, hogy orvoshoz kell menni és nem itt kérdezősködni.
2010. dec. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem szabad ilyen könnyelműen ítélkezni és ilyen keményen...

Nekem is van kutyám, én is tettem már fel itt kérdést vele kapcsolatban, de, ha tudtam, láttam, hogy a baj komoly orvoshoz vittem.

Szóval attól, hogy valaki itt érdeklődik nem alapból felelőtlen vagy hasonló.

Most persze magamból indultam ki.

Elképzelhető, hogy van olyan is aki nem ebbe a kategóriába sorolandó, ez meg az esetek többségében bebizonyosodik, ráérünk azután ítélkezni!

2010. dec. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3 évvel ezelőtt, rosszul lett a kutya, este 10-kor. habosat hányt, nyugtalan volt. Felhivtam az állatorvost, elmondtam a tüneteket, "megnyugtatott", hogy csak fölehetett valamit, semmi ok az aggodalomra. Ha akkor, aznap, rögtön kérdeztem volna itt a fórumon, és nem az állatorvosra hallgatok, (akiben megbizom, mert ért hozzá:( ) akkor ez a kutya sokkal hamarabb kerül műtőasztalra, és túléli a gyomorcsavar műtétet. Ennek a betegségnek nagyon egyértelmű jelei vnnak, amit én sajnos akkor még nem ismertem fel, de akik 100 éve kutyáznak, azok rögtön. Itt azért kérdezgetnek, mert lehet csak megerősitést várnak arra amit a rendelőben mondanak nekik, vagy messze van a doki, és esetleg mégsem olyan nagy a probléma. Ez nem elitélendő dolog. És kérdezni KELL.
2010. dec. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mert ezen a fórumon nem csak laikus emberek vannak. Ill. lehet másnak már van tapasztalata valamiben.

Pl. ha verekedett valaki kutyája az utcán, és nincsen rajta szakított seb csak lyukak, akkor tudnak olyan emberek tanácsot adni, aki már jártasabb ezen a területen.

Persze van olyan hsz. is ami jó nagy ökörség, de ez benne van a pakliban.

Végül is mindenki maga dönti el mit akar.

2010. dec. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 capsread ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező nem ilyenekre gondolt, hanem például az olyan kérdésekre, amiket már többen tettek fel, mint például: "A kutyám tegnap előtt patkánymérget evett, azóta nem eszik, és hány. Lehet komoly baja, vigyem orvoshoz? :S", amikre a válasz egy tök egyértelmű IGEN!!!!! Ők azok a gazdik, akit tényleg azt akarják hallani, hogy "ááá, dehogy, semmi baja". Nincs abban rossz, ha itt kérdezünk meg dolgokat, de könyörgöm, a tök egyértelmű dolgokra vonatkoztatva miért kell kérdést feltenni? Csak az időt húzzák az orvosi ellátásig, és palástolják a saját felelősségüket, úgy érzik, csinálnak valamit, közben nem, és marhára meg vannak nyugodva. És az a gáz, hogy sajna egy csomó ilyen kérdés van. Jó, az oké, hogy felhívom a dokit, de biztos, ami biztos megkérdezem itt is, vagy ha látom, hogy a kutyám belenyalt a hipóba, mielőtt rohanok az állatorvoshoz megkérdezem, hogy rohanjak e az állatorvoshoz, na de az, hogy a kutya már napok óta n nincs jól, és erre én mint felelősségteljes gazdi annyit teszek, hogy kiírok ide egy kérdést, na az nonszensz.

Szerintem.

2010. dec. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló értette meg a kérdésem lényegét. Ahogy ezt írtam is de lehet hogy nem volt elég egyértelmű, természetesen kisebb bizonytalanság esetén normális hogy érdeklődünk, de mikor egyértelmű hogy kell az orvos????
2010. dec. 18. 17:46
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ami Neked, nekünk természetes, hidd el nem biztos, hogy másnak is az. Vannak olyanok, akik nem tudják megkülönböztetni, a kutyák nemeit, menstruációnak hivják a tüzelést, ha egyáltalán tudják mi az, kiesik a 4 hónapos kiskutya foga: vajon miért, fogalmuk sincs alapvető dolgokról. Vannak olyan szülők, akiknél a kutya, CSAK egy kutya. ha elpusztul, majd hoznak egyet a szomszédtól, annak ugyis megint ellett a kutyája. Ezeknek a szülőknek vannak olyan gyerekeik, akik még nem romlottak, és segiteni szeretnének, de otthon ellenállásba ütköznek, orvosra nem futja a zsebpénzükből, próbálnak itt kérdezősködni, hátha meg lehet oldani. Aláirom vannak idióták is bőven, de azért ez 2-3 válasz után ki szokott derülni.
2010. dec. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!