Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Talált kutya gazdájától...

Talált kutya gazdájától visszaigényelhetem az állatorvosi költségeket amibe a kutya nekem került?

Figyelt kérdés

Egy hónapja találtunk egy fajtatiszta kutyust.

Elhanyagolt szőrrel és tele kullanccsal, sajnos babéziás lett, csak komoly állatorvosi beavatkozás mentette meg az életét. Gazdiját még keressük.

A kezelés költségei elég magasak lettek, de a kutyus érdekében, magánemberként bevállaltam, megelőlegezve a régi gazdájának, hogy ennyit megér a kutya élete!

Helyes dolog, hogy csak akkor adom vissza a kutyát a régi gazdának, ha megtéríti a költségeimet?

A sajátjára normális hogy költ az ember, így ha nálam marad a kutya, az az én költségem.

De magamnál tarthatom más kutyáját, ha a költségeit én állom, és a régi gazda esetleg megtagadja hogy fizet?

Kényszeríthet, van joga hozzá?


2010. dec. 18. 13:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

Ha meg is talalod a gazdit, mikor benyujtod a szamlat, szerintem mar nem is kell neki a kutya vissza.

Gratulalok az embersegedhez.

2010. dec. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Ha egy fajtatiszta kutya eltűnik, és a gazdájának fontos, hogy megtalálja, akkor már rég visszakerült volna hozzá.

Interneten hirdetted, hogy találtatok egy kutyát? Ha igen, és ő eddig nem keresett, akkor szerintem már nem is fog.

Főleg, hogy nem egy ápolt kutyáról van szó, tehát akkor már régebb óta kóborolhatott.


Ha valami miatt elkerültétek egymást, és ő keresi a kutyát, akkor szerintem ki fogja fizetni a kezelési költségeket. Bár ha számlád is van az orvosi költségekről, akkor az a legjobb.

Ha nem akarja kifizetni, akkor...akkor azt hiszem nem adnám neki vissza.

2010. dec. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha normális a gazdája, akkor egész biztosan megtéríti a költségeket (feltéve ha van róla valami papír, hogy milyen kezeléseket, mennyiért kapott). Ha viszont nem érdekli a kutya, akkor nem valószínű, sőt nem is fog érte jelentkezni. Az elhanyagolt külsőből én inkább erre következtetnék.

Ha van chipje, tetoválása a kutyának, akkor tudja bizonyítani, hogy az övé és ilyen esetben nem hiszem, hogy őket bármi is kötelezné, hogy kifizessék amibe neked került, vissza kell adnod. Bár egy jóérzésű embernek alap lenne, hogy megkérdezi és kifizeti, hogy mennyit költött a megtalált kutyára.

2010. dec. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem igen

Ha nekem elveszett volna a kutyám és aki megtalálta költött rá,akkor tuti kifizetem főleg ha állatorvosi költségekről van szó.

Az,hogy magadnál tarthatod a kutyát ha nem fizet szerintem nem teheted meg.De a kutyára nézve nem is jó dolog mert ő nem érti miértnem mehet vissza a gazdájához,csak azt tudja,hogy nagyon szenved a hiuányától :S

2010. dec. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok benne hogy kifizetném a költségeket HA tudna számlát bemutatni a kezelséekről, esetleg fényképet, szóval bármi bizonyítékot. Ennek hiányában símán lehet hogy csak kitaláció és jól le akar húzni. Ezzel nem azt mondom hogy nem csináltad meg, mert nagyon becsülöm azt amit tettél, csak egy másik esetben, ha én lennék az aki elhagyta a kutyát így gondolkoznék. Gondolom ha házi kedvencnek volt tartva az eb amúgyis fizetnének valamennyi öüsszeget a megtalálónak.

Egyébként ha egy hónapja nincs meg a gazdi már nem sok reményt fűzök hozzá.


Egyébként a kutyának vannak papírjai, törzskönyv, amik az eredeti gazdánál vannak. Még rosszul is járhatsz ha nem adod vissza a kutyát, feljelenthetnek hogy elloptad, ők tudják bionyítani hogy a kutya az övék, ellenben te nem fogod ezt tudni bizonyítani.


Nincs a kutyában csip vagy valami ami a gazdi nyomára vezet? Bár azt az állatorvos már megnézte volna ha mondtátok hogy talált kuty.

Sok sikert kívánok, legyen ahogy szeretnétek a kutyával kapcsolatban.

2010. dec. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

Amennyiben tudja bizonyítani, hogy övé a kutya, akkor joga van visszakapni. Ha nem adod vissza, akkor rendőrséget is hívhat akár. Az összeget sem köteles kifizetni, azt maximum polgári peres eljárásban szerezheted vissza. Szóval jobb, ha nem "előlegként" kezeled azt a befektett pénzt...

De szerintem nem fogja kereseni.

2010. dec. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is kifizetném magamtól a költségeket..Ha nem nem is kell neki annyira..
2010. dec. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy idős ember volt a gazdája, meghalt, és így került a kutyus az utcára. Nálunk is kóborolt a környéken egy vizsla, kiderült, hogy az örökösök nem foglalkoztak vele, azért kóborol az utcán. Meghirdettük a városi tévében és néhány nappal később lett gazdája. Ez a kutyus beteg ugyan nem volt, de beoltattuk (pont szezon volt), és Frontline cseppet is vettünk rá. Annyira örültünk, hogy lett gazdija, hogy eszünk ágában nem volt benyújtani neki a számlát.
2010. dec. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Minden kezelésről megvan a számla, chipet nézettünk, de sajna nincs...! Elég elhanyagolt állapotban volt, állatorvosnál rögtön jeleztem hogy talált az eb.

Úgy került oda, hogy napokig lakott a hátsó kertben a tudtunk nélkül, utcán is két nap után póráz nélkül jött velem, szóval simán leléphetne, de nem teszi.

Roppant ragaszkodó és jófej szinte az első perctől kezdve, nyoma sincs benne honvágynak.

Csak a környéken kerestük a gazdit, neten nem adtam fel hirdetést, viszont kerestem hogy vesztett-e el valaki hasonlót, de semmi.

Ha nem viszem dokihoz, már halott lenne, szóval életmentő beavatkozásért kéne a régi gazdinak fizetni.

Halott kutyánál tárgytalan lenne a dolog, de kutya kapott egy második esélyt az életre!

2010. dec. 18. 14:33
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálam most van egy kölyök kutyus, 7 hónapos körül lehet, golden retriever-rotweiller keverék az állatorvos szerint.

Az utcánk környékén kóborolt napokon keresztül, nagyon koszos, büdös, beteg volt már, amikor rátaláltam. Csodálkoztam is, hogy ilyen jól bírta ebben a hidegben..


Természetesen elvittem állatorvoshoz, oltásokat kapott, valami vitamint is kapott, mert nagyon vékony volt a szőre télre, féltünk hogy megfázik. Kozmetikusnál is jártunk, megfürdette, megigazította a bundáját, fület tisztított, stb. Kapott nyakörvet, cseppeket a nyakába, ultrahangos kullancsriasztót, tetettem bele chipet is az én nevemre, egyértelmű volt, hogy megtartom.


Ám amikor még találtam, gyorsan feltettem egy hirdetést a netre, és kb 2 hét után jelentkezett érte a gazdája, hogy igen és igen ő az én kutyám, oltási könyvvel bizonyította stb. Mondtam neki, hogy ez mind szép és jó, és akkor benyújtottam neki a 30 ezer forintos számlát, mindent, amit a kutyára költöttem. Ekkor közölte, hogy neki nem ér ennyit egy kutya, letette az asztalomra az oltási könyvét, beszállt a kocsijába, és elhajtott.


Ma már teljesen jól van a kutyus, véglegesen megtartom, jól eszik, jó étvágya van, rátaláltunk az Acana tápra, ami nagyon ízlik neki :-) És bent aludhat :)

2010. dec. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!